Trądzik

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Trądzik

Postprzez KasiaW » 7 wrz 2016, o 14:58

Hadassa napisał(a):Agatka dzięki za odpowiedz, to ja chyba jednak wrócę do duo+ skóra mi sie tak nie błyszczy... a ze skóra jednak problem mi wrócił...



Ja używam Duo+ już chyba 3 rok i naprawdę nigdy bym nie pomyślała, że krem z apteki może tak świetnie działać. Jak mi jedna krosta gdzieś przed okresem wyskoczy to wszystko. A przed nim nie było dnia żebym nie miała pryszcza na czole czy brodzie.
KasiaW
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7 wrz 2016, o 14:47

Re: Trądzik

Postprzez gretel » 18 wrz 2016, o 22:41

Trądzik to przede wszystkim kwestia żywienia - poeksperymentuj, więcej witamin, świeżych owoców i warzyw - powinno dać efekty

gretel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 22:31

Re: Trądzik

Postprzez AquastopRadioterapia » 20 wrz 2016, o 17:27

Polecam kremy, które zawierają tlenek cynku, witaminę E, a także wyciąg z pięciornika i rumianku. Synergiczne działanie tych składników wspomaga gojenie zmian trądzikowych, redukuje zaczerwienienie skóry, normalizuje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych.
Avatar użytkownika
AquastopRadioterapia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Trądzik

Postprzez Hadassa » 21 wrz 2016, o 07:50

Ostatnio jak maly mial tradzik niemowlecy to lekarka dala masc cynkowa. A ze czasem i mi cos wyskoczy to sprobowalam u siebie i stwierdzam ze dziala ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trądzik

Postprzez Theila » 22 wrz 2016, o 15:52

Hmm ciekawe. A wyjasniła dlaczego maśc cynkowa? W sensie nie wiedziałam, że one działaja przeciwzapalnie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Trądzik

Postprzez Hadassa » 22 wrz 2016, o 22:41

Przede wszystkim wysusza. U mnie nawet sie sprawdzilo jak jakis sie dopiero robil ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trądzik

Postprzez Theila » 26 wrz 2016, o 11:51

Mój wchodzi w okres dojrzewania to dobrze takie rzeczy zapamietywać :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Trądzik

Postprzez dradziszewska » 26 wrz 2016, o 12:31

Jak sami doskonale wiecie, bo wiele razy w postach przewija się informacja, że trądzik jest sprawą indywidualną. Prosząc o pomoc musisz mieć świadomość, że każdy może podać Ci inną metodę i inny kosmetyk, który pomógł a Tobie tak naprawdę nie pomoże żadna z tych metod a najgłupszym rozwiązaniem jest stosować je po kolei czy nawet z osobna. Przede wszystkim powinnaś iść do dobrego dermatologa i z jego pomocą dowiedzieć się co jest w tym konkretnym przypadku przyczyną problemu. I dopiero znając podłoże problemu można zacząć myśleć o właściwej metodzie kuracji.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Trądzik

Postprzez lulumiranda » 4 paź 2016, o 10:09

Wysuszanie twarzy nie jest dobre przy trądziku. Moze i daje krótkotrwałe efekty, ale potem jest jeszcze gorzej. Sama probowałam wiele kosmetyków i na dłuższą metę najgorsze dzialanie dały właśnie te wysuszające twarz oraz te wszystkie peelingujące zele z rossmana , kóre roznosza bakterie po całej twarzy ( o wiele lepsze są peelingi enzymatyczne).
Bardzo fajne jest wspomniane tutaj w temacie serum Sevolium .Jest nawilżające, lagodzi i stosowane rano i wieczorem faktycznie usuwa i redukuje pryszcze.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Trądzik

Postprzez agnes89 » 4 paź 2016, o 12:23

Mój brat robił sobie po prostu okłady z wrzątku - brał wacik i go maczał go we wrzątku, a potem przykładał do pryszczy. I co ciekawe - pomagało mu, ale wiadomo, że u każdego inaczej to wygląda

agnes89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 12:07

Re: Trądzik

Postprzez michalina90 » 18 paź 2016, o 08:44

Niestety w przypadku trądziku trzeba liczyć się z tym że cera będzie wysuszona, można temu zapobiegać stosując dodatkowo żele lub płyny do oczyszczania twarzy, dobry krem nawilżający. Leczenie trądziku jest długotrwałe i wymaga cierpliwości. Ale zawsze ten stan mija.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Trądzik

Postprzez Olamap » 21 paź 2016, o 11:35

Wiecie co dobrze działa na trądzik? słyszeliście o srebrze koloidalnym? :) działa znakomicie. Moja siostra tego stosowała i bardzo jej pomogło, w dodatku jest tanie. W porównaniu do tych niby mega specyfików na trądzik to cenowo wygląda rewelacyjnie. Więcej możecie przeczytać i zamówić na stronie SPAM , siostra zawsze z tego sklepu zamawiała.

Ostatnio edytowano 23 paź 2016, o 22:21 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Olamap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 wrz 2016, o 11:53

Re: Trądzik

Postprzez marika86 » 21 paź 2016, o 19:22

Ja swój probelm rozwiązałam dzięki stosowaniu drogeryjnych kosmetyków, jedank bardzo pomocny okazał mi się italianablog, dziewczyan doradza i pokazuje jak ona wygrała walkę z trądzikiem i jakiej pielgnacji została poddana by ten problem rozwiązać :)
marika86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 11:06

Re: Trądzik

Postprzez Romka22 » 23 paź 2016, o 15:59

No nie raz można dorwać jakiś ciekawy blog na temat pozbycia się takiego trądzika.
Romka22
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 23:25

Re: Trądzik

Postprzez anna_tomczak78 » 16 lis 2016, o 08:51

Romka22 napisał(a):No nie raz można dorwać jakiś ciekawy blog na temat pozbycia się takiego trądzika.


