Trudna decyzja

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 1 lip 2016, o 19:47

Hej, mam dylemat.
Od pół roku piszę z chłopakiem poznanym przez internet. Wymienialiśmy się ze sobą zdjęciami i rozmawialiśmy przez telefon. Ogólnie dobrze się dogadujemy. Mieliśmy plany się spotkać bo dosyć daleko od siebie mieszkamy. Zapraszał mnie on pierwszy na wesele w kwietniu ale że go nie poznałam wcześniej na żywo to odmówiłam. Nie obraził się bo proponując mi to raczej wiedział że się nie zgodzę (sam to później przyznał że siostry by też nie puścił tak daleko bez poznania się wcześniej na żywo).
I właśnie o spotkanie na żywo chodzi. Ja niedawno zaproponowałam że znalazłam kurs niedaleko niego i możemy się spotkać gdzieś w przełomie lipca/sierpnia. On miał sobie wybrać dogodny termin bo pracuje. Niestety powiedział mi, że jednak nie chce się tak angażować, ponieważ będzie tęsknił i mocno to przeżywał. Gdzie wcześniej wyznał mi że się zakochał we mnie i chciał zawsze mieć taką dziewczynę.
Ja nie bardzo teraz wiem jak się zachować bo w sumie my oczekujemy od siebie wierności poprzez takie wyznanie jakim jest wyznanie miłości.
I nie chcę być cały czas sama i mieć związek przez internet tylko, a on oczekuje że dalej będziemy tak ze sobą pisać bez zmian.
Proszę o jakieś porady bo muszę przeczytać jakąś postronną opinię.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez Hadassa » 1 lip 2016, o 20:29

Prawda jest taka ze albo to bedzie znajomosc przez internet tylko albo jednak ktores sie przeprowadzi

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez Pletwa Reborn » 1 lip 2016, o 21:09

Koleś ma troche racji. Związki na odległość są bolesne. Przez internet spróbujcie rozpracować sytuacje. Może jedno z was mogłoby znaleźć prace bliżej,a drugie zapewni jej nocleg. Nie musicie go od razu realizować skoro się nawet na żywo nie spotkaliście :D ale taki plan to już jakiś wstęp do tego by się realnie spotkać
Pletwa Reborn
 

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 1 lip 2016, o 21:38

Ja wiem, że odległość to problem ale żeby ruszyć z tym dalej trzeba się pierw spotkać na żywo i zobaczyć jak będziemy się zachowywać i dodgadywać. Przecież nie pojadę w ciemno do kogoś mieszkać tak od razu.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez Hadassa » 1 lip 2016, o 22:04

A mowilas mu o tym?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 1 lip 2016, o 22:17

Mówiłam, że bardzo jestem ciekawa naszego pierwszego spotkania i jak będziemy rozmawiać. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie logiczne jest że najpierw trzeba się zobaczyć i sprawdzić siebie w takiej sytuacji jeżeli ludzie siebie widzieli tylko na zdjęciach i trochę na filmikach.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez cleo » 1 lip 2016, o 22:40

Nie rozumiem trochę jak tak długo można rozmawiać z kimś przez internet.To bez sensu bo tak naprawdę liczy się to jak będzie Wam sie rozmawiało w rzeczywistości. Albo jest chemia albo jej nie ma a tego przez pryzmat szklanego ekranu się nie oceni.

Jestem zdania,ze powinno się spotkać po kilku rozmowach przez internet a nie marnować swojego życia na pogadanki z kimś niezdecydowanym. Nie jesteście gimnazjalistami aby się się tak bawić.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 1 lip 2016, o 22:57

Poznaliśmy się przed świętami w grudniu, a potem, że ja studiuję, a on pracuje i dzieli nas 500 km nie było czasu i pogody żeby się spotkać tak na kilka godzin. Więc mieliśmy się spotkać jak będzie cieplej czyli teraz.
Widocznie on zmienił zdanie i myśli że ja się dostosuję i będziemy dalej "niby parą" przez internet.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez BlackWolf » 2 lip 2016, o 14:18

A w ogóle doszło do tego spotkania?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 2 lip 2016, o 15:23

BlackWolf napisał(a):A w ogóle doszło do tego spotkania?


Mieliśmy się spotkać ale zmienił właśnie zdanie.
A teraz od dwoch tygodni po tej rozmowie napisał mi że jest zajęty i nawet smsa na dobranoc nie napisze.
A na fb przez ostatni tydzień jednak wchodził.
Wczoraj był od około 20 do 23:30 i jak napisałam do niego "jesteś na fb? " to mi nic nie odpisał i wylogował się.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez BlackWolf » 2 lip 2016, o 16:31

Więc jak widzisz on nie szuka realnych związków tylko wrażeń przez internet. A związki przez internet to fikcja. Nie wiem dlaczego tak wielu ludzi uważa to za coś prawdziwego i traktuje śmiertelnie poważnie.
W każdym razie jego strata.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 2 lip 2016, o 16:36

BlackWolf napisał(a):Więc jak widzisz on nie szuka realnych związków tylko wrażeń przez internet. A związki przez internet to fikcja. Nie wiem dlaczego tak wielu ludzi uważa to za coś prawdziwego i traktuje śmiertelnie poważnie.
W każdym razie jego strata.




Dzięki za odpowiedź, po prostu chciałam też potwierdzić swoją decyzję żeby to skończyć.
On zaczął takie deklaracje o związkach i miłości, a ja to skończę.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez BlackWolf » 2 lip 2016, o 16:44

Wiesz, chyba najlepiej byłoby zostawić to po prostu jak jest i nie odzywać się tak jak on nie odzywa się do Ciebie. Realnie nie jesteście nawet parą. On na pewno po czasie i tak odezwie się z tłumaczeniem albo jak gdyby nigdy nic zacznie znowu swoje love love. Ehh z ludźmi tak czasami jest.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Trudna decyzja

Postprzez kokoszanel » 2 lip 2016, o 17:15

Wiesz związki na odległość są trudne i nie ulega wątpliwości ale w sumie jak można podejmować jakiekolwiek decyzję gdy nie poznało się tej drugiej osoby na żywo. Przecież możecie się spotkać to nie kosztuje i tak możesz mu to tłumaczyć...

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Trudna decyzja

Postprzez Kasandra » 3 lip 2016, o 13:38

ma_kowalewicz napisał(a):Wiesz związki na odległość są trudne i nie ulega wątpliwości ale w sumie jak można podejmować jakiekolwiek decyzję gdy nie poznało się tej drugiej osoby na żywo. Przecież możecie się spotkać to nie kosztuje i tak możesz mu to tłumaczyć...



Jak się odezwie to po prostu powiem, że dla mnie to nasza znajomość się skończyła skoro jest niezdecydowany i nagle się nie chce tak mocno angażować i się przez ponad 2 tygodnie nawet nie odezwał. On zmienił zdanie, a mnie jego zdanie też zmieniło.
Kasandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 19:43

Re: Trudna decyzja

Postprzez kokoszanel » 3 lip 2016, o 15:55

rozumiem. no to w sumie i słusznie.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]