Witaminy - Spirulina

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Witaminy

Postprzez MarianAna » 5 lis 2013, o 12:50

Suplementacja powinna być np. jeśli ktoś ma jakieś problemy np. pije dużo kawy, która wypłukuje kawę albo jeśli ma nadmiar tłuszczu nagromadzony. Suplementacja musi uzupełniać.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Witaminy

Postprzez a_gatka » 6 lis 2013, o 21:44

Kochana, z tego co napisałaś wynika... że kawa wypłukuje kawę, co powoduje problemy i że suplementacja przydaje się jeśli się ma nadmiar tłuszczu nagromadzony, bo musi uzupełniać. Trochę chyba za dużo skrótów myślowych zastosowałaś, albo przekombinowałaś w swojej wypowiedzi, bo jest dla mnie zupełnie nieczytelna. Suplementacja ma na celu uzupełnianie, jeśli dobrze pamiętam zajęcia z dietetyki lub zastąpienie jednych elementów innymi, za to o podobnym działaniu. W przypadku ciąży, o której mowa suplementuje się zwykle witaminy i mikroelementy, ale przede wszystkim przyjmuje się kwas foliowy, którego niedobory mogą być tragiczne w skutkach dla dziecka (o czym pisałyśmy już wcześniej). Trochę inaczej ma się suplementowanie w przypadku kulturystyki i fitness. O tym też możemy pomówić, bo mam tę tematykę na bieżąco :)
a_gatka
 

Re: Witaminy

Postprzez gohusia » 7 lis 2013, o 23:06

Czy wiecie czym się różni Femibion natal 2 od Femibion natal 2 plus. Zauważyłam, że są takie dwa różne produkty ale ceną się nie różnią.
gohusia
 

Re: Witaminy

Postprzez a_gatka » 11 lis 2013, o 20:01

Ten drugi został wzbogacony o witaminę d3 i żelazo :) Cena faktycznie ta sama.
a_gatka
 

Re: Witaminy

Postprzez docha » 12 lis 2013, o 11:09

ooo... żelazo się przyda, ja co chwilę miałam w ciąży anemię, a wit. D3 również, szczególnie teraz, zimno, pochmurno, słońca brakuje.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Witaminy

Postprzez annakepca » 14 lis 2013, o 09:44

Zdrowa dieta to podstawa zdrowego samopoczucia :)

annakepca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 09:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Witaminy

Postprzez Theila » 25 lis 2013, o 12:29

Nie zawsze dieta zaspokaja nasze zapotrzebowanie na witaminy. Często jemy to na co mamy ochotę a nie to co było by nam potrzebne. O tyle o ile jednych witamin brak pokazuje nam organizm o tyle o innych możemy nie mieć zielonego pojęcia. Ja wole poza dietą brać suplementy. Różne testowałam, ale pozostałam na Falvit. Czuję się mniej zmęczona a prowadzę aktywny bardzo tryb życia i wiem, że mam witaminy dostarczone w odpowiedniej ilości.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Witaminy

Postprzez Madzia1 » 27 lis 2013, o 01:03

Ja z suplementów witaminowych stosuję tabletki musujące żeń-szeń +multiwitamina i to wszystko.

http://dietadukanaprzepisy.com.pl ->sprawdź dobre przepisy.
Madzia1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 00:57

Re: Witaminy

Postprzez gama01 » 3 gru 2013, o 00:31

Najlepsze są naturalne witaminy w owocach i warzywach.
Avatar użytkownika
gama01
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaminy

Postprzez szperaczka » 3 gru 2013, o 10:41

Przede wszystkim dieta! Jednak bez odpowiednich suplementów ciężko odżywiać się "kompletnie";) rzadko mamy odpowiednią ilość czasu żeby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkie potrzebne minerały! Wydaje mi się, że multiwitamina w diecie to bezwzględne minimum :)
szperaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 15:13

Re: Witaminy

Postprzez majeczkamaj » 3 gru 2013, o 15:38

o racja , rzadko kiedy w codziennym pośpiechu można dostarczyć organizmowi wszystkie witaminy , czasami trzeba brać jakieś tabletki żeby czuć się dobrze.

majeczkamaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 15:32

Re: Witaminy

Postprzez barbórka » 5 lut 2014, o 00:12

Ja jestem za witaminkami naturalnymi, dostarczanymi z diety. W suplementach nie zawsze są wystarczające, dzienne dawki. Poza folikiem inne witaminy łykam na zlecenie lekarza.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Witaminy

Postprzez akacja456 » 6 kwi 2014, o 17:36

Ja jadam dużo owoców i warzyw ale dodatkowo biorę sumplementy ale różne jakoś je zmieniam

akacja456
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 kwi 2014, o 17:20

Re: Witaminy

Postprzez Astra » 6 kwi 2014, o 18:12

Nie faszeruje sie zadymi suplementami witaminowymi.
Zajadam sporo cytrusow jak pomarancze czy kiwi.
Wydaje mi sie, ze zdrowo sie odzywiam i chyba nie mam niedoborow witaminowych.
Ale gdyby okazalo sie , ze czegos mi tam brakuje w organizmie ,to pewno
wtedy zaczne sie nad jakims wyborem preparatu witaminowego zastanawiac.
Poki co jest ok. :D
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Witaminy

