Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Hadassa » 13 sty 2014, o 13:41

JAk to jest u Was, pomagacie?? Wspieracie ??
Czy jednak przechodzicie obojętnie ??

Pojawił się taki artykuł:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 63975.html

co Wy na to ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Alex » 13 sty 2014, o 15:19

A ja czytałam, że sami wolontariusze zauważyli, że ludzie są jakoś bardziej niechętni. ;/ Pewnie nie tyle niechętni, co ci, co są "superkatolikami" zamiast przejść obojętnie pozwalali sobie na kąsliwe uwagi.
Sama zbierałam kiedyś do WOSPowej puchy, przez cały dzień w zimnie (ale mogliśmy przychodzić się rozgrzać, kiedy chcieliśmy co "bazy")i wtedy nie spotkałam się z żadnym komentarzem typu "wspieracie szatana". Ale to było z 10 lat temu.

I teraz czytam, że Kolonko porównuje te dzieciaki do ZOMO, a Pawłowicz, że same niewiedzą co robią, ale chodząc z puszką wspierają satanizm i walczą z kościołem.
Nie wiem, czy to po prostu brutalizacja języka, czy ludzie są coraz głupsi.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Culagula » 13 sty 2014, o 18:58

Mój synek rozdawał naklejki a kuzynka trzymała puszkę. Byliśmy w Centrum Handlowym i naprawdę mało kto nie miał jeszcze naklejonego serduszka na kurtce/czapce/torebce. Ludzie dawali a wolontariuszy było naprawdę sporo w tym CH. I w aukcjach brali udział.
Ja sama co roku wrzucałam coś do puszki a jak nie mogłam gdzieś być to chociaż sms wysyłałam. A co, na szczytny cel raz w roku można dać :) gdyby było częściej to pewnie bym nie dawała ale na WOŚP dam zawsze.
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Hadassa » 13 sty 2014, o 19:38

Prawda jest taka, że jest wprowadzony zamęt w mediach..
i niektórzy sami nie wiedzą czy dawać czy nie...
a poza tym... wg mnie.. nawet jeżeli część z tej kasy, poszła by na organizacje całości..
to co z tego ?? przecież nawet wydrukowanie naklejek kosztuje..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Alex » 14 sty 2014, o 11:46

Kayra- tylko jak wierzyć Owsiakowi, to te naklejki i inne rzeczy dostają, albo tak organizują kasę np. z lokat, że ostatecznie udaje im się na tym nawet zarobić na np. ośrodek szkoleniowy dla wolontariuszy itd. To jest jakoś zapisane w prawie jaki procent fundacje mogą przeznaczać na takie cele administracyjne. A już WOŚP to na pewno był nie raz prześwieltlany na wylot, zwłaszcza w czasie rządów PiS - (a może się mylę i wcale tego nie robili - nie wiem, ale skoro teraz tak atakują, to można by tak pomyśleć).
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Morwa » 14 sty 2014, o 16:54

Ja nie przechodzę obojętnie obok Orkiestry. Jakby nie inkubatory zakupione przez Owsiaka mój chrześniak nie miałby szans.
Avatar użytkownika
Morwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 15:14

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Carina » 15 sty 2014, o 14:57

Ja tez nie przechodze obojetnie.zawsze staram sie maly bo maly ale datek dac.Boz to nigdy nie wiadomo kiedy ja bd takiego wsparcia potrzebowała.

Wkurza mnie jednak nagonka, jaka odbywa sie pod adresem Owsiaka.Krytykuje sie łatwo, ale zeby cos choc w malym stopniu zrobic to juz trudniej ichetnych brak.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Alex » 21 sty 2014, o 12:07

Carina - no tak, chętnych brak, albo o nich nie słychać. Bo w Polsce działa wiele organizacji i fundacji, ale jest tak z 5 topowych, o których większość słyszała, w WOSP, a o reszcie się wspomina chętniej w kontekście przekrętów itd. jak było np. z tą fundacją "Maciuś".
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez wiewióra » 22 sty 2014, o 14:01

Ja tam wolę dać na caritas.
wiewióra
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:51

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez malinka 61 » 22 sty 2014, o 14:49

Ja w całości popieram zbiórkę pieniędzy przez Wielką świąteczną orkiestrę , dziwię się tym ludziom co obojętnie koło tego przechodzą , żeby nie ta akcja ,to by w szpitalach takiej aparatury nowoczesnej nie było , ciekawa jestem czy ci którzy są przeciwni w razie ich chorób nie skorzystają z takich wspaniałych urządzeń , nie patrzę czy Owsiak się bogaci na tym ,czy nie , bo żeby nie on to by było biednie w szpitalach , on robi wielką pracę, obojętnie czy on z tego coś ma czy nie , niektórzy tylko umieją go krytykować , biernie stoją i się przyglądają .Wstyd mi za tych ludzi .!!!! :evil: :evil:

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Carina » 22 sty 2014, o 14:51

Dokladnie Alex.Ale najgorsze jest to, ze ci co podlapuja temat i wykorzystuja to dla wlasnych celow tak naprawde robia krzywde tym ktorzy dzialaja legalnie i z dobroci serca ;/

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez redorange666 » 27 sty 2014, o 08:33

92% zebranych pieniędzy idzie na zakup sprzętu. Pozostałe 8% to koszta.
Jest to chyba jedyna fundacja która przekazuje aż tyle zebranych pieniędzy na założone cele. Również jest to chyba jedyna fundacja która jest tak mocno opluwana przez całą prawicę i ludzi przykośćiółkowych...
Nie znoszę tego opluwania, opowiadanie o bożku, szatanie, alkoholu, narkotykach i przystanku woodstock. To typowo polskie szukanie jak by tu komuś dosrać. Bo jakim prawem Jurkowi od dwudziestu kilku lat udaje się zmotywować ludzi do wrzucania tych kilku złotych do puchy, do dobrej zabawy, do aukcji, do bycia człowiekiem??? Wg nich tylko caritas i tylko kościół ma prawo pomagać... szkoda tylko że caritas nigdy nie rozliczył się z datków, szkoda że kościół myśli tylko o nabijaniu sobie kiesy a nie o pomaganiu.
Oczywiście że pomagam, pomagałem i ostatnią złotówkę wrzucę do puchy.
A Jurka podziwiam za cierpliwość i że zawsze mu sie chce.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Alex » 27 sty 2014, o 13:56

redorange666 - z takim nickiem bronić Owsiaka - ;), żartuję. :)

Ostatnio czytałam artykuł o jakieś lokalnej organizacji, która też zbierała z WOŚPem, ale akurat ich szpital (ponoć) nie załapał się na listę obdarowanych sprzętem. Teraz sami sobie orkierstrują zbierają wspierają szpital- to jest nawet lepsze, niż jak WOŚPowa centrala podeśle sprzęt. Oni nauczyli ludzi ruszyć tyłki we własnej sprawie, a to dzisiaj cenna lekcja.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Hadassa » 27 sty 2014, o 14:11

Tylko że nie każdy potrafi tak zorganizować ludzi...

a mi się wydaje że organizację przykościelne po prostu zalują, że ta kasa do nich nie trafia ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postprzez Ailis » 20 maja 2019, o 14:52

A ja chciałabym Wam powiedzieć, że warto wesprzeć Fundację Szlachetny Gest szlachetnygest.pl/ . Pod ich opieką są chore dzieci, czy to z atopowym zapaleniem skóry, czy nawet z rakiem. Wspólnie możemy pomóc im przeżyć i cieszyć się życiem . Ja pomagam i popieram, bo jednak dzieci to nasze skarby i ich ból mnie dotyka.
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]