Wady wzroku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Wady wzroku

Postprzez Kejti » 12 sty 2013, o 00:03

Moja siostrzenica ma stwierdzoną krótkowzroczność. Jest to dla nas dziwne, bo wszyscy w rodzinie mamy zdrowe oczy. Znalazłam w necie art na temat krótkowzroczności, jest tam napisane, że pomaga na nią... przebywanie na świeżym powietrzu. Czy ktoś coś wie na ten temat? Może to dlatego, że wtedy nie siedzi się przed kompem, a oko pracuje jakoś inaczej?
Czy wzrok kiedyś wróci do punktu "zero", w którym widzenie jest dobre? Czy to prawda, że przy małej wadzie nie trzeba nosić okularów i ona się zmniejszy?
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Wady wzroku

Postprzez perelka780 » 14 sty 2013, o 01:35

z mojego doswiadczenia witamina PP,czarna porzeczka wspomaga wzrok
jezeli chodzi o okulary to pytanie do okulisty. ja mam krotkowzrocznosc i astygmatyzm ale w tym momencie moja wada ma constans wiec okulary mam tylko do czytania tv i kompa
perelka780
 

Re: Wady wzroku

Postprzez marcodon » 14 sty 2013, o 15:18

od samego początku proponuję soczewki bo pomagają zatrzymać powiększającą się wadę wzroku dlatego, skonsultuj się z okulistą , który zna się na soczewkach, ogólnie nie są tanie, ale w necie znajdziesz sklepy z tanimi soczewkami ja płace 25 zł za miesięczne soczewki + płyn i wada mi sie nie powiększa.

Dom a na dachu solary i mniej węgla się pali
marcodon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 15:06

Re: Wady wzroku

Postprzez pomcia » 14 sty 2013, o 20:11

Jeśli świeże powietrze miałoby taki wpływ to wiesz ilu ludzi w ten sposób by się leczyło. Poza tym ekrany już takiego wpływu na oko nie mają.
pomcia
 

Re: Wady wzroku

Postprzez tusia25 » 15 sty 2013, o 10:19

ze świezym powietrzem chodzi pewnie o to własnie żeby oko się ćwiczyło i było "w ruchu". A siedzenie przed komp i tv ma na pewno wpływ na wzrok!
tusia25
 

Re: Wady wzroku

Postprzez Anamarii » 15 sty 2013, o 12:10

Ja tylko słyszałam ze jak się ma okulary na dal to im się je dłużej i czesciej nosi tym bardziej wada postepuje
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: Wady wzroku

Postprzez Kolaboracja » 17 sty 2013, o 14:43

Ja mam okulary do dali i pracę przed komputerem, okulistka mówiła, że od takiej pracy wada może się powiększyć, na razie nic takiego się nie dzieje:)
Kolaboracja
 

Re: Wady wzroku

Postprzez deq102 » 17 sty 2013, o 22:05

Wada wzroku (łac. vitium visus) – niezdolność oka do tworzenia prawidłowo zogniskowanego obrazu na plamce żółtej lub centralnej części siatkówki.

Prawidłowe ogniskowanie obrazu nosi nazwę emetropii. Każda wada, która doprowadza do nieprawidłowego ogniskowania obrazu nosi nazwę ametropii. W przypadku ogniskowania obrazu za siatkówką powstaje stan zwany nadwzrocznością (zwaną także dalekowzrocznością).

W przypadku powstawania ogniskowanego obrazu przed siatkówką dochodzi do krótkowzroczności.

