Zabawy weselne

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Zabawy weselne

Postprzez Misia » 21 wrz 2010, o 10:58

Znalazłam tutaj kilka ciekawych propozycji na weselne zabawy. Zastanawiam się które z nich będę mogła wdrążyć we własne wesele. A czy w ogóle taka rozrywka weselna jest potrzebna, czy to tylko tradycja?
Misia
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez sylamos » 6 paź 2010, o 17:00

Impreza weselna to bardzo ważna część całej ceremonii zaślubin. Ważne żeby państwo młodzi i goście weselni mogli wspominać: "Ach co to był za ślub"
sylamos
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez ninka_niebieska » 15 paź 2010, o 14:24

Ciekawą zabawą jest również kareta ( tylko na liczne wesela gdyż potrzebnych jest 7 lub nawet 9 osób,a moze być rownież i 11 ) :) a także "Przynieś coś.." (np. coś ze stoły, coś od panny młodej, damskie/męskie buty itp. )
ninka_niebieska
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez basinka » 14 lip 2011, o 11:19

jest taka zabawa gdzie na krzesełkach po jednej stronie zasiada rodina pama młodego a p grukiej pani
małode a na przeciw nich panstwo młodzi
dana osoba z rodziny ma przydzielone role np mama tata sysek pies kot
na polecenia orkiertry wstaja i biegaja w kołku panstwa młodych kto pierwszy ten wygrywa
basinka
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez Masjaa » 20 sie 2012, o 18:53

Ja nie lubię zabaw ślubnych... rzucanie welonu muchy ok ale reszta jakoś do mnie nie trafia.. upojeni alkoholem goście robią z siebie pośmiewisko :) ale wszystko dla ludzi
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Zabawy weselne

Postprzez witaminka » 24 sie 2012, o 15:41

Ja też nie przepadam za takimi zabawami...
witaminka
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez stokrotka1011 » 24 sie 2012, o 20:16

Zabawy są fajne bo obie rodziny zbliża do siebie, a później na nagraniach można się ponownie śmiac do łez. Jest mnóstwo zabaw zaczynając od karety a kończąc na zabawach z marynarkami czy balonami.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
stokrotka1011
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 12:35

Re: Zabawy weselne

Postprzez annacyrana » 8 wrz 2012, o 23:52

Moim zdaniem zabawy weselne to typowa wiocha. Nie są one śmieszne ani zabawne tylko chamskie i pozbawione dobrego smaku.

Zaproszenia weselne - Eleganckie zaproszenia na Twoją uroczystość ślubną
Łyżki do koparek - w naszym sklepie internetowym kupisz części do koparek najtaniej w Polsce!
annacyrana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 23:46

Re: Zabawy weselne

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 11:08

annacyrana napisał(a):Moim zdaniem zabawy weselne to typowa wiocha. Nie są one śmieszne ani zabawne tylko chamskie i pozbawione dobrego smaku.



jeśli jest dupiaty wodzirej to i zabawy są do bani.

Nasz grajek przedstawił nam zabawy jakie nam proponuje na nasze wesele i zasmiewalismy sie prawie do łez kiedy opowiadał o nich, wiec wszystko zależy od wodzireja jak również w największej mierze od gości.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Zabawy weselne

Postprzez Oczarovana_pl » 16 paź 2012, o 18:48

U mnie na weselu był taniec z miotłą. Wyglądało to tak że wszyscy goście stali w kręgu i miotła wędrowała z rąk do rąk podczas gdy orkiestra przygrywała jakąś melodyjkę. Jak orkiestra przestawała grać miotła zostawała w rękach jednej osoby i potem ta osoba musiała na środku sali tańczyć z miotłą w rytm piosenki granej przez orkiestrę. Śmiechu była co nie miara, zabawa bardzo podoba się gościom. A my z mężem byliśmy sędziami.
Oczarovana_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 15:57

Re: Zabawy weselne

Postprzez jacobs » 17 paź 2012, o 12:09

U nas był konkurs Rodzinka. Nigdy wcześniej się tak nie uśmiałam, a goście weselni do dziś wspominają tą zabawę. Nie będę opisywać, bo dużo pisania :) tu masz wszystko wyjaśnione http://ichdwoje.pl/content/view/42/57/
jacobs
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 15:28

Re: Zabawy weselne

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 16:59

najlepszą zabawa jest" A TERAZ IDZIEMY NA JEDNEGO"
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Zabawy weselne

