Używanie samych prezerwatyw?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 14:50

Z facetem jestem ponad 4 lata. Rok współżyjemy. Zawsze używaliśmy same gumki.

Głównie dlatego, że nie kosztują dużo - mój facet zamawia większą ilość na allegro i bardzo się to opłaca. Oczywiście z Durexa.

Do czego zmierzam. Nie chciałam i nie chcę brać tabletki antykoncepcyjne. Po prostu nie mam czasu myśleć kiedy je brać i na dodatek mam wrażliwy żołądek. Często mi źle i nie chce dodawać sobie mdłości itd. Grubnąć też nie mam ochoty...

Czy któraś z Was używa też tylko same gumki? Jeśli tak to jak długo?
Mój facet zawsze jak kończy to mimo gumki i tak wychodzi jak czuje wytrysk. Mamy pół roku do ślubu i nie chciałabym przed nim być w ciąży. Czy jak zabezpieczamy się w ten sposób to również jest ryzyko zajścia w ciąże?
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 15:12

początkowo używałam tabletek. Jakoś nie byliśmy zdecydowani na gumki. Przez jakiś czas było super. Ale potem całkowicie straciłam ochotę, zaczęły się problemy z różnymi moimi stanami zapalnymi. Aż w końcu rzuciłam je sama. Potem przeszliśmy na gumki. Najpierw zwykłe, latexowe - ale mnie uczulały. Teraz od chyba 1,5 roku używamy tylko jednego rodzaju gumek które są antyalergiczne (nie mają latexu). I do tej pory NIGDY nam się nic złego nie stało w tych prezerwatywach. Więc spokojnie, nie ma co się bać :)
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 20:23

A też się kochacie w dni płodne?
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 20:30

powiem szczerze że ja nigdy na to nie zwracam uwagi. My się widzimy tylko w weekendy i uwierz mi że jeśli miałabym jeszcze na to zwracać uwagę to przez pół roku byśmy nie mogli ;)
jeśli facet ma dobrze dopasowaną gumkę to nie powinno być żadnego problemu!

chociaż... pies mojego kochanego...
jak mówiłam my używamy tych bezlateksowych bo po prostu jestem uczulona.
Pewnego razu po wszystkim mój facet zawinął w chusteczkę prezerwatywę i odłożył na podłogę (komu by się chciało od razu po seksie wstać? :P). I jak się ogarnęliśmy i już chcieliśmy to wyrzucić to... czary mary - pies zeżarł!!! także my musimy uważać na jego psa :D a prócz tego jest wszystko bez najmniejszych problemów :)

choć rozważam powrót do tabletek. Bo męczy mnie to jego zakładanie gumki itd. Poza tym lepsze "doznania" miałam gdy nie miał on na sobie gumki (czyli gdy brałam tabletki).
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 20:47

No mój facet mówi, że bardzo mu się marzy moment, gdy będzie mnie czuł całkowicie. Skóra w skórę. Nie wiem jak to po ślubie rozegrać. Nie chcę brać tabletek, a nawet jak nie będę mieć płodne i zmierzę temp.(naturalne metody) to boję się wpadki. Planuję iść na studia zaoczne i nie chcę na razie dzidzi.
Nie wiem jak rozegrać kwestie religijną. Nie jestem dewotką, ale gdybym brała tabletki to nie mogę w ogóle myśleć o spowiedzi. Biorę ciągle tabletki, to nastawiam się na ciągłe zabezpieczenie, co jest grzechem. Gdy biorę prezerwatywy to jest trochę inna kwestia. Ciężko to łagodnie rozegrać... :(
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez Sylwuniaaa » 14 lut 2013, o 20:53

Ja z moim facetem współżyjemy od ponad roku i to bez gumki!:) Bo jest o wiele lepiej. I w ciążę nie zaszłam...:) Po prostu bardzo uważamy... Kiedy czuje, że będzie kończyć to po prostu wychodzi:):):)
Sylwuniaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 20:40