W przypadku zmian spowodowanych wiekiem, doprowadzających do stwardnienia soczewki, dochodzi do wady nazywanej starczowzrocznością, polegającej na upośledzeniu ogniskowania obrazu w przypadku patrzenia na przedmioty blisko położone przed gałką oczną. Astygmatyzm jest wadą wynikająca z występowania nieprawidłowego ogniskowania obrazu wskutek zmian krzywizn rogówki.

mago en madrid - Pozdrawiam Mart1k4l
deq102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 22:03

Re: Wady wzroku

Postprzez Marina » 21 sty 2013, o 11:24

A co myślicie o korekcji laserem wady? Ja się poddałam i nie żałuje. Na prawdę warto poświęcić tyle kasy bo z wady ponad -4 mam obecnie zero.. Bo tak szczerze ile teraz trzeba wydać na okulary??
Marina
 

Re: Wady wzroku

Postprzez sat107 » 21 sty 2013, o 21:49

Myślę, że trudno tu winić geny. Czasem wada wzroku postępuje na skutek złej diety, niedoboru witamin, złych kosmetyków, przesiadywania przed tv, komputerem etc. Myślę, że w jej przypadku pomogą np soczewki kontaktowe, które kupisz na stronie www.mergeto.pl/auctions/13/kosmetyki-i-uroda. Co do spędzania jak największej ilości wolnego czasu na świeżym powietrzu, to jestem jak najbardziej za. Spacery na łonie natury mają zbawienny wpływ na nasz organizm, zatem pobyt na świeżym powietrzu i dotlenianie organizmu są w jej przypadku wskazane.
sat107
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:02

Re: Wady wzroku

Postprzez kasiak2 » 20 kwi 2013, o 18:36

W takiej sytuacji dobry okulista dziecięcy i słuszna diagnoza to połowa sukcesu, zaleci odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe, dlatego gdy nasze dziecko skarży się na bóle głowy lub niedowidzi niezwłocznie umówmy się z lekarzem

Ostatnio edytowano 21 kwi 2013, o 20:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kasiak2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 10:32

Re: Wady wzroku

Postprzez Capri » 17 sty 2017, o 23:43

Nie ma takie opcji by przebywanie na świeżym powietrzy leczyło wadę wzroku. To jakieś banialuki... Również dietą nie poprawimy kondycji oczu, nie ma takiej szansy, choć zdrowa dieta to jest coś, w co zawsze warto inwestować.
Kondycję oczu poprawia na pewno SEN!, prawidłowa higiena oka, w tym higiena w pracy , czyli stosowanie odpowiednich przerw itp. U dzieci warto wprowadzić zdrowy nawyk ćwiczeń na oczy. To jest ważne. Skupianie się na najdalszym punkcie na horyzoncie, patrzenie na zieleń itp.

Wzrok dzieci to bardzo delikatna kwestia, warto znaleźć dobrego okulistę i współpracować z nim na stałe. Skakanie po lekarzach też nie jest ok.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Wady wzroku

Postprzez Jaśmin » 16 lut 2017, o 03:24

Z tymi okularami to jest tak, że jeśli ma się okulary zbyt silne do swojej wady to oko przestaje się "wysilać" by z nią walczyć. Dlatego zazwyczaj lepiej nosić nawet słabsze okular niż wada, a w wypadku małej wady nie nosić wcale. Nie mówię, żeby nie nosić przy -1,5 ale mając na przykład -0,75 można się obejść bez okularów.

Ja chciałabym się poddać operacji laserowej, to mój plan na dalszą przyszłość. Mój kolega miał i jest zachwycony, miał okulary jak denka od butelek a teraz nie nosi wcale. A póki co soczewki, choć doprowadzają mnie do szewskiej pasji to są dobrym rozwiązaniem doraźnym ;)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wady wzroku

Postprzez malami86 » 16 lut 2017, o 10:56

e cos chyba nie bardzo z tym powietrzem.
Nosze okulary od dawna i zauwazyłam, że np przy soczewkach srednio raz na 8 mcy miałam zwiększenie wady o 0,25 ;/ najprawdopodobniej okulistka zawiniła ;/
teraz tylko okulary i od jakichs dwoch lat sie nie pogłębia. No ale przzychodzi taki wiek... zmiany hormonalne tez nie pozostają bez echa dla oczu.
Myslę, że cofnąć się nie da ale można zahamowac postęp
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Wady wzroku

