Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez Malaga » 17 mar 2013, o 09:33

Hej dziewczyny,

nie wiem, czy już był taki wątek na forum, więc zakładam nowy :)
od jakiegoś czasu wertuję różne oferty lokat i kont oszczędnościowych, gdyż zamierzam w końcu zacząć dbać o swoje finanse. Czytam też różne wypowiedzi na forach specjalistycznych i z tego wszystkiego wykluło mi się kilka ofert wartych uwagi.
Niektóre banki są mocno krytykowane, więc mniej się nimi interesuję, a inne - różne mają opinie.
No i właśnie. W tv często widzę reklamę Kas Stefczyka(z niezwykle świeżo wyglądającym Żmijewskim :D ). Patrzyłam na ofertę lokaty w tym skoku i wygląda lepiej niz w innych bankach. Nie rozumiem tylko, czemu w różnych rankingach nie bierze się pod uwagę takiej oferty? Czy może te rankingi to tylko taka promocja dużych banków?
bo rozmawiałam z wieloma osobami, które korzystały z Kas i mówią, że są zadowolone, a większość osób podchodzi do nich sceptycznie, bo po prostu nie zna dobrze oferty ani zasad.
co Wy myślicie o tym? Na tym forum tez spotkałam się z pochlebnymi opiniami na ten temat, dlatego postanowiłam Was zapytać :)

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez tuptek84 » 17 mar 2013, o 12:32

do SKOKU trzeba się chyba najpierw zapisać i płacić coś a'la członkostwo. Ale generalnie ludzie sobie chwalą i jest bezpieczne odkąd weszło pod nadzór KNF.

Ja preferuję lokaty w bankach, i jak dobrze poszukasz znajdziesz taką 7-8% w skali roku.
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez janusz_rodak » 17 mar 2013, o 21:22

Przeciez obecne oprocentowanie w bankach jest na żenująco niskim poziomie i nie da się na tym nic a nic zarobić :) Są to śmieszne pieniądze z odsetek.

Polecam solidne buty nike które sprawią, że spacer na wiosnę będzie naprawdę przyjemny.
janusz_rodak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 21:08

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez tuptek84 » 21 mar 2013, o 22:57

zawsze możesz wpłacić na 10% do Amber Gold:)tam na pewno zyskasz
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez teresa35 » 22 mar 2013, o 10:02

Są inne możliwości. Ja np. korzystam od 2 lat z oferty PKB . Nie jest to żaden bank czy parabank. Polska firma która lokuje moja kasę w numizmaty. Wszystko prawnie i na umowę. Zysk roczny mam z tego 30% . Nie do wiary ? a jednak. Tu nie pakujemy dziesiątek czy setek tysięcy zł, lecz minimum to 50 zł a maksymalnie 500 zł miesięcznie i wpłacamy kiedy chcemy. Dla tego firma nie upada bo tu nie ma rekinów finansjery lecz zwykli ludzie budujący swoją przyszłość lub dzieci. Możecie to sobie sprawdzić na moim blogu pod zakładka PKB. BIZ. Ja też nie wpłacam co miesiąc, i różnie średnio między 200 a 400 zł, wtedy gdy mi trochę grosza zostanie. Tu tez mamy możliwość uczenia się biznesu i dodatkowego zarabiania. Może nie są to kokosy ale zawsze coś. Z resztą sprawdżcie same. :)

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez Betty33 » 26 maja 2013, o 11:50

Z tego co wiem, to najbardziej opłaca się zainwestować w polisolokaty, drugie w kolejności to konta oszczędnościowe a najmniej opłaca się trzymać kasę na lokatach. Tak przynajmniej napisano w serwisie SPAM. Dobrze też skorzystać z jakiegoś znanego pośrednika (za darmo), wyszukują jakieś fajne promocje. Ja tak robię, póki co jestem zadowolona.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: Wybór oferty oszczędnościowej - czym się sugerujecie?

Postprzez Julija » 28 maja 2013, o 23:18

ja uważam że nie opłaca się, na lokatach teraz jest oprocentowanie 2.5 % w skali roku minus podatek belki, minus koszty utrzymania konta... nie opłacalne... jeżeli macie pieniądze to zainwestujcie w siebie , otwórzcie swój biznes, zainwestujcie w reklamę i wtedy zyskacie :) ja w moim biznesie zainwestowałem i kontroluje każdego pracownika :) zaoszczędzam tym samym wiele na paliwie a pieniądze dalej idą w obrót :)
Julija
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników