Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez orzeszek » 28 maja 2013, o 10:12

Hej, mam pytanie. Dzisiaj ide kupic tabletki anty, jestem w trakcie 3 dnia miesiaczki. Czy jesli wezme tabletke od razu po kupieniu (godzina 14) i od jutra zaczne brac je regularnie o 9 to moze to jakos obnizyc skutecznosc? jesli jestem w 3 dniu to powinnam przez 1,5 tygodnia uzywac dodatkowego zabezpieczenia tak? a pozniej juz dzialaja normalnie?
orzeszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 20:05

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez imagine » 29 maja 2013, o 12:20

co do tabletek microgynon ja je brałam i hmm mimo iz brałam regularnie zaszłam w ciaze i mam teraz 4 letnieg syna:) tak naprawde nie ma jednej uniwersalnej antykoncepcji chodz jest celibat:))
imagine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 11:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez blondyna_m » 29 maja 2013, o 20:34

PRZEPRASZAM ZE NIE NA TEMAT! :) ale nie potrafie sobie poradzic i znalesc nic w internecie tez nie moge, jestem tu nowa od dzisiaj i kompletnie nie wiem JAK DODAWAC POSTY? prosze pomożcie ! :(
blondyna_m
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 17:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez stefi » 29 maja 2013, o 22:16

heh widać ze nick zobowiązuje do czegoś, jak wejdziesz w dział jak byk widać nowy temat
stefi
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Dlogiss » 30 maja 2013, o 00:07

a co powiecie na wazekotomie

Dlogiss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 00:06

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 3 cze 2013, o 12:25

blondyna_m napisał(a):PRZEPRASZAM ZE NIE NA TEMAT! :) ale nie potrafie sobie poradzic i znalesc nic w internecie tez nie moge, jestem tu nowa od dzisiaj i kompletnie nie wiem JAK DODAWAC POSTY? prosze pomożcie ! :(

jakoś Ci się ten udało dodać ;)
na dole kazdego tematu masz odpowiedz

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez orzeszek » 4 cze 2013, o 11:33

teraz mam pytanie, czy po przyjeciu tabletki anty 3 dnia cyklu jest mozliwosc zajscia jesli stosunek z wytryskiem odbyl sie w 7 dniu brania tabletki? czy jest juz jakies zabezpieczenie? W czasie wytrysku, chlopak juz wyjmowal wiec nie dostalo sie wszystko, wiecej chyba splynelo na przescieradlo niz do mnie, od razu po stosunku jak spanikowana sie powycieralam i poszlam to przemyc. Okres zaczal mi sie 26 maja, myslalam ze przedwczoraj sie skonczyl ale wczoraj po poludniu pojawilo sie plamienie. wiec to tak jakby...ostatni dzien okresu/po okresie. z moich wyliczen dni plodne powinny mi sie zaczac dopiero dzis, z wyliczen kalendarzyka powinny zaczac sie 10 i owulacja przypada na 15. Cykle mam 32-35 dniowe. Czy jest duza mozliwosc? czy 1-2 dni po okresie sa dni plodne? czy JA moglam miec dni nieplodne? czy ten kalendarzyk : http://www.kalbi.pl/kalendarz-dni-plodnych-20 13_05_26-28 wam dziala?? lub ta strona jest zgodna z tym jak wy macie owulacje? : http://www.planujemydziecko.pl/Planowan ... dni-plodne
Czy konieczne byloby branie tabletki 72h po? Tym bardziej jesli wzielo sie ja dwa miesiace temu i skutki uboczne byly dosc duze? Nie chcialabym jej brac bo osttanim razem sie bardzo meczylam... a teraz gdy doszly jeszcze tabletki anty to jest to dodatkowa dawka hormonow...
PROSZE O ODPOWIEDZI BO WARIUJE.....

Ostatnio edytowano 7 cze 2013, o 19:10 przez orzeszek, łącznie edytowano 1 raz
orzeszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 20:05

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez patrycja_8899 » 7 cze 2013, o 16:05

Cześć dziewczyny czy któraś z was bierze tabletki NOVYNETTE ??
Zastanawiam się czy jeśli po pierwszym opakowaniu zrobiłam prawidłową 7 dniową przerwę po czym wzięłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania o takiej samej porze jak z poprzedniego opakowania. Po godzinie od zażycia kochałam się ze swoim partnerem.czy istnieje możliwość zajścia w ciążę??
Pozdrawiam
patrycja_8899
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Natasza » 11 cze 2013, o 13:28

Nigdy nie brałam akurat tych tabletek, ale działanie wszystkich jest takie samo :)

Tabletki - jeżeli są brane prawidłowo - zapewniają ochronę przed ciążą nie tylko w dni, w które są brane, ale też w czasie przerwy na krwawienie. Jeżeli poprzednie opakowanie brałaś regularnie i zrobiłaś odpowiednią przerwę, to nie ma znaczenia czy współżyłaś godzinę przed jej zażyciem czy godzinę po. Skuteczność się nie zmienia :)
Natasza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:13

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez laura313 » 21 cze 2013, o 22:46

