Wyprawka dla pierwszoklasisty

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez MamaAnia » 31 lip 2015, o 15:41

Czy są tu mamy pierwszaków? Wyprawki już kupione?
U nas wszystko przed nami jeszcze. Ale tyle co wiem jakie przybory będziemy kupować to kompletnie nie wiem czy lepiej wybrać plecak czy jednak tornister? JAk to jest/było u Was? Co lepiej się sprawdziło? na co zwrócić uwagę?
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez a_gatka » 31 lip 2015, o 17:55

Jeśli plecak, to zwróć uwagę na to, żeby nie obciążał pleców, miał usztywniającą wkładkę na plecki, szerokie szelki na ramiona, dobrą regulację i wnętrze umożliwiające równomierne rozłożenie zawartości, żeby nie przechylało go na boki. Jak moja młoda ruszała do szkoły to jej kupiłam stmajewski. One są solidne i spokojnie na 2-3 lata posłuży.
a_gatka
 

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Camille86 » 4 sie 2015, o 09:23

Ja jestem w trakcie kompletowania - rzeczy do szkoły w większości już są, jeszcze tylko parę ubrań, ale to może uda się na kuponiarni taniej wyhaczyć. A podręczniki gdzie kupujecie?

"Żyj każdym dniem, jakby miał być tym ostatnim!"
Avatar użytkownika
Camille86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 16:30

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez a_gatka » 7 sie 2015, o 11:23

Do Biedronki zajrzyj. Mają konkurs z produktami StMajewski, a do tego dobre ceny. Pojawiło się też na nich logo Unicef i 7% dochodu leci na pomoc. :) Bardzo mi się podobają te opakowania z logo, a do udziału w konkursie namówiłam córkę. :)

Obrazek
a_gatka
 

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez MamaAnia » 10 sie 2015, o 21:01

My kupiliśmy dzisiaj kilka zeszytów i bloki z tej akcji spam. Bardzo fajna sprawa, dzieci od małego uczą się pomagania innym ;)

Co do plecaka to kupiliśmy St.Majewski, wyglądały fajne a opinie wszędzie mają bardzo dobre więc się skusiliśmy ;) Tornister na dość drobną 6-latkę wydawał się dość duży.

A podręczniki w tym roku tak jak i w poprzednim są darmowe więc jeden wydatek z głowy i można poszaleć kupując wyprawkę plastyczną. My dziś dokupiliśmy to co brakowało i wszystko już czeka gotowe na 1 września ;)

Ostatnio edytowano 23 sie 2015, o 14:15 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum. To już kolejny spam z Twojej strony.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez ewelona19 » 11 sie 2015, o 13:37

najlepiej to poczeakc jeszcze z 2 tygodnie
i beda wyprzedaże na ostatnią chwilę :P wszystko można kupić w bardzo korzystnej cenie

ewelona19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 13:02

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez docha » 13 sie 2015, o 09:14

Nie lubię kupować na ostatnią chwilę, bo wszędzie wtedy pełno ludzi, wybór mniejszy, a jakiś drastycznych spadków cen i dużych promocji nie widziałam nigdy. Teraz już właściwie wszystko mam, sporo kupiłam właśnie z tej akcji bambino i UNICEF, a niech się młody uczy pomagania ;)
Brakuje mi już tylko obuwia zmiennego i stroju na WF.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Sandra2121 » 15 sie 2015, o 14:23

W ostatniej chwili to ceny zazwyczaj są wyższe, więc lepiej kupowac poza sezonem, wtedy ceny są najlepsze :)
Sandra2121
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 16:32

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Paulinax » 15 sie 2015, o 22:42

Tak jest, ja zawsze zaopatruje się we wszystkie przybory pod koniec roku szkolnego, wtedy jest bardzo tanio :)

Obrazek
Paulinax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2015, o 22:40

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Panna_Mysia » 21 sie 2015, o 14:17

MamaAnia napisał(a):A podręczniki w tym roku tak jak i w poprzednim są darmowe więc jeden wydatek z głowy i można poszaleć kupując wyprawkę plastyczną. My dziś dokupiliśmy to co brakowało i wszystko już czeka gotowe na 1 września ;)


A czy ktoś z Was orientuje się, czy podręczniki do 2 klasy szkoły podstawowej też będą darmowe, tak jak dla pierwszaczków?

