Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez paulina7482 » 6 kwi 2013, o 15:32

Hey Kochane.
Mam pewien problem a mianowicie wory pod oczami. Od zawsze miałam lekkie worki pod oczami (niemal niewidoczne) więc wcale mi to nie przeszkadzało(nie puchły mi po nocy ani nic w tym rodzaju). Ale od kilku miesięcy mój problem znacznie się nasilił. Po każdej nocy rano budzę się z worami pod oczami(dużymi), do tego czasem puchnie mi cała twarz, mimo tego że się wysypiam śpię średnio 8-9godzin. Jestem młoda (mam 18 lat), wiem że wory nie są u mnie dziedziczne, ponieważ nikt u mnie z rodziny nie ma takiego problemu. Strasznie mnie to krępuje zwłaszcza że codziennie rano muszę wstawać do szkoły, a wyglądam bardzo brzydko ;( Mam także taki problem że strasznie szczypią mnie oczy, byłam z tym u okulisty, powiedziałam także że puchnie mi skóra pod oczami tworząc 'wory' oraz powieki. Okulista zrobił mi dokładne badania oczu i stwierdził, że z moimi oczkami jest wszystko ok. Przypisał mi żel do oczu, który mam wkraplać jak tylko poczuje pieczenie. Kupiłam żel kosztował 80zł i niestety nic nie pomaga.. Czy ktoś ma podobny problem? Czytałam, że powodem puchnięcia twarzy i worów mogą być różne choroby. Robiłam badania moczu aby stwierdzić czy moje nerki są w porządku, ponieważ mam problem z częstym oddawaniem moczu. Jednak te badania nic nie wykryły. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Jakie badania wykonać? Czy lekarz rodzinny zleci mi zrobienie badań? Jestem załamana ;(( Pozdrawiam.
paulina7482
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 14:40

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez MlecznaCzekolada » 6 kwi 2013, o 21:48

Moze masz jakas alergie? Na pewne kosmetyki,jedzenie, kurze, sklad poscieli? W takich wypadkach tez twarz moze puchnac. Albo podraznia Ci ja woda z kranu, nie wiem, warto jest zbadac sie pod wzgledem alergii tak czy inaczej. Zastanow sie tez, czy cos zmienilas przez ten czas, np; mleczko do demakijazu, podklad, zel do mycia twarzy?

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 7 kwi 2013, o 09:18

Jeśli nie jest to dziedziczne to rzeczywiście może to być alergia. W mojej rodzinie jest także problem worków po oczami ale nie puchnie przy tym twarz.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez kinga81 » 12 kwi 2013, o 19:42

Spróbuj w 2 kierunkach: albo alergia (zwłąszcza że szczypią i łzawią oczy), albo problemy z nerkami (worki i opuchnięta twarz).
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:08

Może za dużo soli? Przejdź się do apteki albo lepiej sklepu z ziołami i poproś o coś oczyszczającego. Niezła cena "żelu". Na pieczenie kup sobie hydrobalance albo jakiekolwiek sztuczne łzy i zakrapaj kilka razy dziennie.
pomcia
 

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez Specjalista Aspazji » 31 sie 2014, o 22:41

Wypełniaczem stosowanym do likwidacji podkrążonych oczu jest kwas hialuronowy. Preparat podany w problematyczne miejsca powoduje nawilżenie skóry. W walce z podkrążonymi oczami pomoże Ci także karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla oraz mezoterapia igłowa.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Wory pod oczami i spuchnięta twarz

Postprzez Karolajna » 3 wrz 2014, o 00:27

Też mi się wydaje, że to są objawy alergii. Może jakiś kosmetyk Cię uczula? Udaj się do specjalisty - alergologa i dermatologa, może oni coś Ci doradzą. Spróbuj na oczy okładu z zimnego i startego na tarce ogórka gruntowego. Może być też tak, że zatrzymuje Ci się woda w organizmie i, paradoksalnie, to może być powód spożywania małej ilości wody ;)
Avatar użytkownika
Karolajna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 15:31
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników