Wprowadzenie posilkow u niemowlaka .

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wprowadzenie posilkow u niemowlaka .

Postprzez mambeczka » 29 sie 2013, o 17:35

Witam, jestem mloda mamusia i mam pytanko do dosiwadczonych mamusiek odnosnie wprowadzania maluszkom pierwszych posilkow. MAm synka ktory ma 5 miesiecy i jest karmiony piersia, je dosyc czesto dlatgo postanowilam juz zaczac wprowadzac mu jakies dodatkowe skladniki. Na poczatku dostawal marchewke teraz je ziemniaka z marcherwka no i jabluszko.Czasami kupuje mu juz gotowe obiadki jednak jakos nie jestem pewna tych angielkich sloiczkow bo mieszkamy w anglii. Zastanawialam sie nad kaszka dla dzieci, czy mozna odciagac mleko przygotowywac ja tak ? czy lepiej kupic juz mleko modyfikowane i przyzwyczajac malca do innego mleka, niedlugo mam zamiar zaprzestac karmienia piersia ale maly sie buntuje bo jednak woli piers, czesto w nocy przy niej zasypia i mam wtedy spokoj. Poradzcie mi tez drogie mamuski, jakie smoczki do tych kaszek, gdzies wyczytalam ze zamiast dziurek w smoczku powinien byc krzyzyk ale nic na ten temat kompletnie nie wiem, no i jak z tymi obiadkami? jak czesto je podawac w ciagu dnia i ile ? czy caly sloiczek? CO oprocz jakblka mozna malemu dawac na podwieczorek, maly pije jeszcze codziennie sok jablkowy rozcienczony z woda, ale malo wypija bo uczy sie dopiero pic z butelki, nie lubi smoczkow itp.
mambeczka
 

Re: Wprowadzenie posilkow u niemowlaka .

Postprzez Miniczka » 4 wrz 2013, o 22:10

jeśli chodzi o obiadki to ja bym na siłę nie dawała.. sam fakt że mały już zaczyna jeść, jak mówiśz ziemniaczki itp. to pierwszy krok do porzucenia mleka:) ja bym może sprónbowała dawać kaszkę z miseczki i to rano. U mnei to wygląda tak, że najpierw mleko, potem kaszka, następnie obiadek (daje jeden słoiczek teraz, ale wcześniej dawałam mniej a częściej), deser no i potem znowu butla do spania:) ja korzystałam z takiego smoczka: Obrazek jest antykolkowy i naprawdę dobry, u mnie sprawdził się.
Miniczka
 

Re: Wprowadzenie posilkow u niemowlaka .

Postprzez Jamelia » 22 lip 2018, o 21:46

Ja zaczynam od kaszki, karmię mm więc nie wiem jak to się ma do kp .
Też jestem na etapie zastanawiania się co dać małemu najpierw przy rozszerzaniu dietki, podobno jabłuszko i marchewkę się daje najpierw więc chyba tak zaczniemy.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wprowadzenie posilkow u niemowlaka .

Postprzez Hadassa » 29 lip 2018, o 23:38

Ogólnie i na mm i na kp powinno się zacząć rozszerzać po 6 miesiącu..
Ale dużo osób zaczyna wcześniej. No i zaczynasz własnie albo od jabłka albo marchewki, jeszcze można spróbować z dynią.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron