Urodzinowe menu

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Urodzinowe menu

Postprzez MartiGra » 4 mar 2013, o 19:23

Witajcie,
Za ponad tydzień urządzam imprezę urodzinową.Ma to być niewielka domówka(9 osób) na studencką kieszeń. Na pewno upiekę tort czekoladowy i zrobię muffiny, bo są wygodne do jedzenia.Planuje zrobić te słodkie oraz opcję na słono(z szynką i pieczarkami).Ale pojęcia nie mam co przygotować ponadto? Myślałam o jakiś szaszłykach z kurczaka i sałatce oraz krokietach,ale potrzebuję Waszej rady. Z góry dziękuję za pomysły :)
MartiGra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:55

Re: Urodzinowe menu

Postprzez roxxy681 » 5 mar 2013, o 13:49

Sałatka gyros (zamiast szaszłyków) cieszy się wielką popularnością. Możesz też postawić na faszerowanie, albo pieczarek, albo bakłażanów, albo papryk. Nie wyjdzie drogo, a będzie smacznie. Darowałabym sobie krokiety, dużo roboty z nimi.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Urodzinowe menu

Postprzez poziomkaa » 5 mar 2013, o 15:57

A masz miejsce, żeby wszyscy mogli spokojnie korzystać z talerzy i sztućców? Wbrew pozorom to częsty porblem na domówkach studenckich ;d Ja polecam mufiny z fetą i papryką. Na ciepło sliwki z bekonem zawinęte w ser i podpieczone, z wykałaczką można brać bez talerza.
poziomkaa
 

Re: Urodzinowe menu

Postprzez MartiGra » 6 mar 2013, o 11:19

Babeczko- bardzo fajny pomysł z tymi piankami.
Jeśli chodzi o sałatkę gyros, to kiedyś już robiłam i moim znajomym jakoś nie przypadła do gustu,może ze względu na cebulę i jej intensywną woń?Myślałam o sałatce greckiej albo coś w stylu cesar. No i też nie wiem,czy na słodko tylko muffiny i tort wystarczą czy upiec coś jeszcze? Co do miejsca to się znajdzie,mam całkiem spory stół i mniejszy stolik,więc będzie ok:)
MartiGra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:55

Re: Urodzinowe menu

Postprzez bluszcz » 6 mar 2013, o 13:26

Myślę, że tyle słodkości starczy. Połóż muffiny na paterze - zrobisz mega wrażenie.
Jeśli chodzi o przekąski, to może kawałki selera naciowego i marchewek z różnymi dipami? U mnie też zawsze sprawdzają się domowe frytki - ziemniaki, marchewki i pietruszki polewam oliwą, posypuję suszonymi ziołami i zapiekam :cooking
bluszcz
 

Re: Urodzinowe menu

Postprzez Julija » 15 kwi 2013, o 13:55

ja na urodziny zawsze zamawiam pizze :P każdy ją lubi a do piwa czy wódki to najlepsza zagrycha :P no i frytki :D a dzięki takm stronom jak ta : http://www.skubacz.pl/ każdy może dodać składnik który chce i robi się fajna zabawa i dobra pizza :)
Julija
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:38

Re: Urodzinowe menu

Postprzez alapluska » 28 cze 2013, o 14:48

hehe, dla mnie tort urodzinowy musi być albo chociaż jakieś ciasto urodzinowe dla pozorów :D
ale bardzo fajne przepisy na ciasta wcześniej dziewczyny podały, 3 bita chyba sama wypróbuje, mimo że nie przepadam za skomplikowanymi przepisami.
alapluska
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]