Włosomaniaczki

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Włosomaniaczki

Postprzez kartka » 18 cze 2015, o 16:28

Hadassa napisał(a):Gdzie kupujecie tego loreala ??


Olejek Loreal Mythic Oil kupiłam w salonie fryzjerskim, ale jest dostępny też na necie. Cenowo waha się od 38 do 50 zł, ja swój kupiłam za 40 parę zł, dokładnej ceny nie pamiętam. I wystarczył mi na ponad rok, ale ja myję włosy codziennie/co drugi dzień, opakowanie ma 125 ml, więc jest chyba najwydajniejszym kosmetykiem jaki kiedykolwiek miałam ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Włosomaniaczki

Postprzez BlackWolf » 18 cze 2015, o 16:51

Had ja kupowałam w biedronce szampon i odżywkę. Są świetne, ale po jakimś czasie musiałam zmienić. Jak powyżej ''włosy przyzwyczajają się''.
A co do preparatów, to pomagał jedwab, mgiełka, ale teraz po nich włosy szybko się przetłuszczają, więc zrezygnowałam. Mam odżywkę z fruttisa i balsam z Gaia.
Obrazek
Po balsamie włosy odżywają, jednak na chwilę. I nie stosuję go często. Więc póki co tym je ''ratuję''.

Chyba skuszę się na ten olejek.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Włosomaniaczki

Postprzez kamila » 18 cze 2015, o 19:03

BlackWolf w PL chyba tego nie ma co...

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Włosomaniaczki

Postprzez BlackWolf » 18 cze 2015, o 23:48

Balsamu z Gaia chyba nie ma. W każdym razie zerknęłam w sieci i nie widzę. Może przeoczyłam... Są podobne.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Włosomaniaczki

Postprzez docha » 19 cze 2015, o 09:18

kamila napisał(a):jałowa zużyłam takie jedno opakowanie i wiecej nie kupiłam.U mnie zero efektów. Moze za mało jedno opakowanie...?Albo mi juz poprostu nic nie pomaga :evil: :D

za mało, pełna kuracja trwa 3 miesiące i dopiero wtedy można mówić o efektach
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Hadassa » 19 cze 2015, o 09:27

Black, ale jeżeli mowa o szamponach, to patrzę by nie było SLS

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Włosomaniaczki

Postprzez niunia » 19 cze 2015, o 15:02

olejek Loreal kupuję na SPAM, jestem zadowolona z tego sklepu :D ceny są na normalnym poziomie, a nie jak w sklepie , dostawa jest szybka i paczki przychodzą bez uszkodzeń, z czystym sumieniem polecam
niunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 cze 2015, o 22:06

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Theila » 19 cze 2015, o 19:45

Ja z szamponów na zasadzie prób i błędów używam dwóch zamiennie. Jeden jest Nivea do długich włosów, a drugi Sayoss. Moim zdaniem dla mnie przy skórze wrażliwej ze skłonnością do podrażnień te dwa się fajnie sprawdzają.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Hadassa » 19 cze 2015, o 22:24

Jak masz skórę skłonną do podrażnień, to tym bardziej spróbuj bez SLS

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Włosomaniaczki

Postprzez BlackWolf » 21 cze 2015, o 22:19

Sayoss hmm... Kiedyś używałam i szamponu i odżywki zanim nie wytestowałam L.
Też były dobre, ale włosy jak to włosy -i Sayoss przestał działać.
Każdy ma inną strukturę włosa także jednym podejdzie, drugim nie, jeszcze innym da efekty na jakiś czas.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Hadassa » 21 cze 2015, o 22:43

Jakos sayos do mnie nie trafił...
A farby wg mnie sa okropne...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Włosomaniaczki

Postprzez anett » 25 lip 2015, o 17:31

Ja niedawno odkryłam, tzn mój fryzjer mnie namówił do wykonania rytułału kerastase. Jest to zabieg dla osób, które mają słabe włosy, niszczone farbowaniem, suszeniem czy prostowaniem. Ja niestety mam te grzechy na sumieniu... Zabieg odczuwalnie poprawił kondycję moich włosów. Zaczęły sie w końcu układać, odbiły od głowy (wcześniej były strasznie ochlapnięte, bez życia i energii), stały sie gładkie - teraz nie prostuję już tak często. Na pewno nie raz jeszcze wrócę do tego rytułału. Także jakby ktoś Wam go polecał to warto spróbować.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Włosomaniaczki

Postprzez a_gatka » 26 lip 2015, o 18:58

A to trzeba wykonywać u fryzjera czy można także wykonać samodzielnie w domu? Jak dokładnie taki zabieg wygląda?
a_gatka
 

Re: Włosomaniaczki

Postprzez docha » 26 lip 2015, o 23:23

Ja byłam u fryzjera, właściwie poszłam na podcięcie moich suchych końcówek, ale fryzjerka poleciła mi ten rytuał, byłam bardzo zadowolona. Na pewno powtórzę go jeszcze za jakiś czas w salonie, ale póki co kupiłam sobie kosmetyki do domu :) Wzięłam kąpiel i serum.
Obrazek
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Włosomaniaczki

Postprzez kamila » 28 lip 2015, o 09:59

Gdzie to kupic i jaka cena?

