Suchość pochwy

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Suchość pochwy

Postprzez golden_eye » 22 maja 2012, o 11:44

Bardzo często doskwiera mi podczas stosunku suchość pochwy, żele nawilżające muszą być u nas niestety w ciągłym użyciu. Słyszałam jednak, że mogą powodować problemy w poczęciu dziecka a my sie właśnie staramy o maluszka. Czy znacie jakieś bezpieczne środki nawilżające, które nie mają wpływu na zajście w ciążę?
golden_eye
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez mycha25 » 22 maja 2012, o 19:54

A gdzieś Ty usłyszała że to może powodować problemy z poczęciem dziecka?Przecież to tylko żel nawilżający i nie ma na to żadnego wpływu

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Suchość pochwy

Postprzez alex17941 » 23 maja 2012, o 17:39

ja tez nigdzie nie słyszałam a tym.dziwna teoria.to tak jak krem nawilżający do twarzy..ale jeśli się boisz używaj po prostu zwykłej oliwki
alex17941
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:14

Re: Suchość pochwy

Postprzez frykadelka » 25 maja 2012, o 13:29

Ja bym się wcale nie zdziwiła, gdyby się okazało, że niektóre żele rzeczywiście mogą utrudniać zajście w ciążę. W końcu plemnik to jakby nie patrzeć "małe stworzonko" które musi przebyć nie małą drogę by trafić do celu :auto
frykadelka
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez mycha25 » 25 maja 2012, o 15:33

Ale przecież te żele są zapewne przebadane pod każdym kontem bo w przeciwnym wypadku w ogóle nie byłyby wypuszczone do sprzedaży.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Suchość pochwy

Postprzez puderniczkaaa » 27 maja 2012, o 00:48

Jak już bardzo długo stara się o dziecko i występuje pewna forma 'desperacji' to szuka się w każdej możliwej rzeczy przeszkody w zajściu w ciążę. Myślę że obierając za taką przeszkodę lubrykanty popełniłaś błąd, gdyż są one całkowicie bezpieczne. Można nawet nabyć takie które pomogą wam w osiągnięciu celu, tylko trzeba dobrze szukać :)
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Suchość pochwy

Postprzez frykadelka » 27 maja 2012, o 11:45

W sumie racja. W końcu takie żele nawilżające muszą mieć skład wyjątkowo łagodny aby nie prowadziły do podrażnień. Może zapytaj swojego ginekologa jaki żel poleca? On w końcu powinien znać temat najlepiej.
frykadelka
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez fifa66 » 27 maja 2012, o 13:22

Skąd wzięła taką teorie? Na każdym żelu intymnym np. Durexa jest napisane, że może on źle wpływać na jakość plemników. Ale na szczęście są też żele nawilżające specjalnie dla par starających się o dzieci. Ja przed pierwszą ciążą stosowałam Pre-Seed (http://www.zostacmama.pl/) Ten zel jest w pełni bezpieczny dla plemników jak i zarodka.
fifa66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:36

Re: Suchość pochwy

Postprzez puderniczkaaa » 27 maja 2012, o 14:02

A może to dotyczy tylko tych sklepowych żeli? Co prawda Durex produkuje też produkty uprzyjemniające stosunek, ale generalnie jest firmą która głównie kojarzy się ze środkami antykoncepcyjnymi, także nic dziwnego gdyby żele też takie były.
Fifa - jesteś pewna, że to właśnie ten Pre Seed pomógł Ci zajść w ciążę? A może był to tylko przypadek? No bo czym ten żel różni się od innych?
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Suchość pochwy

Postprzez frykadelka » 28 maja 2012, o 08:55

Może jej nie pomógł ale skoro zaszła w ciążę to znaczy, że nie przeszkodził więc spokojnie można go stosować. W suchym środowisku plemniki jednak mają utrudnione zadanie.
frykadelka
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez telaviv » 28 maja 2012, o 12:18

