Wieprzowina

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Wieprzowina

Postprzez marania » 12 gru 2010, o 23:56

Co sądzicie o mięsie wieprzowym? Jakie macie preferencje - wieprzowina czy wołowina?

Jakieś fajne przepisy na wieprzowinę? :)
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez tosia » 16 gru 2010, o 13:51

Wołowina jest podobno zdrowsza, ale wieprzowina tańsza.
Z karczku i łopatki wieprzowej można zrobić pieczeń, kotlety, gulasz, sznycle. Ze schaby również można pocudować. Milion wariacji, a interesuje Cię jakiś przepis konkretnie? Myślę, że przepisów w sieci jest mnósto, stronka wielkie żarcie jest fajna, polecam.
tosia
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 16 gru 2010, o 20:44

Fakt wieprzowina jest tańsza, chociaz teraz tez ma wejsc jakas zdrowa wieprzowina, z mala zawartoscia tłuszczu.. wiec ciekawe jak cenowo bedzie stała?

Stronka fajna:)
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 19 gru 2010, o 16:04

Czy ktoś mi powie czym jest jakiś certyfikat PQS czytałem na jednym forum o tym .
Może ktoś napisze więcej?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 19 gru 2010, o 17:45

To skrót od Pork Quality System. Czy jakoś tak :P I z tego co mi się o uszy obiło to ma to mieć związek z niską zawartością tłuszczu. Inaczej mówiąc - same mięsko :)
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 19 gru 2010, o 21:13

Czy chodzi tylko o niską zawartość tłuszczu ? Czy też tworzenie zaufanych producentów wieprzowiny? :)
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 21 gru 2010, o 01:31

Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza, a wręcz przeciwnie, uzupełnia. hodowcy owej wieprzewiny muszą przestrzegać niezwykle restrykcyjnych norm na każdym etapie produkcji, stad ta niska zawartość tłuszczu
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 23 gru 2010, o 00:22

Aby tylko znaleźli się producenci, którzy podołają tym normom. Bo u nas z tym roznie bywa.
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 23 gru 2010, o 01:10

marania napisał(a):Aby tylko znaleźli się producenci, którzy podołają tym normom. Bo u nas z tym roznie bywa.
Pewnie jacyś się znajdą którzy podołają, a jak nie podołają to może wymyślą inny certyfikat:)
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 23 gru 2010, o 11:56

Podołają bo pewnie będzie im się to opłacać.. wyprodukują zdową wieprzowinę, cena będzie wyższa, ale ekologiczna, a na ekologię jest moda i będzie:)
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 25 gru 2010, o 20:23

Mimo wszystko mam nadzieję że ceny takiej wieprzowiny nie będą zaporowe bo przecież każdy chce się dobrze żywić, ale niestety nie każdego na to stać.
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 25 gru 2010, o 22:05

Czy to prawda że wieprzowinę należy rozmrażać w lodówce pod przykryciem w przeciwnym razie może stracić wiele wartości odżywczych ?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 26 gru 2010, o 15:11

Henia345 napisał(a):Mimo wszystko mam nadzieję że ceny takiej wieprzowiny nie będą zaporowe bo przecież każdy chce się dobrze żywić, ale niestety nie każdego na to stać.


Na pewno nie będzie zaporowa i nie będzie to obecna cena cielęciny - przynajmniej tak mi sie wydaje:) Pewnie będzie droższa trochę od tej co jest na rynku..
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 27 gru 2010, o 03:16

No cóż droższa to ona na pewno będzie za jakość się płaci, tylko o ile?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 27 gru 2010, o 17:35

tego jeszcze nikt nie wie:) miejmy nadzieje, ze cena bedzie odpowiednia do zarobków w Polsce:D
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 27 gru 2010, o 17:37

Henia345 napisał(a):Czy to prawda że wieprzowinę należy rozmrażać w lodówce pod przykryciem w przeciwnym razie może stracić wiele wartości odżywczych ?



chyba nie pod przykryciem, wystarczy położyć na talerzyku. ale na pewno lepiej rozmrozić mieso w lodowce, niż mikrofali czy wrzątkiem.
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 27 gru 2010, o 23:36

Nie jestem znów taką barbarzynką, aby mięso odmrażać wrzątkiem, ale ciekawe że lepiej to robić w lodówce ! Zresztą i tak w końcowej fazie trzeba dokończyć rozmrażanie na "wolnym powietrzu":) Innej metody nie ma:)
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 28 gru 2010, o 00:19

jak potrzymasz w lodowce jakiś czas to może ci całkowicie się rozmrozić, potem wyjąc zamarynować i przygotować np do smażenia:)
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 29 gru 2010, o 01:25

Jutro może odmrożę (poprawnie:)kawałek mięska i zrobię jakiś wieprzowy gulasik:)
Może zaproponujecie mi jakieś dodatki ?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 29 gru 2010, o 15:03

w sosie grzybowym? Albo na szybko czosnek i majeranek? Ostatnio robiłam wieprzowinkę z warzywami i wyszła całkiem miodzio.
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 29 gru 2010, o 23:52

Wielkie dzięki tylko ja grzybów nie lubię :)
Znasz może coś innego ?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 30 gru 2010, o 11:22

moze gulasz piwny?:)
albo

polędwiczki w cieście francuskim?:)
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 31 gru 2010, o 00:35

Gulasz piwny to brzmi bardzo interesująco:)
Wieprzowinka z Piwkiem też nieźle wyglada :P
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 31 gru 2010, o 01:36

A jak smakuje- wytwornie! wieprzowinka z piwkiem, to idealne połączenie:)
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 1 sty 2011, o 00:11

Hej, a dziś na jednym z portali internetowych widziałem reklamę wieprzowiny PQS, czyli wkrótce odnajdziemy ją bez problemu w sklepach.
Henia345
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]