USG piersi

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

USG piersi

Postprzez ocilie » 17 mar 2015, o 16:33

Czy oprócz mammografii wykonujecie sobie USG piersi? Bo gdzieś czytałam, ze warto je wykonać przynajmniej raz na rok i jest dobrym uzupełnieniem do podstawowej mammografii. Któraś z was była może na takim badaniu?
ocilie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 16:20

Re: USG piersi

Postprzez mróweczka » 17 mar 2015, o 17:37

ja byłam, pani ginekolog mnie namówiła i uważam teraz, że trzeba się regularnei badać. Chodze do ginekologa w ultragenie w krakowie i oni tam mają świetny sprzęt do usg. Więc przeprowadziłam dokładne badanie i sprawdzano na prawdę szczegółowo czy nie ma jakiś problemów. Na szczęście wszytsko ok, ale zdecydowanie powinnaś tez się przebadać
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: USG piersi

Postprzez Capri » 17 sty 2017, o 23:32

USG jest bardzo specyficznym badaniem: wiele zalezy od umiejętności lekarza oraz samego sprzętu. Dodatkowo fakt jest taki, że USG daje może 80% pewności. Zresztą żadna metoda nie da 100%. Trzeba stosować conajmniej dwie metody diagnostyczne.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: USG piersi

Postprzez docha » 25 sty 2017, o 19:53

Tylko jakie? Na mammografię na przykład jestem za młoda. Badanie palpacyjne liczy się jako metoda diagnostyczna? Bo jeśli nie, to co innego zostaje do wyboru?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: USG piersi

Postprzez kies » 29 sty 2017, o 14:37

Przede wszystkim usg jest zbyt rzadko, a u większości kobiet pewnie w ogóle nie było, robimy dopiero jak nas coś zaniepokoi, a to duży błą. Najważniejsza jest profilaktyka. Ile kobiet robi samobadanie piersi? Ile kobiet potrafi to zrobić dobrze?
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: USG piersi

Postprzez docha » 31 sty 2017, o 16:41

W domu badam raz na jakiś czas, jak mi się przypomni, chociaż wiem, ze powinnam to robić co miesiąc. Inne pytanie, czy robię to prawidłowo, tego nie wiem. Nikt nigdy tego nie zweryfikował, a wiedzę, jak większość z nas zapewne, zdobywałam w internecie... obawiam się, że to może być za mało...
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: USG piersi

Postprzez malami86 » 31 sty 2017, o 21:23

ja byłam ze względu na guzy. Kolejne dopiero jak skoncze karmic
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: USG piersi

Postprzez docha » 8 lut 2017, o 22:44

No ale w międzyczasie chyba jakoś badasz piersi w domu? Ja córkę karmiłam ponad 2 lata i nie wyobrażam sobie przez ten cały czas nie badać piersi. Przyznaję, że i tak robiłam to za rzadko, ale teraz nadrabiam i staram się robić to regularnie. Przeraziło mnie to, jak przeczytałam, że w ciągu 3-4 miesięcy guz może urosnąć do kilku cm. Nie chciałabym niczego przegapić, bo potem może być za późno.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: USG piersi

Postprzez Capri » 15 lut 2017, o 16:43

Z tego co sie orientuje to mammografia jest zalecana kobietom po 50, a jak się okazuję to już nawet 18-latki są narażone na raka piersi, dodatkowo mammografia to bardzo bolesne i nieprzyjmne badanie. Ja mam 31 lat i jeszcze nie mialam robionego usg piersi. jak narazie badam sie sama. Ostatnio ogladalam program telewizyjny o tym jak kobiety powinny sie badac, jak powinny badac swoje piersi. Szczerze przyznam, iz jest to dosyc trudne ale moze dlatego, ze nie mam jeszcze wprawy. podejrzewam, ze nie tylko ja naleze do tych kobiet co dokladnie nie wiedza jak sie badac. Wiem rowniez, iz jest teraz nowe urzadzenie, ktorym kobieta moze sama badac swoje piersi w domu. Bede musiala jednak zasiegnac wiecej informaccji na temat tego urzadzenia zanim wypowiem sie konkretnie. A moze wy slyszalyscie cos o tym? Jakies opinie lub komentarze?
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: USG piersi

Postprzez malami86 » 16 lut 2017, o 12:39

docha napisał(a):No ale w międzyczasie chyba jakoś badasz piersi w domu? Ja córkę karmiłam ponad 2 lata i nie wyobrażam sobie przez ten cały czas nie badać piersi. Przyznaję, że i tak robiłam to za rzadko, ale teraz nadrabiam i staram się robić to regularnie. Przeraziło mnie to, jak przeczytałam, że w ciągu 3-4 miesięcy guz może urosnąć do kilku cm. Nie chciałabym niczego przegapić, bo potem może być za późno.


macane są kilka razy dziennie wiec nie ma szans czegos przegapic ;) dopiero mi okres wrócil wiec teraz bede w kazdy 8 dc badac ;)
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: USG piersi

Postprzez kies » 14 maja 2017, o 23:00

Ciekawe jakim cudem Twe piersi są macane kilka razy dziennie? :) Ja kipiłam sobie braster, świetny system profilaktyki raka piersi. Miałam taki sam problem jak pewnie wuększa część kobiet, czyli nie zupełnie umiałam wykonać badanie palpacyjne piersi, a to urządzenie bardzo ułatwia sprawę. Po 2 dniach dostaje się wynik z badania i przez kolejny miesiąc można spać spokojnie.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: USG piersi

Postprzez dradziszewska » 15 maja 2017, o 09:59

WArto wykonywac profilaktyczie zarówno USG jak i mammografię.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: USG piersi

Postprzez sora » 3 cze 2017, o 20:48

uważa że zarówno w przypadku cytologii usg piersi jest bardzo ważnym badaniem, co nie zwalnia z samodzielnego badania. USG można wykonać bezpłatnie, trzeba tylko poprosić ginekologa o skierowanie

sora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2017, o 17:27

Re: USG piersi

Postprzez kies » 13 cze 2017, o 18:57

To świetna wiadomość, nie wiedziałam, że tak idzie. Ja mam wrażenie, że wszystkie ważne badania u nas w kraju, profilaktyczne są do zrobienia prywatnie, wirus hpv, usg piersi to są rzeczy, które hurtowo zabijają kobiety, powinne być odgórne zalecenia, że ma się je robić i koniec, a nie płacić.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]