Dziwna teoria, przecież te żele nie przeszkadzają a pomagają, sama stosowałam przy zajściu w ciąże właśnie tych żeli, i przyznaję że działają skutecznie, to gdzie je kupujemy to wiadome, że zawsze staramy się wybierać tam gdzie tanio co nie zawsze jest lepsze. Starajcie się szukać trochę lepszych miejsc, tam gdzie będziecie pewni tego co kupujecie, żeby później nie było z tym problemów, trochę więcej wydacie ale będzie lepszy skutek :)

telaviv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lis 2011, o 13:29

Re: Suchość pochwy

Postprzez puderniczkaaa » 28 maja 2012, o 18:25

Spytałam o to czy ten żel na pewno pomógł zajść w ciążę bo często jest tak, że zasugerujemy się że coś działa - w tym przypadku rozluźniamy się, nie myślimy tak bardzo o tym że 'musi się udać', atmosfera jest dzięki temu lepsza - i dzięki temu się udaje.
Jeśli ten żel komuś faktycznie pomógł to myślę że można próbować, faktycznie żadnej szkody raczej nie wyrządzi a bardziej pomoże, a nuż się uda.

Co do miejsca zakupu - jeśli kupujesz żel o określonej nazwie i wiesz, że jest sprawdzony to moim zdaniem nie ma znaczenia to, gdzie go kupisz. Byleby nie na bazarze :mrgreen:
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Suchość pochwy

Postprzez golden_eye » 28 maja 2012, o 22:18

fifa66, dzięki za linka :) No właśnie o to mi chodziło, że te wszystkie żele mają inne ph i mogą utrudniać plemnikom drogę albo nawet je uszkadzać :/ tak gdzieś ostatnio wyczytałam i tu piszą to samo. A ten pre-seed podobno jest inny, zobaczymy, popytam w aptece.
golden_eye
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez qiqolina » 31 maja 2012, o 15:59

Tyle tych różnych środków, uprzyjemniaczy i przeszkdzaczy, że można się pogubić ;).

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: Suchość pochwy

Postprzez golden_eye » 12 lip 2012, o 09:06

qiqolina napisał(a):Tyle tych różnych środków, uprzyjemniaczy i przeszkdzaczy, że można się pogubić ;).

No żebyś wiedziała :). Trzeba dokładnie czytać etykiety i trochę się orientować, bo w przeciwnym razie można narobić sobie szkody.
golden_eye
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez glamour » 13 lip 2012, o 10:41

puderniczkaaa napisał(a):A może to dotyczy tylko tych sklepowych żeli? Co prawda Durex produkuje też produkty uprzyjemniające stosunek, ale generalnie jest firmą która głównie kojarzy się ze środkami antykoncepcyjnymi, także nic dziwnego gdyby żele też takie były.
Fifa - jesteś pewna, że to właśnie ten Pre Seed pomógł Ci zajść w ciążę? A może był to tylko przypadek? No bo czym ten żel różni się od innych?


Ja powiem ci tak. W moim przypadku nie stosowaliśmy nic - nie zaszłam w ciąże. Zaczęliśmy stosować nawilżanie, rozgrzewające, masujące żele Durexa - nie zaszłam w ciążę. Ginekolog polecił Pre-Seed - zaszłam w ciąże po 3 miesiącach. Zatem śmiem sugerować, że faktycznie ma jakiś na to wpływ.
glamour
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez nina19 » 7 sie 2012, o 23:51

Żele nawilżające są bezpieczne.
Nie dopuszczono by ich do sprzedaży gdyby miało być inaczej ; ) .
nina19
 

Re: Suchość pochwy

Postprzez prowodyrka » 23 lip 2013, o 09:31

A czy naprawdę jednym wyjściem są żele, które wprawdzie nawilżają, ale działają jedynie doraźnie? Według mnie zdecydowanie lepszym wyjściem jest pobudzenie naturalnego nawilżenia: Spam
W moim przypadku takie rozwiązanie okazało się skuteczne. No i co najważniejsze - nie ma negatywnego wpływu na starania!

Ostatnio edytowano 2 sie 2013, o 20:31 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
prowodyrka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 10:09

Re: Suchość pochwy

Postprzez maggietka » 29 lip 2013, o 11:21

Ja też używam żele i nie sądzę, aby były niebezpieczne. Od kilku lat cały czas stosuje feminum.
maggietka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]