Własna firma - jak poprawić wydajność?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez marqiza » 15 kwi 2013, o 17:31

mam problem od kilku miesięcy nie panuję nad swoimi pracownikami (zatrudniam 10 osób), spóźniają się, wychodzą za szybko, a na tym wszystkim tracę ja, niestety nie jestem w stanie nikogo z osobna kontrolować, dlatego mam pytanie do wszystkich osób prowadzących firmę - jak sobie radzicie z dyscypliną w firmie, która ma zdecydowany wpływ na wydajność pracy pracowników?
marqiza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:11

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez marianna k. » 18 kwi 2013, o 22:03

no my kobiety często mamy z tym problem, bo chcemy być i szefowymi i przyjaciółkami i jeszcze nam się rola matek właczą dla pracowników...
moja przyjaciółka miała podobny problem u niej pomogło zainstalowanie programu do monitorowania czasu pracy i czytników - pracownicy muszą się nabijać na nie za każdym razem, jak przychodzą do pracy. Nie jestem pewna, ale program nazywa się karta pracy, jeśli chcesz to zapytam ją, byś miała pewność :) koleżanka go sobie chwali, bo program prowadzi też ewidencję, więc odpada kawałek kadr
marianna k.
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 14:46

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez bluszcz » 19 kwi 2013, o 08:52

Dokładnie - taki program powinien zadziałać. Trzymam za Ciebie kciuki!
bluszcz
 

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Hadassa » 21 kwi 2013, o 21:25

Przede wszystkim, kontrola czasu pracy, więc o której przychodzą i wychodzą...
może to być program do samej kontroli czasu pracy, czasem niektóre programy kadrowo-płacowe mają taki system wbudowany
Czasem wystarczy po prostu odpowiedzialna osoba, która by pilnowała czasu przychodzenia i wychodzenia.....

Co robić z takimi osobami, ucinać premię, odejmować z pensji....
Możesz wprowadzić okresy rozliczeniowe, i np jak ktoś wyjdzie wcześniej, to później musi to odrobić, np w ciagu miesiąca...
Możesz tez upominać takie osoby, a po jakimś czasie, karać, naganą, kasą... sposobów jest masa...
Jednak na pewno, póki co kontrola spadnie na Ciebie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez bettti86 » 24 kwi 2013, o 10:52

może zainstaluj system wejścia na karty do odbicia, wtedy będziesz mogła kontrolować ich czas pracy
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez roksanka » 8 maja 2013, o 15:20

U mnie jeśli chodzi o kontrolę czasu pracy i w ogóle efektywność zespołów moich, projektowych (u mnie w firmie pracuje się w systemie projektowym) poprawiło bardzo wprowadzenie programu do zarządzania projektami online, compassa.
Polega to na tym, że każdy pracownik ma swoje konto. Ja jako kierownik projektu ustalam tam zadania, terminy itp. Jest też oczywiście budżet, można wrzucać dokumenty, dokładać komentarze.
Ustalam tam też ile godzin pracownikowi mniej więcej może zająć dane zadanie.
Potem automatycznie, jak pracownik raportuje, wszystko mi się zlicza w kartach pracy - wiem dokładnie kto ile i kiedy poświęcił na jakie czynności.
Oczywiście wszystko bazuje też na zaufaniu, bo u mnie w firmie można pracować po części z domu, zdalnie.
Cały program się bardzo dobrze sprawdza, od kiedy go mam, dużo mi łatwiej - wszystkie informacje mam w jednym miejscu, a raporty mi się same generują (np. budżet tak ma).
Jakby ktoś chciał sobie sprawdzić to konto można założyć za darmo tutaj: https://pmcompass.com/pl/register?subscription=2
Jest za darmo przez miesiąc, więc nic się nie traci.
roksanka
 

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez karolcia23 » 8 maja 2013, o 16:21

Karty wyjść i wejście to wcale nie najgłupszy pomysł... Z tym programem do śledzenia ruchów użytkowników bym uważała. Ponieważ nikt nie lubi jak patrzy się mu przez cały czas na ręce - Wydajność może spaść przez to jeszcze bardziej...