Niby tak, ale weź pod uwagę ,ze każdy trądzik jest inny oraz wymaga innego postepowania. Sama swego czasu testowałam wszystko co leci . Aktualnie odrzuciłam praktycznie wszystkie kosmetyki przeciwtrądzikowe na rzecz Sevolium. Jest to moje najlepsze odkrycie ostatnich dni. W zasadzie miesięcy. Jak do tej pory żaden kosmetyk nie zrobił takiego porządku z moją cerą jak to serum.
anna_tomczak78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 15:06

Re: Trądzik

Postprzez Panna_Mysia » 21 lis 2016, o 14:48

Hadassa napisał(a):Przede wszystkim wysusza. U mnie nawet sie sprawdzilo jak jakis sie dopiero robil ;)


Zgadzam się z poprzedniczkami. Wysuszenie cery trądzikowej daje szybkie i ładne efekty, ale niestety krótkotrwałe. Po kilku tygodniach (czasem nawet szybciej) nasze cera otrzymuje sygnał, że jest nadmiernie przesuszona i zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, a na Twarzy pojawiają się wykwity. Używając tylko kosmetyku wysuszającego w pojedynkę można sobie tylko zaszkodzić. Ale jeśli połączymy go z kremem albo żelem nawilżającym do cery trądzikowej, to efekt może być całkiem przyjemny, bo skóra otrzyma odpowiednią ilość substancji odżywiających i nawilżających :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Trądzik

Postprzez Daria » 28 lis 2016, o 19:32

Ja znalazłam ostatnio kosmetyk, który pomaga mi ukryć to, co mam do ukrycia, czyli przebarwienia potrądzikowe, drobne zmiany, świecenie skóry itp. To Effaclar Duo + ale w wersji kremu tonującego. Koloryt skóry jest ujednolicony, jasny odcień kosmetyku idealnie pasuje do mojej cery, a cera jest nawilżona i zmatowiona jednocześnie. Poza tym to La Roche Posay więc marka z najwyższej półki aptecznej!
Avatar użytkownika
Daria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 11:38

Re: Trądzik

Postprzez KatBo » 29 lis 2016, o 16:48

lepiej jest poszukać jednak dobrego dermatologa, na własną rękę niewiele można zdziałać
KatBo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lis 2016, o 16:45

Re: Trądzik

Postprzez fioletowasowa » 14 gru 2016, o 11:23

Jeśli kosmetyki nie działają, to tylko wizyta u dermatologa.
Too oczywiste

Przebarwienia mi niestraszne!
fioletowasowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 gru 2016, o 11:20

Re: Trądzik

Postprzez Hadassa » 14 gru 2016, o 13:20

Panna Mysia u mnie to akurat pojedyncze sytuacje ;) ale fakt jak ktoś ma więcej wyprysków to musi zabezpieczyć skóre przed wysuszeniem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trądzik

Postprzez anna_tomczak78 » 16 gru 2016, o 09:11

Serum Sevolium jest moim zdaniem najlepsze. Zdecydowanie najlepszy krem jaki miałam, lepszy nawet od tych z najdroższej półki aptekarskiej. W ciągu 5 tygodni zlikwidował niewielki, lecz uporczywy trądzik na twarzy, dekolcie i ramionach, małe krostki. Zauważyłam ,że delikatnie rozjaśnił mi przebarwienia , czyli jego funkcja lekkiego złuszczania naskórka działa. Przez rok leczyłam twarz u dermatologa i stosowałam antybiotyki w żelu, ale miałam tego dosyć.
Uwaga!! Krem nie działa od razu. Poprawa nastapiła po 2 tygodniach stosowania rano i wieczorem, a w początkowych dniach trądzik się nawet nasilił. Wszystko minęło, mogę cieszyc się ładną cera.
anna_tomczak78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 15:06

Re: Trądzik

Postprzez malenstwo94 » 9 lut 2017, o 17:49

cześć! powinnaś spróbować czegoś oczyszczającego, coś co zniweluje bakterie które tam tkwią. Ja stosowałam mydło aloesowe + propolis pszczeli, by zaatakować bakterie "od środka", oba te produkty znajdziesz na SPAM, mi pomogło :)


DZIEKUJEMY ZS REKLAME
malenstwo94
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 18:12

Re: Trądzik

Postprzez shella » 16 lut 2017, o 11:52

Ja polecam zacząć od początku - czyli wykonać wszystkie badania i iść z tym do specjalisty. Często trądzik to efekt zaburzonej gospodarki hormonalnej, więc warto, by na takie badania spojrzał też endokrynolog.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trądzik

Postprzez celia.celia84 » 16 lut 2017, o 23:08

Mi na problemy z cerą bardzo pomógł krem z kwasem migdałowym i salicylowym w składzie. Jest to krem na noc o właściwościach złuszczających, ale nie wysusza. Do tego proponuję na dzień krem delikatniejszy, z witaminą E. I nie stosować aby toników alkoholowych do wysuszania wyprysków, bo to nasili wydzielanie sebum i nastąpi błędne koło...
celia.celia84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 22:58

Re: Trądzik

Postprzez karetia » 17 lut 2017, o 14:52

Od dawna już nie mam tego problemu, a też swoje przeszłam. Większość produktów nie daje kompletnie nic. Poprawa przychodzi dopiero stopniowo przy naturalnych kosmetykach. Przynajmniej tak było u mnie.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]