Włosy i paznokcie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 25 lut 2014, o 20:28

Było już o niej wiele razy - dużo dziewczyn miało pod tej odżywce spore problemy z paznokciami - ja nie, nie korzystałam, ale wiem, że wielu dziewczynom sprawiła ona potężne problemy, tak więc dobra rada - uważajcie.
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez emi_lka » 26 lut 2014, o 10:12

Na ładne włosy i paznokcie przede wszystkim odpowiednia dieta - dużo warzyw, dużo ruchu, dużo witamin. Plus trzeba dbać o to, włosy suszyć chłodniejszym powietrzem, podcinać regularnie..
emi_lka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 10:08

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez 1mpresja » 1 mar 2014, o 15:43

Polecam kaszę jaglaną, od kiedy ją wprowadziłam do diety, zauważyłam poprawę kondycji skóry i paznokci :) Do tego używam jeszcze olejków pielęgnacyjnych Bielendy na włosy i to już w ogóle - git majonez :) po arganowym lśnią pięknie.
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 7 mar 2014, o 17:20

Poczytaj o tej odżywce w sieci, wcale nie jest taka rewelacyjna - wiele dziewczyn miało z nią problemy. Wprowadź sobie na to miejsce odżywkę new nails. Zmiana na moich paznokciach jest imponująca i cały czas ją utrzymuję ;-)
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 22 maja 2014, o 16:23

Dziewczyny - a ja wasze paznokcie, widzicie jakieś zmiany, poprawę?
Jaki środek macie aktualnie i czy rzeczywiście przynosi on efekty?
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez małgogo » 24 maja 2014, o 17:24

Szkrzypowita jest bardzo dobra, bynajmniej na mnie działa plus oczywiście dieta bogata w warzywa i owoce:)
małgogo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 16:58

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 18 cze 2014, o 16:23

Ale rzeczywiście coś ci to dała? Bo slyszałam o wielu kosmetykach, które cudownie wyglądają na reklamach, ale tak na prawdę żadnych efektów nie przynoszą. To jak?
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Astra » 21 cze 2014, o 21:17

Fakt kosmetyki z reklam bardzo czesto sa zupelnie nieprzydatne.
Taka niestety jest prawda.
Do tych wszystkich informacji dodam dwa calkiem skuteczne w odroznieniu od gotowych preparatow, sposoby na
polepszenie kondycji wlosow , ich odbudowanie i porost.
Warte wyprobowania, bo naprawde skuteczne i bardzo tanie.
1.DROZDZE ktore niezwykle przspieszaja wzrost wlosow i regeneruje je od wewnatrz.
PRZEPIS:
-cwierc opakowaniadrozdzy rozpuscic w szklance cieplej wody i pic 1 x dziennie przez tydzien.

2.CYTRYNA nadaje super blask zniszczonym i zmatowialym wlosom.
PRZEPIS;
-wycisnac sok z 2 szt cytryn i zalac go 1 szklanka letniej wody i ta mikstura plukac wlosy po uprzednim umyciu ich szamponem.
Dodatkowa korzysc jest z tej plukanki taka , ze po wyjsciu na 15 minut na slonce po splukaniu wlosow , wlasnie na
sloneczku nasze wlosy odrobine wyjasnieja , jesli komus na tym zalezy.

3 ZIELE SKRZYPU odbudowuje zniszczona strukture wlosow i zatrzymuje wypadanie wlosow , przez co szybko odrastaja.
PRZEPIS:
-1 lyzke ziela skrzypu zalac szklanka wrzatku i parzyc 10 minut , po czym pic kilka razy w ciagu dnia jako herbatke.

2. Doskonala PLUKANKA do wlosow ktora dodatkowa je wzmacnia i nablyszcza:
PRZEPIS:
1. 3 lyzki ziela skrzypu zalac 3 szklankami wrzacej wody , parzyc 15 minut , po czym przecedzic i plukac wlosy po uprzednim ich umyciu szamponem.
To tyle .
Moze komus sie przyda. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Bestobej » 5 lip 2014, o 16:45

Fajny pomysł, choć bardzo pracochłonny. Ja próbowałam z olejkiem arganowym, który jak wiadomo jest doskonały nie tylko na włosy. Nie bardzo radziłam sobie z zastosowaniem tego olejku. Znalazłam szampon i odżywkę ARGAN PROFESSIONAL za normalną cenę (9,99 za 400ml) w Biedronce. Łatwiej użyć te kosmetyki niż sam olejek. Włosy po szamponie i odżywce są bardzo miękkie i puszyste. Po miesiącu stosowania mam wrażenie, że mniej mi wypadają włosy i dłużej na nich trzyma się farba.
Bestobej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 22:47

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Astra » 6 lip 2014, o 23:23

Bardzo poprawia kondycje wlosow i paznokci picie naparu z natki pietruszki przez
okolo 1 m-s.
Jak ktos sie zainteresuje zapodam przepis na nieskomplikowane parzenie tego napoju. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez ewelina56 » 14 lip 2014, o 19:21

Maseczki, odpowiednie szampony do tego regeneracje włosów.

ewelina56
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 18:56

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Specjalista Aspazji » 4 sie 2014, o 00:41

Na końcówki włosów polecam stosowanie olejku arganowego. Wszysycy go polecają na wszystko, ale na włosy sprawdza się naprawdę dobrze. Są mocniejsze, a dodatkowo nie puszą się.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 3 wrz 2014, o 16:25

Odżywka, rozsądna dieta i zwracanie uwagi na to, co się robi na co dzień. Jedynie tak można moim zdaniem zapewnić paznokciom zdrowie na stałe. W przeciwnym wypadku ciężko to widzę - efekt może być po prostu zerowy.
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:40