Radzę zorganizować spotkanie na którym wyjaśnisz pracownikom, że nie akceptujesz takiego zachowania w firmie.

Jeżeli pracownik nie szanuje swojego stanowiska pracy i firmy (Wykonuje swoje zadania opieszale, spóźnia się bez uprzedzenia). Powinnaś pozbyć się takiego pracownika. Często jest tak, że jedna osoba właśnie poprzez takie zachowanie może zepsuć wydajność całego działu.

feromony - Coś co działa na każdego
karolcia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 19:28

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez marok0 » 8 maja 2013, o 23:50

Wiesz, wydajność to nie tylko ludzie ale i sprzęt. Tak samo jak możesz skupić się na jednej rzeczy a inne zlecić innym (np. księgowość). Generalnie wszystko zależy od tego, jak to zostanie rozłożone.

Polecam Wam serdecznie najlepsze biuro rachunkowe Warszawa które sprawi, że będziecie Państwo zadowoleni z prowadzonej księgowości. W Warszawie jest sporo biur rachunkowych, ale tylko kilka może liczyć na najlepszej jakości usług potwierdzone licznymi certyfikatami.
marok0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 23:46

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez karolcia23 » 10 maja 2013, o 11:16

W tym przypadku marqiza mówi o problemach z ludźmi - spóźnienia, szybsze wyjścia. Wydaje mi się że sprzęt nie ma tu wielkiego znaczenia. No chyba, że krzesła są tak nie wygodne, że pracownicy nie mogą na nich usiedzieć :)

feromony - Coś co działa na każdego
karolcia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 19:28

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez kinga81 » 13 maja 2013, o 17:38

Nie wiem jaka to branża i jakie stanowska tych 10 osób. Niestety ale systemy do rejestracji czasu pracy trochę kosztują więc dla kilku osób może to być nieopłacalne.
Jeśli są to osoby pracujące na komputerach i w sieci to są programy, które pozwalają raportować o której dana osoba się zalogowała i wylogowała z systemu (o ile nie udostępni hasła innemu, ale to już jej ryzyko - można w umowie zawrzeć karę za udostępnianie loginu i hasłą). Bardziej wymagające ale też możliwe to raport na jakie strony wchodzi dany użytkownik, a nawet podglądanie co robi w danym czasiena komputerze. Można ustawić tak komputery by miały ograniczony dostęp do internetu - widoczne tylko niektóre strony, np. urzędowe itp.
Podobnie jeśli są to osoby pracujące na kasach fiskalnych - można sprawdzać logowanie operatora.
Jeśłi pracują w trasie i mają telefony służbowe to można sprawdać gdzie w danej chwili znajduje się użytkownik telefonu. W samochodach słżbowych można instalować nadajniki GPS - też mówią gdzie i kiedy pracownik był służbowym samochodem (ale to już chyba większy wydatek).
Ale to są tylko działania które mogą ograniczyć wykorzystywanie czasu pracy na sprawy prywatne. Bardziej skuteczne będzie niezapowiedziane odwiedzanie pracowników, od czasu do czasu spędzenie z nim kilku godzin podczas wykonywania obowiązków czy rozliczanie go z efektów pracy.
Poza tym zrobiłąbym spotkanie, powiedziała że od jakiegoś czasu zauważyłaś że rozluźniła się dyscyplina w pracy i odnotowujesz spadek efektywności w pracy. Nie chcesz żebyś stanęła przed koniecznością ograniczenia personelu, w związku z tym chciałabyć wprowadzić kilka zmian:
1) przychodzimy do pracy punktualnie i pierwsze to podpisujemy listę obecności w kadrach oraz logujemy sie do systemu
2) wprowadzasz określoną godzinę na przerwę śniadaniową w osobnym pomieszczeniu (np. co 20 min inny dział), których należy przestrzegać. Wszelkie pogaduszki mają miejsce podczas przerwy, a nie w czasie pracy.
3) jeśli ktoś potrzebuje przyjśc później lub wyjść wcześniej zgłasza Ci lub przełożonemu ten fakt i ustala kiedy zostanie dłużej
4) raz w tygodniu chciałabyć o stałej porze robić krótie spotkania (każdy podsumowuje co zrobił w tygodniu i jakie ma założenia na kolejny tydzień, chyba że uda Ci się takie spotkania robić codziennie)
5) jełśi to jest faktycznie praca przy komputerach to można wykorzystać np. w Outlooku funkcję planowania zadań - wysyłasz zadanie do konkretnej osoby, z terminem na kiedy ma to zrobić, ona potwierdza że odebrała i potem może Ci np. procentowo raportować ile wykonała na koniec dnia i co jeszcze ma do zrobienia. Ty widzisz listę wszystkich zadań dla wszystkich osób z statusem wykonane/w trakcie/niewykonane a potem na spotkaniach przepytujesz i od czasu do czasu publicznie zwracasz uwagę.
6) należy też pamiętać o motywowaniu - czyli od czasu do czasu pochwalić tego kto osiągnął najlepsze wyniki, albo się poprawił po ostatnim raporcie, albo sam wyszedł z inicjatywą jakiegoś działania itp.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez joanna87 » 16 maja 2013, o 13:39