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez kocica » 26 sie 2015, o 12:41

niestety nie wiem. :/ natomiast co do akcji unicef, to naprawdę super sprawa, bardzo chętnie sama wspieram wszelkie akcje charytatywne, m.in. płacę abonament wwf na pandy, robię świąteczne paczki, etc. a takie akcje, że pomaga się, kupując rzeczy, które i tak są nam potrzebne, są najlepsze. jest tyle bezbronnych dzieci potzrebujących pomocy, mam nadzieję, że chociaż części z nich uda się w ten sposób pomóc.
kocica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:37

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez izawik20 » 1 wrz 2015, o 18:21

My już wcześniej kupiłyśmy plecak, kredki , mazaki , bloki i tym podobne. Książki będą w szkole, jedynie do religi trzeba kupić. I trzeba czekać co tam Panie będą wymagały(wymyślały) :)

izawik20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2015, o 14:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez kataf » 1 wrz 2015, o 18:54

U mnie dzieci już wszystko mają, kredki, książki, zeszyty teraz tylko okaże się w szkole czego brakuje.

kataf
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:03

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 10:32

Nigdy nie jest tak, że kupi się wszystko. Zawsze wymyślą coś dodatkowo jeszcze. :D
a_gatka
 

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 20:34

Ja jestem świeżo po zakończonych zakupach, a i tak się okazuje, że okładki potrzebne, że zeszyty nie takie, że to, że tamto. Strach pomyśleć co będzie dalej...
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Snajper » 3 wrz 2015, o 10:50

A mnie osobiście wkurza to, że do każdej klasy każdy wydawca wymyśla swoją wersję podręcznika. Dlaczego nie można jak dawniej ustalić jednej wersji a wydawcy niech konkurują niską ceną drukując takie same podręczniki. Obecnie to wygląda tak, że wydawnictwa kierują rozmaite działania reklamowe w stronę nauczycieli a koszty tej promocji potem ponoszą rodzice bo są wliczone w cenę podręczników.

Poza tym dostępność podręczników też jest różna. Ja na przykład musiałem "stanąć na głowie" żeby załatwić ćwiczenia do jęz. polskiego, bo okazało się że nie ma ich w okolicznych księgarniach i hurtowniach, a pani nauczycielka wybrała sobie coś naprawdę egzotycznego.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez Panna_Mysia » 29 wrz 2015, o 20:38

Snajper napisał(a):A mnie osobiście wkurza to, że do każdej klasy każdy wydawca wymyśla swoją wersję podręcznika. Dlaczego nie można jak dawniej ustalić jednej wersji a wydawcy niech konkurują niską ceną drukując takie same podręczniki. Obecnie to wygląda tak, że wydawnictwa kierują rozmaite działania reklamowe w stronę nauczycieli a koszty tej promocji potem ponoszą rodzice bo są wliczone w cenę podręczników.

Poza tym dostępność podręczników też jest różna. Ja na przykład musiałem "stanąć na głowie" żeby załatwić ćwiczenia do jęz. polskiego, bo okazało się że nie ma ich w okolicznych księgarniach i hurtowniach, a pani nauczycielka wybrała sobie coś naprawdę egzotycznego.


Nie oceniaj podręcznika i ćwiczeń pochopnie, może to wartościowe materiały? :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez FemaleFatal1 » 17 sie 2016, o 19:03

Ja polecam uniwersalny i modny plecaczek z Minionków . Swoim dzieciom kupiłam dwa różne, Nie widziałam jeszcze żeby ktoś miał takie plecaki, dlatego myślę ,że synek będzie zachwycony (kupiłam na przyszłe urodziny dzieci ,które są za kilka dni)

Wyprawka szkolna z 3kropki
FemaleFatal1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 18:59

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez michalina90 » 12 wrz 2016, o 12:43

Dla pierwszoklasisty moim zdaniem najlepsze są tornistry Herlitza bo są sztywne i książki dziecku się nie pogniotą mają wyłożone wzmocnione plecy więc są bezpieczne dla pleców. Oczywiści piórnik, ołowki bo długopisami nie piszą. i teczka przyborów plastycznych: bloki rysunkowe, techniczne biay i kolorowy, blok z kolorowymi kartkami, gumka, kredki najlepsze są grube, farby, plastelina, papiery wyklejankowe samoprzylepne, klej, worek na obuwie, strój na wf.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Wyprawka dla pierwszoklasisty

Postprzez blaze.gutkowski » 18 lut 2022, o 13:28

Często mówi się, że pióro jest potężniejsze od miecza. W naszej cyfrowej erze markery mogą być równie potężne. Bez względu na to, co piszesz — na papierze, tablicy lub tablicy — markery sprawią, że Twoje słowa i pomysły będą wyróżniać się spośród innych.

Avatar użytkownika
blaze.gutkowski
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2022, o 13:26
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]