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 20:55

sun979 napisał(a):No mój facet mówi, że bardzo mu się marzy moment, gdy będzie mnie czuł całkowicie. Skóra w skórę. Nie wiem jak to po ślubie rozegrać. Nie chcę brać tabletek, a nawet jak nie będę mieć płodne i zmierzę temp.(naturalne metody) to boję się wpadki. Planuję iść na studia zaoczne i nie chcę na razie dzidzi.
Nie wiem jak rozegrać kwestie religijną. Nie jestem dewotką, ale gdybym brała tabletki to nie mogę w ogóle myśleć o spowiedzi. Biorę ciągle tabletki, to nastawiam się na ciągłe zabezpieczenie, co jest grzechem. Gdy biorę prezerwatywy to jest trochę inna kwestia. Ciężko to łagodnie rozegrać... :(


no właśnie tak trochę mam wrażenie że jak (przepraszam!) dewota się zachowujesz. Każdy jeden seks przed ślubem jest grzechem. Każdy jeden stosunek w którym się zabezpieczacie jest grzechem.
Uwierz mi że to niesamowite uczucie gdy czujesz swojego faceta w sobie bez gumki! ja teraz z gumką ani razu nie potrafię dojść czy to sama czy to razem z nim, nawet gdy jestem bardzo podniecona. Jednak jak zażywałam tabletki to zdarzało się że on nie umiał skończyć a ja byłam już po wszystkim i miałam dalej ochotę ;)
Przemyśl sobie to dobrze. Jak mówiłam - ja zrezygnowałam z tabletek tylko dlatego że po prostu dostałam infekcji, później spadek libido... no i jakoś je po prostu rzuciłam. A teraz myślę nad powrotem do jakichkolwiek tabletek bo bardzo brakuje mi takiego spontanicznego seksu (a nie czekania aż on tą gumkę założy...!)
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 20:57

Oj tak to bym nie ryzykowała ;0 może tylko w dni niepłodne...
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 21:00

paula.x111 napisał(a):
sun979 napisał(a):No mój facet mówi, że bardzo mu się marzy moment, gdy będzie mnie czuł całkowicie. Skóra w skórę. Nie wiem jak to po ślubie rozegrać. Nie chcę brać tabletek, a nawet jak nie będę mieć płodne i zmierzę temp.(naturalne metody) to boję się wpadki. Planuję iść na studia zaoczne i nie chcę na razie dzidzi.
Nie wiem jak rozegrać kwestie religijną. Nie jestem dewotką, ale gdybym brała tabletki to nie mogę w ogóle myśleć o spowiedzi. Biorę ciągle tabletki, to nastawiam się na ciągłe zabezpieczenie, co jest grzechem. Gdy biorę prezerwatywy to jest trochę inna kwestia. Ciężko to łagodnie rozegrać... :(


no właśnie tak trochę mam wrażenie że jak (przepraszam!) dewota się zachowujesz. Każdy jeden seks przed ślubem jest grzechem. Każdy jeden stosunek w którym się zabezpieczacie jest grzechem.
Uwierz mi że to niesamowite uczucie gdy czujesz swojego faceta w sobie bez gumki! ja teraz z gumką ani razu nie potrafię dojść czy to sama czy to razem z nim, nawet gdy jestem bardzo podniecona. Jednak jak zażywałam tabletki to zdarzało się że on nie umiał skończyć a ja byłam już po wszystkim i miałam dalej ochotę ;)
Przemyśl sobie to dobrze. Jak mówiłam - ja zrezygnowałam z tabletek tylko dlatego że po prostu dostałam infekcji, później spadek libido... no i jakoś je po prostu rzuciłam. A teraz myślę nad powrotem do jakichkolwiek tabletek bo bardzo brakuje mi takiego spontanicznego seksu (a nie czekania aż on tą gumkę założy...!)


Nie zrozumiałaś mnie :) ja wiem co jest grzechem... Ale chodzi mi bardziej o zabezpieczanie się po ślubie. Gdy seks już niby nie jest grzechem...
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:06

może za szybko przeczytałam i nei zrozumiałam ;)
no jak mówię - ja sobie po ślubie nie wyobrażam nie zażywać tabletek. Już niebawem pójdę do ginekologa po nie. Bo... no sorry ale po prostu rozwala mnie fakt że on musi to opakowanie otworzyć, nałożyć gumkę oooooooo masakra :D
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 21:11

paula.x111 napisał(a):może za szybko przeczytałam i nei zrozumiałam ;)
no jak mówię - ja sobie po ślubie nie wyobrażam nie zażywać tabletek. Już niebawem pójdę do ginekologa po nie. Bo... no sorry ale po prostu rozwala mnie fakt że on musi to opakowanie otworzyć, nałożyć gumkę oooooooo masakra :D


