Stary dom - jak go przerobić?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez paula » 14 cze 2013, o 15:01

Za przeszło rok wychodzę za mąż. Będziemy mieszkać w domu mojego faceta. "Odziedziczymy" po teściowej 2 pokoje, jej oddamy pokój mojego faceta. Kuchnię i łazienkę będziemy mieli wspólną. Jednak prócz tego że jakoś wstępnie zagospodarujemy salon i sypialnię, to z biegiem czasu mamy ochotę zrobić jakiś porządny remont. Czy powinniśmy brać projektanta który nam pomoże czy raczej sami powinniśmy coś wykombinować?
Oczywiście ta najbliższa przyszłość może być za jakieś 4-5 lat, chcemy zarobić i ewentualnie niewielki kredyt wziąć żeby na start się nie zadłużać.
Dom na dole ma 3 pokoje, które będą przez nas zamieszkiwane, duży przedpokój, łazienkę i kuchnię. Na górze jest niezagospodarowany strych który chcemy również wyremontować.

Myślałam w ogóle aby zrobić coś w stylu retro. Tzn na dole jedną ze ścian wyburzyć i z dwóch pokoi zrobić jeden ale potężny, w którym będziemy mieli kominek, dużą rogówkę, telewizor - no ogólnie pokój gościnny, a u góry zrobić sobie sypialnię i jeszcze 2 pokoje, z czego wszystko chciałabym właśnie aby było w starym stylu.
Póki co podwórka wolę nie ruszać, bo za dużo w nie trzeba byłoby włożyć kasy, ale z tymi pokojami bym trochę pokombinowała i coś zmieniła. Tylko czy uda mi się bez projektanta?
jakie są wasze doświadczenia pod względem takiego naprawdę dużego remontu?
paula
 

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Hadassa » 14 cze 2013, o 15:04

Wg mnie, projektant nie potrzebny ;) ale doświadczony i sprawdzony ktoś od remontów ;)
My też remontujemy dom ;) i robimy to wg nas ;) z poradami fachowców :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez paula » 14 cze 2013, o 15:42

taa tylko że ja niestety nie mam takiego zmysłu. Wiem co mi się podoba i nawet chciałabym aby tak został urządzony mój domek, ale jednocześnie wiem, że jak zacznę wymyślać co bym tam jeszcze nie chciała zrobić, to to się nie będzie kupy trzymać :D
mój facet raczej jest w starożytności jeśli chodzi o nowoczesność :D tzn chodzi o to że jemu pasuje tak jak jest, ewentualnie chciałby tylko miejsce łazienki zmienić. Ale jednocześnie jak podsuwam mu różne pomysły, np. rogówka ze skóry w kolorze kremowym, to on się na rogówkę zgadza ale w kolorze brązowym. Noo także jak tam mu się coś zaproponuje to on ma swoje pozytywne lub negatywne zdanie na ten temat, tylko że gdyby jemu samemu zostawić aranżację domu to oj... :D
paula
 

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Hadassa » 14 cze 2013, o 17:21

Jeżeli się nie czujesz, to może faktycznie warto kogoś poszukać, albo np poszukać kogoś z architektury wnętrz, z ostatnich lat studiów :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Asiak » 20 cze 2013, o 11:56

ja nigdy nie chciałam mieszkać z teściami i rodzicami, zawsze szukałam miejsca aby być na swoim... a remont czasami wychodzi więcej niż sobie wyobrażamy, wymiana dachu, remont środka, to ok 100-150 tys. a ja uważam że lepiej zainwestować to w nowy dom i wybudować go pod siebie tak jak chcemy bez rodziców i teściów. np tutaj firma dominanta SPAM ma rewelacyjne projekty, i sprawdzone w praktyce. na prawdę piękne :)

Ostatnio edytowano 20 cze 2013, o 12:09 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Asiak
 

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Jamelia » 10 maja 2014, o 10:45

Koszty sa duże , nie ma sie co oszukiwać :) Ja póki co w pierwszej kolejności muszę wymienic instalację elektryczna na którą musze najpierw uzbierac fundusze. więc zanim wyremontuje cały dom to się pewnie zejdzie :D
Autorko, styl retro? Lubię :) Myślę że projektant nie jest potrzebny ,jak powiedziała Had wystarczy ktoś kto ma o tym pojęcie, czyli ktos kto wykonuje remonty.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez marekwisniewski0 » 16 maja 2014, o 10:24

Zamiast remontować stary dom, lepiej jest odłożyć na swoje mieszkanie.
Zawsze to lepiej wyjdzie.

Duże wesele odbyło się na wsi.
marekwisniewski0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 10:13

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Hadassa » 17 maja 2014, o 11:02

Nie zawsze się z Toba zgodze..
bo jednak nowe mieszkanie i tak trzeba wykończyć..
A nie zawsze je kupisz w atrakcyjnej lokalizacji.
a dwa.. dom to dom i mieszkanie nigdy mu nie dorówna...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Stary dom - jak go przerobić?

Postprzez Jamelia » 17 maja 2014, o 17:47

Ja tez się nie zgodzę, jesli autorka miała by kupic dom czy nowy czy po kimś to za pewne albo bedzie trzeba go wykończyc albo zrobic remont. Więc kasę wyłożyc trzeba tak czy siak, a jak juz im się trafił domek, ogródek itd to wiadomo że duzo lepiej, zawsze ten kawałek podwórka jest.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]