wprowadź listę ewidencji pracownika, czyli kartę gdzie się wpisują przed przyjściem do pracy i po pracy tylko musisz to robić osobiście, i jeśli ktoś to będzie robić nad gminie to zwolnienie dyscyplinarne, i już szukaj nowych pracowników bo jeśli się spóźniają to nie maja szacunku o wykonywanej pracy, miałam prace gdzie dojeżdżałam 2 godziny komunikacja miejską autobusy jeździły co 1.5 godziny i się spóźniłam tylko 3 razy w ciągu roku. Musisz działać!!!

Szukasz pracy jeśli tak to zobacz pracę za granicą oferypracyzagranica.com.pl
joanna87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2013, o 13:29

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez kobitka » 11 cze 2013, o 14:36

Przy okazji tematu, który dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej, chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z was prowadzi "sprzedaż wysyłkową" za granicę. Przeczytałam m.in. informację Jak rozliczać VAT od sprzedaży wysyłkowej? ale chciałam jeszcze zapytać, czy może spotkaliście się z jakimiś problemami przy tego typu biznesie? Wiadomo, że Polska nie jest to raj dla przedsiębiorców i trzeba uważać na wszelkie kwestie prawne i podatkowe. Zamierzam sprzedawać towary za granicę dla osób, które nie mają obowiązku rozliczania VAT.

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kobitka
 

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez anka » 5 sie 2013, o 01:21

Ja otworzyłam działalność cztery miesiące temu. Firma Credo zajmuje się outsourcingiem kadrowo płacowym w Poznaniu. Założyłam stronę na FB i poprosiłam znajomych o polecanie mojej działalności. Dodatkowo mąż zrobił mi stronkę w internecie. Na razie brak odzewu, dobrze że jeszcze pracuję na etacie w spółce z o.o. Mam nadzieję że szystko się jeszcze rozwini, bo to dopiero cztery miesiące...

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
anka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 00:57

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Marina34 » 25 wrz 2013, o 21:47

Polecam serdecznie zainwestować w świetną stronę internetową. Ważne jest również pozycjonowanie. Wszystko to zagwarantuje Wam firma zajmująca się tworzeniem strony internetowe radom. Polecam gorąco! ;)
Marina34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 21:38

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez posterka » 28 wrz 2013, o 10:57

Ja zainwestowałam w kupno spółki z o.o. i mam pod sobą 12 pracowników, moje zdanie jest takie że w pracy musi być dyscyplina i u mnie nie ma miejsca na coś takiego jak jest u ciebie. Postanowiłam wprowadzić system premiowy i teraz każdy stara się wykonywać swoje obowiązki tak jak trzeba, ja i pracownicy zyskują na tym.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2013, o 18:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Phoebe » 24 paź 2013, o 15:02