Postprzez Haniek1 » 9 kwi 2014, o 11:53

Suplementy tylko wspomagają ale najważniejsza jest dieta i ruch! Nie ma co się oszukiwać, tabletki nie czynią cudów...
Haniek1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 15:22

Re: Witaminy

Postprzez Theila » 9 kwi 2014, o 18:14

Nie dla każdego wystarcza ruch i zdrowa dieta. Niestety obecne życie w biegu troche nam uniemożliwia. Poza tym niedawno postanowiłam postarać się o drugie dziecko i pierwsze co mi zalecił ginekolog to kompleks witamin, o którym dziewczyny pisaly wcześniej. Ten Femibion. I mam go brać teraz cały okres starania się, żeby już wzbogacić organizm o wszystko co jest mu potrzebne.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Witaminy

Postprzez młodaduchem » 12 kwi 2014, o 08:46

saweczka25 napisał(a):Suplementy to tak naprawdę chemia.
Aby naprawdę przyjmować witaminy należy jeść dużo cytrusów, ryb i unikać czerwonego mięsa i alkoholu.
To nie jest tak, że zjesz sobie tabletkę zawierającą "10" witamin i po sprawie - tak przynajmniej mówią nam w reklamach, co jest dla mnie niedorzeczne.
Tylko odpowiedni styl życia i dobrana dieta są sposobem na zdrowe życie.


Nie każdy suplement do chemia ale masz rację zdrowa dieta to podstawa. :)
Witaminy mozna dostarczyć w dobrej diecie (dużo warzyw.owoców,ryb) .Niestety to w wielku ponad 35 lat nie wystarczy.Musimy dostarczyć skórze ,włosom kolagen a tego z diety nawet najlepszej nie wezmiemy. ;-) Polecam pure collagen z firmy noble medica -natralny,czysty kolagen z ryb morskich (pachnie rybą) z wit c bez środków konserwujących.Po 2 miesiącach stosowania same zauważycie zmianę wyglądu skóry,włosów ,paznokci.Mam 46 lat i z racji wieku ,wyprobowania różnych suplementów ,witamin polecam tylko to co wypróbowałam na sobie. :) Pozdrawiam :papa:
młodaduchem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 kwi 2014, o 08:31

Re: Witaminy

Postprzez Penelopa » 11 lip 2014, o 08:03

Z warzywami i owocami aktualnie jest niestety tak, że mają coraz mniej witamin. Masowa produkcja zuboża te produkty. Dlatego mimo wszystko warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji witaminami. Ja biorę od jakiegoś czasu multiwitaminę Multicode. Plusem było dla mnie to, że nie zawiera sztucznych barwników czy konserwantów, a dodatkowo jest bez laktozy, którą nie za bardzo toleruję.
Avatar użytkownika
Penelopa
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 20:16

Re: Witaminy

Postprzez ola12 » 25 maja 2015, o 09:21

Ja tam nie używam żadnych suplementów zamiast tego piję codziennie świeże soki z warzyw, owoców i ziół które sama przygotowuje. Tu jest fajny blog na ten temat SPAM

Ostatnio edytowano 25 maja 2015, o 10:13 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 12:59

Re: Witaminy

Postprzez Jankia » 25 maja 2015, o 23:41

Osobiście raczej nie używam kupnych witamin np.w tabletkach.Za to stosuję urozmaiconą dietę i myślę że witamin z niej mam pod dostatkiem.
Jankia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 23:37

Re: Witaminy

Postprzez elizeusz268 » 26 maja 2015, o 13:57

Zawsze najlepiej wybierać nasze rodzime sezonowe owoce i warzywa. W zimie jest trudniej ale wtedy sięgam po kiwi, pomarańcze, granaty, grejpfruty, banany, no i oczywiście warzywa gotowane na parze - bardzo lubię.

Zobacz najciekawsze atrakcje turystyczne w Krakowie dla całej rodziny.
elizeusz268
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 13:50

Re: Witaminy

Postprzez Vervus » 29 maja 2015, o 11:57

Nie zapominajcie o cynku i selenie, którego jak na lekarstwo w nafaszerowanych chemią produktach. Można znależć stosunkowo tanie preparaty, kupic sobie choćby 2 razy w roku i wybrać wszystko. z tarczycą nie ma żartów. Wiele kobiet nawet nie wie że ma guzki na tarczycy, nie wspominając o pladze niedoczynności.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Witaminy

Postprzez kamaladysz » 31 maja 2015, o 23:00

Ja biorę witaminę b12, a także D3 i K2 - w naszym klimacie to niestety konieczność

Jeśli ktoś potrzebuje to tłumaczenia w mieście Warszawa tutaj: http://www.tlumaczenia.waw.pl/
kamaladysz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 20:12

Re: Witaminy

Postprzez aanka91 » 15 cze 2015, o 14:29

Witaminy w formie suplementów są wskazane głównie dla kobiet w ciąży, osób po ciężkiej chorobie i osób starszych (z powody wieku gorsze wchłanianie). Dodatkowa porcja witamin w formie suplementów przyda się także osobom jedzącym mało warzyw i owoców, szczególnie w czasie zimy.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Witaminy - Spirulina

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 15:22

Kochana,

polecam spirulinę oraz pozostałe algi. Algi to cud natury!

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]