Szamańsko Tantryczny Trening Terapii Pracy z Ciałem.

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Szamańsko Tantryczny Trening Terapii Pracy z Ciałem.

Postprzez marta_k » 1 lut 2023, o 12:13

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 18-23 kwietnia 2023 na warsztat

SZAMAŃSKO TANTRYCZNY TRENING TERAPII PRACY Z CIAŁEM. ROZBRAJANIE CIAŁA. POLA ENERGII. CIAŁO FIZYCZNE I CIAŁA SUBTELNE.
MODUŁ I

PROWADZI: ANAND RUDRA

Podczas tego treningu poznamy techniki szamańskiego i tantrycznego rozbrajania ciała. Zbadamy różne sfery w obszarze fizycznym i emocjonalnym oraz niektóre somy (aspekty fizyczne) dotyczące energii.

Aby zrozumieć proces rozbrajania musimy zacząć od odkrycia, jakie są wspólne obszary łączące szamanizm i tantrę. Można to przedstawić na bazie dwóch z siedmiu uniwersalnych praw rządzących Wszechświatem:

· Prawo „Jak na górze , tak na dole”–to zrozumienie, że mamy w sobie cały, kompletny Wszechświat, który łączy nas ze wszystkim co poza nami. To zrozumienie i wiara w istnienie związku pomiędzy twoją indywidualnością (Ciebie jako Wszechświata) oraz zjednanie jej ze wszystkim co zewnętrzne.

· Prawo Rezonansu – mówi o tym, że wszystko ma swoją wibrację, która dostarcza energię ,a ta energia objawia się pod postacią danej częstotliwości. Z tego powodu, kiedy wibracja i częstotliwość zaczynają się łączyć, dochodzi do rezonansu.

Rolą szamana jest tworzenie porządku z nieładu oraz zapraszanie do uzdrawiania, oczyszczania i osadzania duszy w świecie. W rzeczywistości w której panuje nieład, toksyczność oraz nieprzystosowanie do życia, myślenia, odczuwania i istnienia.

W szamanizmie rezonujemy z podstawowymi elementami, które dają życie wszystkiemu co nas otacza i każdemu z nas: ogień, woda, powietrze, ziemia i eter. To samo odnosi się do tantry i sztuk taoistycznych. Dzięki tantrze bowiem rozumiemy, że energia naszej siły życiowej przebiega w układzie subtelnym naszego ciała, który jest ściśle połączony z naszą psychiką, zachowaniem, biologią i przede wszystkim z nami jako istotami odbywającymi duchową podróż. Czakry, nadis, talas, marmas i grantis to główne struktury energetyczne w naszym ciele.

Zarówno szamanizm, jak i tantra uznają, że nasze ciało manifestuje swoje istnienie na wielu poziomach, które są nazywane ciałami - fizycznym, energetycznym, emocjonalnym (umysł), przyczynowym (duch i dusza) i ezoterycznym (psychiczne).

Tantra i szamanizm są połączone z naszymi cielesnymi strukturami, a ich głównym celem jest złagodzenie, odblokowanie, przywrócenie i transmutowanie różnych aspektów naszej egzystencji: od fizycznych, po emocjonalne i duchowe.

Warsztat prowadzi znawca szamanizmu i tantryzmu Anand Rudra – założyciel szkoły True Tantra School, syn meksykańskiego szamana, wnuk uzdrowicielki meksykańskich Indian Yaqui.W swojej wiedzy łączy akademicką wiedzę, praktyczne doświadczenie i starodawne praktyki. Rytuały obejmują tradycje plemienne: Olmeków, Azteków, Balijczyków, Drawidów, Syberyjczyków, Filipińczyków i Majów. Przez wiele lat studiował i praktykował szamanizm, tantrę, symbolikę, rytuały i świętą geometrię. W swoim nauczaniu łączy tantryczny szamanizm, symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej i Południowej, Teorię Rezonansu Tantryczno-Szamańskiego, praktyki starożytnej Tantra Krija Jogi i Tantra Kaula Jogi, ezoteryczne i hermeneutyczne studia nad rytuałami Tantry i energii ciała.

Według Ananda Rudry tantra rozumiana jest jako wibracja energii seksualnej prowadzącej przez oddech i ciało, do świadomości i nadświadomości, Supra Natury i Supra Świadomości.
A tantra i szamanizm są drogami uzdrawiania i rozwoju mającymi na celu podnoszenie świadomości. Obie ścieżki są oparte na 3 wymiarach: ciele fizycznym; ciele astralnym i ciele przyczynowym.Nauka i Natura, szamanizm i tantra spotykają się w połowie drogi.

Tantryczna wiedza szamańska łączy oba aspekty. Święta seksualność jest jednym z głównych aspektów i narzędzi, których szamanizm tantryczny używa do leczenia, łączenia się z wszechświatem i rozwijania komunikacji z Supra-sumieniem (odpowiedzialność za wszelkie Istnienie) i Supra-Naturą.

Czym jest Rozbrajanie?

W szamanizmie, według wiedzy wielu metakultur, my jako istoty ludzkie, kiedy przychodzimy na świat w naszej obecnej egzystencji, od razu zaczynamy chronić siebie i osłaniać się pancerzem na różnych poziomach naszego ciała - ciała fizycznego, emocjonalnego, mentalnego i oczywiście duchowego. Istnieje również przekonanie, że ciężka, gęsta energia, która pochodzi od nas samych albo od osób trzecich, może pozostać i osadzić się w naszym ciele.

W latach 70-tych XX wieku wprowadzono na różnych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych podejście i rozwijano pracę nad „rozbrajaniem ciała” za pomocą różnych metod szamańskich, w tym medycyny, pracy z oddechem i fizycznego rozluźnienia układu mięśniowego.

Szamańskie Rozbrajanie w formie pierwotnego masażu i uzdrawiania kości było już rozwinięte w kulturach naszych przodków.Później nastąpił jego rozwój,a to pozwoliło na wcielanie do bardziej ustrukturyzowanych i formalnych systemów medycznych takich jak:

· medycyna wedyjska,

· medycyna Siddha z akupresurą i stymulowaniem oraz uwalnianiem blokad marmicznych, tybetańskie techniki pulsowania (część medycyny tybetańskiej),

· medycyna chińska.

Wszystkie były metodami, pozwalającymi na włączenie szamańskiego rozbrajania jako części praktyk medycznych.

Podczas tego warsztatu poznasz:

1. Tantrę i jej anatomię

Tantra w ujęciu holistycznym. Cel tantry w ramach praktyki holistycznej? Czym jest Tantra Kaula?

2. Koncepcje prany, źródła i ruchu energii na ciele i ciałach

Pola prany: elektryczne (statyczne i dynamiczne), magnetyczne, energia sakralna.

Jak pracować z tantrą ciała?

· Kanały subtelne: Chi lub praniczne;

· Kanały na ciele: Kunda; kanały seksualne; święte kanały.

3. Układ Subtelny w ujęciu Kaula

· Centrum ciała;

· System czakr (ile i gdzie);

· Nadis&Talas (masaż Vayu Nadi) – 14 głównych kanałów;

· Marma &Granthis (masaż Kaula Marma).

4. Teorie i ramy metodologiczne

Szkoły zgłębiające tematykę marmas i nadi:

· Ajurweda;

· Kaszmir;

· Tybetańska;

· Kaula;

· Teoria korelacji i wibracji energii (tantryczna medytacja pranayama);

· Teoria rezonansu;

· Teoria koherencji (jak nawiązać z nią kontakt?).

5. Energia i prawo termodynamiki. Energia seksualna i orgazm.

· Filozofia Sankhya tworząca podstawy Marmani;

· Koncepcja manas i buddhi w Marmas;

· Idea stojąca za Marma i Nadi;

· Nadis i połączenie z naszym ciałem, z marmas, talas i granthis;

· 14 głównych nadis połączonych z dwoma głównymi ośrodkami - serce i kanda;

· Blokady na marmas, nadis i na przepływie energii w naszych ciałach;

· Zastosowanie współczesnej teorii Reicha do naszego ciała;

· Współczesna koncepcja pancerza na ciele fizycznym.

6. Techniki i ćwiczenia praktyczne

· Pranayama jako narzędzie do wglądu i odblokowania głównych nadis;

· Masaż Naropa i Vayu przeprowadzany na nadis;

· Kaula Marma i rozbrajanie na tylnej i przedniej stronie nóg;

· Kama-Marma i jej funkcje;

· Techniki świadomego uzdrawiania pranicznego na wysokiej częstotliwości;

· Energia seksualna po rozbrojeniu ciała;

· Energetyczne orgazmy.

7. Uwolnienie blokad w tkankach głębokich poprzez marmas i nadis

· Fascia (tkanka łączna) i energia w ciele;

· Masaż napinający i rozluźniający;

· Układ nerwowy i jego związek z somatyką.

Podstawowa bibliografia:

Materiały online otrzymane po zarejestrowaniu się

· “The Subtle Body” Cyndi Dale

· “The Master Key” Moola Bandha

· “Marma science and principles of marma therapy” Dr. Sunil Kumar Joshi

Potrzebne materiały i akcesoria:

· Sarong

· Olejki eteryczne

· Olej kokosowy

· Jadeitowy sztyft-masażer do akupresury

· Notatnik

· Świeca

· Delikatny, lekki ręcznik do masażu ciała

· Ręcznik do kładzenia się do masażu

TRUE TANTRA SCHOOL

True Tantra opiera się na starożytnej metodzie nauczania, w której podstawę praktyki stanowią niezależne a jednocześnie uzupełniające się techniki. Kiedy uczysz się Tantry, musisz zrozumieć i doświadczyć wszystkich jej aspektów:

· Starożytna Tantra Kriya Yoga; rytuały jako metoda poruszenia energii oraz medytacje (yantry i mantry);

· Uświęcona Seksualność (Święte Połączenie i Święty Świadomy Dotyk);

· Medytacja (wykorzystanie twojej intencji oraz podejścia bez medytacji);

· Swahara Yoga (Nauka Pranayamy).

True Tantra stała się jedną z pierwszych instytucji Tantry w Hiszpanii i w Europie, która ustanowiła metodologię sesji Tantry. Cały ten profesjonalny wysiłek został podjęty w celu zbudowania grupy Nauczycieli Starożytnej Tantry Krija Jogi, masażystów, terapeutów, i społeczności Tantryków. Każdy profesjonalista musi zdawać różne egzaminy ustne i praktyczne, oraz co roku odnawiać swoją wiedzę nie tylko po to, aby pokazać to, czego się nauczył, ale aby zdobyć więcej metod i zagłębić się jeszcze bardziej w praktykę Tantry. Każda z tych osób musi również spełniać wartości etyczne naszej szkoły True Tantra.

Stronainternetowa: www.truetantra.euotwiera się w nowej karcie

Primal Shamanic Tantric Certification

cykliczny hybrydowy trening mistrzowski/ SZKOŁA ANANDA RUDRY

Anand Rudra wraz z członkami grupy Be.Tantric, zdecydował się stworzyć system certyfikacji, który pozwoli na osiągnięcie mistrzostwa w wybranym obszarze szamanizmu i tantry. System ten stanowią fundamentalne etapy łączące praktykę i wiedzę.

Całe szkolenie ma charakter cykliczny co oznacza, że można przystąpić do każdego kursu bez wymogu ukończenia wcześniej jakiegokolwiek innego kursu. Nie ma też potrzeby wyboru poziomu. Zebrane punkty z przebytych warsztatów wskazują poziom, na jakim uczestnik szkolenia jest w danej chwili.

Program składa się z 3 poziomów: praktyka, stażysty i instruktora. Jeśli już wcześniej uczestniczyłeś/aś w warsztatach prowadzonych przez Ananda można je zaliczyć do całego szkolenia.

Każdy warsztat zawiera dużo materiału teoretycznego i praktycznego. Warsztaty zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wymogi Europejskiej Akademii w Bolonii. Każdy nasz certyfikat spełnia te wymogi, zaś uczestnictwo w każdym warsztacie sygnowanym przez True Tantra albo Be.Tantric jest potwierdzone dyplomem.

UWAGA: warsztat ten jest także szkoleniem będącym częścią nowej Szkoły Tantry i Szamanizmu Ananda Rudry („PrimalShamanicTantricCertification”).

Strona internetowa:www.truetantra.euotwiera się w nowej karcie

PROWADZĄCY: ANAND RUDRA

Dorastał w szamańskiej i meksykańskie kulturze. Prowadzony był przez ojca -meksykańskiego szamanai duchownego oraz przez babcię – uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui. Od młodości interesował się światem duchowym i ezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę, tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.

Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa i ekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat w dziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection University w Holandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:

· Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej

· Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo

· Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała

· Głęboki trening medytacji Tantry

· Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie

· Techniki uzdrawiania praną

· Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry

· Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu

· Niezależny masażysta i terapeuta Tantry

· Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International

· Tantryk od wielu lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra

· Dyrektor EATP (EuropeanAssociation of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)

· Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:

Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
Praktykę metodologii True Tantra
www.truetantra.euotwiera się w nowej karcie

WARSZTAT PROWADZONY PO ANGIELSKU Z TŁUMACZENIEM NA POLSKI!!!

TERMIN:

18 – 23 kwietnia 2023 (wtorek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE:

18 kwietnia godz. 10(rozpoczynamy kolacją)

ZAKOŃCZENIE:

23 kwietnia godz. 14 (kończymy obiadem)

CENA WARSZTATU:

1500 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia

CENA POBYTU:

Wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie/ wegańskie)

Noclegi: w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;

Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

UWAGA:

Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:

www.tuiteraz.eu, [email protected]

biuro: 662759576

Jacek Towalski 602219382

Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo

ZAPISY:

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] się w nowej karcie (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię nazwisko,18-23.IV.2023”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW

IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)

IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]