Włosy i paznokcie kochają cynk, miedź i krzem. Jedz orzechy, migdały, pestki dyni albo słonecznika. Zawierają cynk oraz miedź. Często jadaj rzodkiewkę, kalarepkę i seler. Mają one sporo krzemu, który zmniejsza łamliwość paznokci i zapobiega wypadaniu włosów. Pomidory, brokuły, sałata, marchew, szczypiorek, koper, czy natka to najbogatsze źródła beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A, która wzmaga produkcję głównego budulca włosów i paznokci - keratyny.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez kasskada » 5 wrz 2014, o 15:01

Mi się paznokcie i włosy bardzo poprawiły jak zaczęłam jeść codziennie na śniadanie owsiankę z orzechami, na mleku sojowym i z owocami. Nie dość, że pysznie to jeszcze zdrowo :) Czasami też zamieniam na kaszę jaglaną. Jednak jak się od środka organizm wzmacnia naturalnymi środkami to to najlepiej się sprawdza.
kasskada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 14:57

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Astra » 6 wrz 2014, o 19:10

Warto tez powiedziec o poczciwej i jakby zapomnianej pokrzywie ktora jest od zawsze doskonalym
srodkiem na poprawe wlosow i paznokci.
Ponoc wystarczy pic napar z pokrzywy / nawet tej w torebkach/ 3x dziennie przez miesiac, a efekt
nas zadziwi, bo wlosy odzyskaja blysk i wyglad. :)
pokrzywa_plantacja3.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Karolajna » 8 wrz 2014, o 11:26

Dieta jest podstawą, bo działa od wewnątrz. Odżywki zazwyczaj działają tylko powierzchownie i na chwilę. Włosy potrzebują nawodnienia tak samo, jak cały organizm, więc trzeba spożywać dużo płynów. Może w postaci pokrzywy lub skrzypu? Myślę, że to może pomóc :)
Avatar użytkownika
Karolajna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 15:31

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Klaudusia34 » 13 wrz 2014, o 16:51

Mi te wszystkie skrzypy i inne wynalazki nie pomagają. Próbowałam kilku rodzaju takich suplementów i przy żadnym nie widziałam pozytywnych efektów.
Klaudusia34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:52

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez marcyś » 19 wrz 2014, o 11:12

Hmm to chyba juz sotaje kwestia kompelskowej zmiany diety... orzechy, ryby, herbatka z pokrzywy:)
marcyś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 16:22

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Melania Si » 19 wrz 2014, o 13:37

Ja na wypadające, osłabione, zniszczone, łamliwe włosy polecam zestaw JANTAR firmy Farmona (WYCIĄG Z BURSZTYNU). W skład wchodzą: szampon, odżywka/wcierka oraz mgiełka. Używam od około 5 miesięcy i jestem baaardzo zadowolona. Pod wpływem suszarki i częstego farbowania moje włosy się przerzedziły, pokruszyły wręcz, były kompletnie bez życia. Teraz dostały nowej energii i co najważniejsze - zgęstniały i szybciej rosną.

W międzyczasie używam jeszcze nasion kozieradki. Napar z nich wcierałam w skórę głowy, zawsze na noc. Śmierdzi, ale można się przyzwyczaić. Nawet przestałam odczuwać jej "rosołowy" zapach. Dodatkowo, kozieradka ma jeszcze jedno zastosowanie. Mianowicie, doskonale radzi sobie z trądzikiem i różnymi wypryskami na twarzy. Można używać nasion po zaparzeniu jako maseczki lub naparu jako toniku do mycia twarzy.

Te dwa specyfiki naprawdę działają.

Ponadto na końcówki włosów świetnie sprawdza się jedwab w płynie. Ułatwia również rozczesywanie włosów po umyciu.

Polecam spróbować.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Adidasowa » 19 wrz 2014, o 23:37

Mi włosy wypadają garściami, nie umiem sobie z tym poradzić :? :?

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Melania Si » 23 wrz 2014, o 11:07

A stosował ktoś tabletki Merz Special (na włosy i paznokcie)? Trochę czytałam o nich w necie, ale jestem ciekawa Waszych opinii.

Ja od jakiegoś czasu używam jeszcze cynku w tabletkach (cynk organiczny Walmark). Widzę poprawę u paznokci. Przestały się rozdwajać i łamać, i jakby trochę się wzmocniły, stwardniały. Na pewno dużo bardziej pomógł mi niż skrzyp i pokrzywa.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Adidasowa » 25 wrz 2014, o 00:36

Kurcze mi się strasznie rozdwajaą, właśnie dzisiaj zrywałam całe płaty z paznokci, aż musiałam obciąc 70% :( a takie łądne długie były...

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Specjalista Aspazji » 27 wrz 2014, o 13:12

Włosy i paznokcie kochają cynk, miedź i krzem. Jedz orzechy, migdały, pestki dyni albo słonecznika. Zawierają cynk oraz miedź. Często jadaj rzodkiewkę, kalarepkę i seler. Mają one sporo krzemu, który zmniejsza łamliwość paznokci i zapobiega wypadaniu włosów. Pomidory, brokuły, sałata, marchew, szczypiorek, koper, czy natka to najbogatsze źródła beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A, która wzmaga produkcję głównego budulca włosów i paznokci - keratyny.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez magda90 » 24 lis 2014, o 23:03

na włosy i paznokcie warto łykać dodatkowe witaminy kupione w sklepie ponieważ nasza codzienna dieta nie zawsze dostarcza nam wszystkich potrzebnych witamin i minerałów, pozdrawiam :)

magda90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 22:49
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], daosideli5595, Google Adsense [Bot]