A czy któraś bierze może tabletki cyprodiol? Jakieś efekty uboczne? Ja na razie biorę krótko i raczej wygląda na to, że jest ok, ale ciekawe jak będzie po dłuższym czasie brania :)

laura313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 19:27

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sharlot » 26 cze 2013, o 21:28

ja biore od 3 lat, zmienialam juz raz tabletki. Nie mam skutkow ubocznych, ale mam zamiar niedlugo je odstawic, podobno nie mozna ich brac przez tak dlugi okres
Sharlot
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Skarbek.2 » 27 cze 2013, o 14:50

Dziewczyny!
Czy mimo stosowania tabletek miałyście obawy co do współżycia bez prezerwatywy? Bo to oczywiste tabletki antykoncepcyjne zapobiegają zajściu w ciąże, ale jeżeli sytuacja dotyczy mnie to waham się, wiem, że to nieracjonalnie ale nie mogę się pozbć tego uczucia, że a nuż na mnie dobrze nie działają, albo czy może jakoś źle je zażywam czy coś jeszcze... A tak nie jest, pilnuje ich wręcz co do minuty, nie wymiotowałam po nich, nie mam żadnych skutków ubocznych... To skąd ta obawa?
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez MoNiQkiss » 1 lip 2013, o 00:03

Witam,

biorę regularnie tabletki. Aktualnie mam okres. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek (25.06). Ok. 21h temu współżyłam bez zabezpieczenia. Doszło do wytrysku poza, ale istnieje możliwość, że coś mogło dostać się do środka. Czy powinnam wziąć tabletkę antykoncepcyjną wcześniej (następne opakowanie zaczynam we wtorek-2.07), czy poczekać? A może pigułka 72h? Proszę o radę.
MoNiQkiss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 23:54

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 6 lip 2013, o 19:59

Jeżeli bierzesz regularnie tabletki, to efekt antykoncepcji nie ustaje w czasie "przerwy" na miesiączkę. A nie zapominasz o ich braniu? Zawsze bierzesz na czas? Kiedyś zdarzyło mi się zapomnieć i potem przeżywałam autentyczne paranoje. Poza tym zawsze miałam problem z policzeniem, w którym dniu powinnam zacząć nowe opakowanie. Teraz biorę Vibin i mam 21 pigułek + 7. Nie mam konieczności robienia przerwy, dzięki czemu nie wybijam się z rytmu i nie włącza mi się "zapominacz". Tych 7 to efekt placebo oczywiście. :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez MamaAnia » 8 lip 2013, o 23:47

agatka ja też je biorę a nawet ostatnio pobrałam sobie aplikację na telefon "różowe lusterko" przypomina o tabletkach i nie tylko ;) https://play.google.com/store/apps/deta ... nZpYmluIl0.
Aplikacja jest darmowa i tylko na system android.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kowu » 9 lip 2013, o 12:06

mimo wszystko skonsultowałabym się z lekarzem...

kowu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 12:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Nevbe » 17 lip 2013, o 00:23

Ja stwierdziłam że nie chcę sobie zaburzać gospodarki hormonalnej nie chce mieć jakichkolwiek kłopotów w przyszłości przez to np z zajściem w ciążę.

Zobacz !! super oferta pompy basenowe
Avatar użytkownika
Nevbe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 17:37

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez tyldo » 17 lip 2013, o 08:43

co jak co ale to mimo wszystko jest ingerowanie w naturę a to nigdy nie kończy się dobrze

tyldo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 08:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 19 lip 2013, o 00:33

No dobrze, skusiłaś mnie! Naprawdę fajna ta aplikacja i jestem zadowolona z przypominajki, która jest bardzo dyskretna. Dzięki :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Lenovo » 1 sie 2013, o 12:51

Mam pytanie do dziewczyn, które stosują antykoncepcję hormonalną. Czy zostałyście przebadane w kierunku zakrzepicy i czy stosujecie jakąś profilaktykę, np. leki przeciwzakrzepowe?

Daying is an art like everything else
Avatar użytkownika
Lenovo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 02:15

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez MowisziMasz_com_pl » 8 sie 2013, o 20:08

Cześć Dziewczyny. Lekarz przepisał mi tabletki daylette, miały to być jakieś najnowsze na rynku. Brałam je tylko przez miesiąc, bo źle się po nich czułam. Cały miesiąc krwawiła i bolał mnie od czasu do czasu brzuch. W ulotce pisało, że takie objawy mogą trwać nawet 3 miesiące. Czy, któraś z was też tak miałam?
MowisziMasz_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 19:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez michasia89 » 9 sie 2013, o 10:59

Ja zaczynam brac, narazie nic sie nie dzieje, biore od 2 tyg


________________
taxi bagażowe Warszawa
michasia89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2013, o 10:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 16 sie 2013, o 12:49

Mnie nogi przestały boleć po odstawieniu, ale zwiększyło się wypadanie włosów :(

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Agata03 » 22 sie 2013, o 14:30

Brałam tabletki bardzo długo (6lat) odstawiłam bo chciałam zajść w ciąże. Po dwóch miesiącach zobaczyłam dwie kreski na teście. Mój gin mówił mi wielokrotnie że nie powinno być żadnych problemów z zajściem w ciążę po tabletkach antykoncepcyjnych

Czy lokata dobrze się sprawdza?
Agata03
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 12:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 22 sie 2013, o 14:36

różnie... niektórzy po odstawieniu tabletek mają problemy inny zachodzą zara po ....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Kinlocks