Nie chcę poruszać kwestie religijne, ale nie męczy Cię ta myśl, że będziesz ciągłym grzesznikiem? Mimo, że będziecie po ślubie? Mi to ciężko wszystko poukładać. Chyba za wrażliwa jestem... :(
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:16

haha jestem wierząca ale nie praktykująca..
chodzę do kościoła jak muszę. Jestem w kościele:
- niedziela palmowa
- sobota i niedziela wielkanocna
- Boże Narodzenie
i tych kilka dodatkowych sytuacji typu ślubu, pogrzeby, chrzty, komunie, roczki itd.
Noo więc powiem szczerze - z życia trzeba korzystać. Już tyle grzechów w życiu popełniłam i naprawdę średnio interesuje mnie to teraz czy żyję w zgodzie z dekalogiem czy nie ;)
jest 7 grzechów głównych:

pycha
chciwość
nieczystość
zazdrość
nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
gniew
lenistwo


i każdy z nich człowiek popełnia ;)

a czy ja dobrze w ogóle rozumie - uważasz że jeśli po ślubie będę brała tabletki to popełnię grzech bo zabiję nienarodzone dziecko? tak to rozumiesz? bo nie bardzo wiem jak interpretować ten grzech o którym mówisz ;)
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez Ines_Ines » 15 lut 2013, o 00:03

sun979 napisał(a):Nie wiem jak rozegrać kwestie religijną. Nie jestem dewotką, ale gdybym brała tabletki to nie mogę w ogóle myśleć o spowiedzi. Biorę ciągle tabletki, to nastawiam się na ciągłe zabezpieczenie, co jest grzechem. Gdy biorę prezerwatywy to jest trochę inna kwestia. Ciężko to łagodnie rozegrać... :(
Jeśli dobrze zrozumiałam to jeszcze ślub przed Wami. To wg Ciebie antykoncepcja jest zła ale seks to już luzik? Wiesz, albo bierzesz religię całą albo wcale. Nie można sobie wybierać co Ci odpowiada a co nie...

Avatar użytkownika
Ines_Ines
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 19:01

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 15 lut 2013, o 22:12

paula.x111 napisał(a):haha jestem wierząca ale nie praktykująca..
chodzę do kościoła jak muszę. Jestem w kościele:
- niedziela palmowa
- sobota i niedziela wielkanocna
- Boże Narodzenie
i tych kilka dodatkowych sytuacji typu ślubu, pogrzeby, chrzty, komunie, roczki itd.
Noo więc powiem szczerze - z życia trzeba korzystać. Już tyle grzechów w życiu popełniłam i naprawdę średnio interesuje mnie to teraz czy żyję w zgodzie z dekalogiem czy nie ;)
jest 7 grzechów głównych:

pycha
chciwość
nieczystość
zazdrość
nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
gniew
lenistwo


i każdy z nich człowiek popełnia ;)

a czy ja dobrze w ogóle rozumie - uważasz że jeśli po ślubie będę brała tabletki to popełnię grzech bo zabiję nienarodzone dziecko? tak to rozumiesz? bo nie bardzo wiem jak interpretować ten grzech o którym mówisz ;)


Nie, nie o to mi chodzi :) Teraz jesteśmy przed ślubem to współżycie to grzech wiadomo. Po ślubie to nie jest, ale zabezpieczanie się już jest grzechem. Ciężko mi powiedzieć o co mi dokładnie chodzi :) może nie będziemy poruszać kwestii religijnej ;P
Ogólnie jestem wrażliwa. Wiem, że dzieci nie chce od razu po ślubie mieć. Metody naturalne są po prostu straszne. Dziwne jest to, że jest się po ślubie i w sumie religia katolicka wskazuje na to, że antykoncepcja daje potępienie. Ciężki temat. Omińmy go lepiej ;P
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 15 lut 2013, o 22:14

Ines_Ines napisał(a):
sun979 napisał(a):Nie wiem jak rozegrać kwestie religijną. Nie jestem dewotką, ale gdybym brała tabletki to nie mogę w ogóle myśleć o spowiedzi. Biorę ciągle tabletki, to nastawiam się na ciągłe zabezpieczenie, co jest grzechem. Gdy biorę prezerwatywy to jest trochę inna kwestia. Ciężko to łagodnie rozegrać... :(
Jeśli dobrze zrozumiałam to jeszcze ślub przed Wami. To wg Ciebie antykoncepcja jest zła ale seks to już luzik? Wiesz, albo bierzesz religię całą albo wcale. Nie można sobie wybierać co Ci odpowiada a co nie...