Postprzez tysiacroz » 16 lut 2017, o 16:41

co do "cofnięcia" są operacje, które pomagają ale to zależy od wady. Soczewki faktycznie nieszczą wzrok i wiem to po sobie ale i tak używam bo jest mi po prostu wychodniej a mam dopiero -2.5

tysiacroz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 15:17

Re: Wady wzroku

Postprzez Jaśmin » 17 lut 2017, o 02:47

Ja mam -2,75 i nie znoszę okularów, czuję się jakbym była za szybą i odgrodzona od całego świata... Już nie mówiąc o tym, że parują, palcują się, spadają z głowy jak się na przykład przebieram i nie podobam się sobie w nich... Może w niektórych stylizacjach od czasu do czasu ale chodzenie na co dzień w okularach to dla mnie katorga.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wady wzroku

Postprzez Hadassa » 23 lut 2017, o 18:57

Minusowe wady z czasem sie cofaja ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wady wzroku

Postprzez Capri » 27 lut 2017, o 22:35

Hadassa napisał(a):Minusowe wady z czasem sie cofaja ;)


Pierwsze słyszę. Raczej wątpię ale napisz proszę na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Czy jest tutaj ktoś kto się w ogóle poddał laserowej korekcji wzorku i mógłby opisać swoje doświadczenia?
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Wady wzroku

Postprzez Hadassa » 2 mar 2017, o 09:59

Z prostego powodu. Z czasem nasz wzor sie pogarsza. Jak by to ladnie powiedzieć dążymy do tego by mieć plusy i do chodzenia i do czytania. Wiec w wypadku minusów, beda dazyc do 0 a pozniej do plusow.
Tak mi kiedys tlumaczyla okulistka gdyz nia pracowalam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wady wzroku

Postprzez Capri » 10 mar 2017, o 22:56

Hadassa napisał(a):Z prostego powodu. Z czasem nasz wzor sie pogarsza. Jak by to ladnie powiedzieć dążymy do tego by mieć plusy i do chodzenia i do czytania. Wiec w wypadku minusów, beda dazyc do 0 a pozniej do plusow.
Tak mi kiedys tlumaczyla okulistka gdyz nia pracowalam


Moim skromnym zdaniem to nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Wady wzroku

Postprzez Hadassa » 20 mar 2017, o 15:35

Poniewaz...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wady wzroku

Postprzez babeczkowa » 31 mar 2017, o 13:43

Jeśli nie będzie nosić okularów, przeciwnie, wada wzroku tylko się pogłębi. Lepiej nie przeprowadzajcie takich eksperymentów. Autor tekstu trochę zaszalał z tym świeżym powietrzem, chyba chodziło mu o rozluźnianie wzroku, ale na to są fajne ćwiczenia (przydatne podczas siedzenie przed komputerem). Jeśli chcesz jej pomóc kup dziewczynie tabletki wzmacniające oczy z luteiną, podawaj soczek marchewkowy, suszone jagody, czasem zaproś na rybę do domu na obiad ;) Z suplementów sensowny i naturalny skład ma lutezan, bez obaw możesz podać, jeśli w rodzinie nie ma skłonności do wad wzroku może pobierze 2-3 miesiące i wszystko znowu będzie w normie ;)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: Wady wzroku

Postprzez karmaa » 1 kwi 2017, o 12:35

Z pewnością dotlenienie jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;) A jeśli chodzi o wady wzroku to ważne jest, żeby nie zmieniać bardzo często okularów na mocniejsze, bo to tylko pogłębia wadę..

karmaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 12:21

Re: Wady wzroku

Postprzez alren » 5 lip 2017, o 12:30

Przebywanie na świeżym powietrzu na pewno jej nie skoryguje całkowicie, może tylko zahamować jej rozwój i nic poza tym

alren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 12:21

Re: Wady wzroku

Postprzez Capri » 6 lip 2017, o 23:39

Hm, sądzę, że co przypadek to inne doświadczenia, co lekarz to inne zalecenia. W zdrowiu nie warto generalizować. Chciałam Wam wrzucić fajny wywiad z pacjentką po zabiegu laserowym ale mam za mało postów żeby wrzucać linki.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Bottinu33, Google [Bot]