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Włosomaniaczki

Postprzez stonoga12 » 28 lip 2015, o 10:13

najważniejsze to regularnie chodzić do fryzjera! a oprócz tego to ja polecam taką terapię do włosów -
1. używać szamponu babydream lub innego delikatnego i do tego raz albo dwa razy w tygodniu oczyścić jakimś ziołowym mocniejszym z SLS
2. używać wcierki do skóry głowy firmy Jantar
3. używać po każdym myciu odżywki do włosów - nakładać od ucha w dół tylko na długości włosów, np garnier goodbye damage, nivea long repair, garnier awokado&masło karite
4. raz w tygodniu nakładać maskę np z kallosa
5. kilka razy w tygodniu olejować włosy
6. zabezpieczać końcówki włosów "jedwabiem", czyli tak naprawdę serum silikonowym np. CHI albo Green Pharmacy (uwaga na Biosilk - ma w składzie wysuszający włosy alkohol!)
7. starać się nie prostować, nie używać suszarki/lokówki - a jak już musimy to koniecznie nie pomijać punktu 6!
8. nie chodzić spać w mokrych włosach - najlepiej poczekać aż same wyschną, rozczesać delikatnie grzebieniem z szerokimi ząbkami albo tangle teezerem i spiąć je frotką albo invisibobble na czubku głowy
9. nie używać gumek z metalowymi elementami, wsuwek itp
10. do tego pić skrzypokrzywę, czyli herbatę z suszonej pokrzywy i skrzypu.
stonoga12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 15:18

Re: Włosomaniaczki

Postprzez docha » 28 lip 2015, o 15:55

kamila napisał(a):Gdzie to kupic i jaka cena?

Ja kupiłam w salonie, fryzjer od razu doradził, co dla moich włosów będzie najlepsze, więc nie musiałam się zastanawiać, porównywać, szukac opinii itp ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Włosomaniaczki

Postprzez kamilagrzaniecka » 28 lip 2015, o 17:08

Świetne odżywki do włosów znalazłam na SPAM - wyszukiwarce zakupów, zwłaszcza polecam Essence Ultimate

Ostatnio edytowano 30 lip 2015, o 08:01 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kamilagrzaniecka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 22:02

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Kinga88 » 29 lip 2015, o 14:52

ja ze swojej strony mogę polecić obcinanie końcówek .. to dużo pomaga bo włosy są wtedy zdrowsze i wtedy nakładanie odżywek ma sens ... jedwab jest dobry, odżywka jantar i łykać witaminę A + E i rezultaty powinny być widoczne
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Włosomaniaczki

Postprzez Theila » 30 lip 2015, o 21:35

docha napisał(a):Ja byłam u fryzjera, właściwie poszłam na podcięcie moich suchych końcówek, ale fryzjerka poleciła mi ten rytuał, byłam bardzo zadowolona. Na pewno powtórzę go jeszcze za jakiś czas w salonie, ale póki co kupiłam sobie kosmetyki do domu :) Wzięłam kąpiel i serum.


Czytałam o tym zabiegu. Nazywają to Rytuałem odnowienia włosów i podobno trwa niecałe pól godziny. Napiszesz cos o tym więcej ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Włosomaniaczki

Postprzez a_gatka » 30 lip 2015, o 22:18

Podcinanie końcówek to sprawa oczywista. ;) A ten rytuał bardzo mnie kusi, nie powiem. Chyba poproszę o niego swoją fryzjerkę. To można zrobić w każdym salonie? Wiecie może?
a_gatka
 

Re: Włosomaniaczki

Postprzez docha » 31 lip 2015, o 08:15

tak... Jak już skonsultujesz sie z fryzjerem, dobierze Ci odpowiednie kosmetyki (inaczej działa się w przypadku włosów cienkich, a inaczej grubych), nakłada je na włosy, zakłada specjalny izotermiczny turban, który sprawia, że składniki aktywne odżywki przed kąpielą lub serum pod wpływem ciepła wnikają we włókna włosów. W tym turbanie siedzi się około 20 minut. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Włosomaniaczki

Postprzez ruti » 1 sie 2015, o 08:48

a_gatka napisał(a):Podcinanie końcówek to sprawa oczywista. ;) A ten rytuał bardzo mnie kusi, nie powiem. Chyba poproszę o niego swoją fryzjerkę. To można zrobić w każdym salonie? Wiecie może?


ten rytuał odrodzenia włosów można zrobić w wybranych salonach, nie we wszystkich, tylko tych, które współpracują z kerastase, na stronie jest wykaz, jest ich całkiem sporo:) ja najpierw byłam u fryzjera i tam się dowiedziałam, że akurat oni mają takie usługi:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Włosomaniaczki

Postprzez iwonka » 6 sie 2015, o 17:48

mam nadzieję, ze dobrze trafiłam ?? ale skoro to jest forum o włosach więc chyba tak :) na fejsie na stronce Piękne i Stylowe znalazłam fajny konkurs, w którym nagrodą jest olejek stylizujący Joico K-Pack, konkurs mi się podoba , ale świat olejków jest mi kompletnie obcy i nie znam też tej firmy :( dziewczyny podpowiecie coś ??? warto się wysilić ??
iwonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 11:34

Re: Włosomaniaczki

Postprzez a_gatka » 6 sie 2015, o 19:00

Dziękuję dziewczyny za poradę! Po powrocie z urlopu wybiorę się na taki rytuał. Tak się złożyło, że moja fryzjerka ma je w swojej ofercie i już się nawet umówiłam. Nie mogę się doczekać, bo mam trochę podniszczone włosy. Po kąpielach słonecznych i rozjaśnianiu zabieg będzie jak znalazł. :)
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]