Chodziło o to, że seks po ślubie to luzik, a antykoncepcja blokuje... :P
I wiem, że nie wybieram sobie z religii to co chcę... ;)
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 15 lut 2013, o 22:36

każdy ma podejście do tego takie jakie chce. Ja w każdym razie jestem grzesznicą nałogową (łóżkową) i baaaardzo dobrze mi z tym!!!! :happy
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez sun979 » 16 lut 2013, o 21:05

paula.x111 napisał(a):każdy ma podejście do tego takie jakie chce. Ja w każdym razie jestem grzesznicą nałogową (łóżkową) i baaaardzo dobrze mi z tym!!!! :happy



No ja ze spraw łóżkowych nie umiem zrezygnować :D a tym bardziej odmówić mojemu misiaczkowi :) To jest taka moja główna słabość. Myślę, że ważne, żeby po prostu być dobrym człowiekiem... :) Każdy ma swoje słabości :)
sun979
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 16 lut 2013, o 22:05

ja potrafię odmówić. A nawet mogłabym powiedzieć że on raczej czeka na moją inicjatywę w tej sprawie. Nie wiem czemu. Raczej sam nigdy nie zaczyna. Czeka aż ja choćby usiądę mu na kolanach. Wtedy wie że chcę czegoś więcej ;) ale jeśli nie mam ochoty to po prostu mówię że nie i już :) nie zawsze trzeba mieć ochotę na seks, a im bardziej się czasem do tego zmuszałam tym gorzej wychodziło.
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez JestemMartyna » 27 lut 2013, o 02:36

Tabletek na razie zażywać nie zamierzam ale.. ktoś tu wspomniał że nie lubi czekać aż partner założy prezerwatywę... mój jak przychodzi do mnie to ma prezerwatywy w spodniach, więc przy zdejmowaniu spodni się wyjmuje od razu.. no i to nie on zakłada sobie prezerwatywę tylko ja mu! Myślę że ta wersja nieco bardziej mu się podoba :)

Pozdrawiam - Martyna
JestemMartyna
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 maja 2012, o 04:01

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paktofonika » 27 lut 2013, o 13:17

My używamy od dłuższego czasu tabletek. Trochę jest zawsze zabawy z prezerwatywą no i trzeba zawsze pamiętać żeby kupić następne opkowanie więc stwierdziliśmy że tak jest poprostu wygodniej z tabletkami:)

paktofonika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 00:44

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 27 lut 2013, o 16:28

paktofonika napisał(a):My używamy od dłuższego czasu tabletek. Trochę jest zawsze zabawy z prezerwatywą no i trzeba zawsze pamiętać żeby kupić następne opkowanie więc stwierdziliśmy że tak jest poprostu wygodniej z tabletkami:)


my też tak twierdzimy i chyba powrócę do tabletek. Jednak okropnie boję się że po raz kolejny mój organizm po pewnym czasie zacznie "głupieć" i znów stanę się "nietykalna"...
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez moniczka123 » 27 lut 2013, o 17:16

A próbowałyście może plastrów? Wg mnie są lepszym rozwiązaniem niż tabletki ;) no i można poczuć "skóra w skórę" :). Tylko trzeba uważać, żeby się nie odkleiły ;) Ale to się rzadko zdarza

"To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze."
Avatar użytkownika
moniczka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 17:00

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez Kojag » 27 lut 2013, o 21:14

Tak męskim okiem: prawda jest taka, że prezerwatywa odbiera facetowi większość przyjemności z seksu... Ale lepiej w gumce niż wcale :D
Kojag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 10:51

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez paula » 27 lut 2013, o 21:51

Kojag napisał(a):Tak męskim okiem: prawda jest taka, że prezerwatywa odbiera facetowi większość przyjemności z seksu... Ale lepiej w gumce niż wcale :D


noo dokładnie :P
ale my używamy już baaardzo długo bezlateksowych i jak raz kupiliśmy inne to z seksu nici było :D
paula
 

Re: Używanie samych prezerwatyw?

Postprzez brunecia » 28 lut 2013, o 22:33

wyliczanie dni płodnych i niepłodnych....masakra... żeby bawic sie w npr musisz mieć idealnie wyregulowany organizm, a miesiączkę regularną prawie co do godziny, bo inaczej wpadeczka jak nic...
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]