Ja uważam, że dobrze jest dać pracownikom jakieś szkolenia, zarówno z umiejętności twardych, ale też miękkich. Nawet tych drugich bardziej bo one spowodują większą motywację pracowników i zarazem wydajność. U mnie bardzo dobrze sprawdziło się to: SPAM

Ostatnio edytowano 24 paź 2013, o 15:07 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Phoebe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 14:22

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez MarianAna » 24 paź 2013, o 15:49

Tak, tylko ordynarne podejście do pracowników nie jest wskazane. Nie trzeba mieć relacji na Pan, wystarczy, że pokażemy im, że warto. To przecież najważniejsze. Musimy ich motywować. Też prowadzę firmę, też miałam takie problemy. Don't worry, be happy
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Asia44 » 2 gru 2013, o 14:16

Wdrażanie innowacyjnych systemów w firmie to według mnie jedna z istotniejszych kwestii, jeśli chodzi o poprawę wydajności. U mnie świetnie sprawdzają się nowoczesne wdrożenia Lean.
Asia44
 

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Aniusia » 2 gru 2013, o 23:58

Darmowa czekolada dla wszystkich! Oto najlepsze rozwiązanie ;)

Nadzieja jest wte­dy, gdy jest cias­to. Cias­to jest zawsze.
---
http://www.dobreszkolenie.com - bezpłatne kursy i szkolenia
Avatar użytkownika
Aniusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2013, o 21:03

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez kajametrowska » 12 gru 2013, o 18:45

W naszym kraju wydajność często poprawia się poprzez dłuższy czas pracy w przeliczeniu na 1 osobę oraz niskimi zarobkami. Jesteśmy dostarczycielami taniej siły roboczej. Jak można pracować za 1600 zł brutto? Przecież to jest niewiele ponad 1k na rączkę. Przecież to jest jałmużna. Poczytajcie sobie trochę tego bloga stopsocjalizmowi.pl - w 100% zgadzam się z jego poglądami.
Jeżeli ktoś prowadzi firmę jak ja, to wie najlepiej ile w naszym kraju jest papierologi i udowadniania urzędnikom, że nie jesteśmy wielbłądami. Bez prostego prawa poprawianie wydajności firmy na nic się zda.
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez martaokk » 11 mar 2014, o 18:10

Wydajność pracowników odwieczny problem, najlepiej było by zwolnić jedną osobę a pozostałym dać podwyżkę i przekazać, iż od dziś każdy będzie oceniany z ilości wykonanych prac na rzecz firmy. Ciekawe jak by zareagowali.

martaokk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 18:02

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez jankajanka » 12 mar 2014, o 12:35

Można wiele zrobić, aby poprawić wydajność, ale najważniejsze być konsekwentnym w tym co robimy - od samego początku czyli od założenia firmy poprzez każdy kolejny dzień konsekwentnie działać w określonym kierunku, gdzie celem jest osiągniecie tego co chcemy.

jankajanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 12:22

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez tolapiekna » 13 mar 2014, o 10:18

Jak podano powyżej konsekwencja - jeśli jednak nie działa, a nie chcesz zwalniać, zapowiedz, że efektywność nie jest zadowalająca i cześć prac zostanie zlecona do innych biur które robią pewne sprawy, a z cześć osób zostanie przeniesiona na inne stanowiska. Jeszce nie wiesz kto i jak ale będziesz się przyglądać kto i gdzie jest potrzebny.

tolapiekna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 10:10

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez Krycha*.* » 25 mar 2014, o 12:39

Przede wszystkim kompetentni pracownicy! Niestety wielki problem wszystkich pracodawców. Ja sama korzystam często z osób które pracują zdalnie np. na umowę o dzieło. Szukam pracowników w sieci. Najczęściej przez platformy dla freelancerów jestem zadowolona.
Avatar użytkownika
Krycha*.*
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 11:28

Re: Własna firma - jak poprawić wydajność?

Postprzez malachowska » 25 mar 2014, o 14:05

Żeby poprawić wydajność we własnej firmie trzeba zacząć od siebie. Trzeba rano wstać umyć zęby i wziąć się do roboty ]:-) .

malachowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:02
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]

cron