Postprzez paola102 » 10 gru 2012, o 22:10

Najczęściej wykonywane są podczas oczepin, a także podczas przerw na parkiecie. Podstawowymi celem takich zabaw jest rozśmieszenie i rozruszanie gości weselnych. Wśród zabaw wyróżniamy zabawy integracyjne, w których jest możliwość bliższego poznania się gości, zabawy oczepinowe, które służą do podkreślenia ważnego momentu w życiu związanego z oczepinami, lub skecze (gry) z udziałem gości. Zabawy stanowią jednych z najważniejszych elementów wesela i są długo wspominane przez gości. Mogą być prowadzone przez orkiestrę, DJ-a, wodzireja, lub przez niektórych gości w ramach niespodzianki dla Państwa Młodych.

Poniżej zebraliśmy opis różnego typu zabaw które nadają się na wesele i nie tylko. Staraliśmy się aby te zabawy były jak najlepiej opracowane pod względem aranżacji, innowacyjności oraz pomysłów. Chcieliśmy stworzyć coś na przykład kompendium zabaw weselnych, z miejscem gdzie w komentarzach wyrażacie swoje zdanie oraz pomysły -do czego was serdecznie zachęcamy.

Moje hobby to impermeabilizaciones en madrid - "Pozdrawiam M4r4tika :-)"
paola102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 22:05

Re: Zabawy weselne

Postprzez dobroslawa » 19 gru 2012, o 22:57

Raz spotkałam się z ciekawą zabawą. Potrzebne są 3 pary, najlepiej drużbowie, starosta i starościna oraz para narzeczeńska,ale moga być dowlne. Mężczyźni siadają na krzesełkach, trzymają między kolanami butelkę po wodzie mineralnej. Kobiety stoją naprzeciw jakieś 20 kroków od partnerów. Mają wodę w szklankach. Zaczyna grać muzyka\zespół, w ciągu 3 minut kobiety mają za zadanie przenieść w ustach jak najwięcej wody ze szklanki do butelki, którą trzyma kolanami partner. Wygrywa ta para, u której w butelce po 3 minutach jest najwięcej wody. Nagrodą jest butelka wódki lub wina, w zależności od tego, jaki trunek preferuje pan młody :)
dobroslawa
 

Re: Zabawy weselne

Postprzez bettti86 » 20 gru 2012, o 10:37

na jednym z wesel na których byłam zrobili taką zabawę dla panów, że musieli wziąć wałek przystawić go do podłogi i okręcić się wokół niego 10 razy, a następnie pobiec do pary młodej, która siedziała mniej więcej na końcu sali...oczywiście chyba nie musze wyjaśniac, ze po ilości alkoholu jaką spożywa się na weselach faceci mieli spory problem, aby iśc w prostej lini po takich zawirowaniach w głowie
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Zabawy weselne

Postprzez Solina » 28 gru 2012, o 18:35

Są takie zabawy które są znane i lubiane:) Sama zresztą lubię nieśmiertelną "karetę" i jeszcze kilka innych. Warto jednak pomyśleć o czymś wyjątkowym. O czymś czego nie było na innych zabawach weselnych. Ciekawym pomysłem mogą okazać się maskotki. Już sam ich wygląd stanowi dużą atrakcję. Wytwarzają też bardzo ciekawy klimat wesela. Więcej można poczytać tutaj: www.wesolepluszaki.pl

Solina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 18:16

Re: Zabawy weselne

Postprzez Opola » 20 sty 2013, o 02:05

A ja mam coś przetestowanego, mało znanego i sprawdzonego jest to konkurs związany z tortem. Mianowicie podczas krojenia tortu czy tez przed tym orkiestra/DJ informuje wszystkich że „
oto w tym wyjątkowym dniu Para Młoda ufundowała dla swoich gości prezent – SUPER EKSPRES DO KAWY. Otrzyma go pierwsza osoba która w swoim kawałku tortu zajedzie cukierka/landrynkę.”
Te słodkości w ilości np. 5 wcześniej należy dać osobie robiącej tort. Pozostałe cukierki to nagrody pocieszenia i tu jest pełna dowolność: piwo, wino, wódka weselna. Natomiast osoba która jako pierwsza znajdzie landrynkę otrzymuje prezęt z rąk Pary Młodej. A nagrodą jest wyżej wspomniany SUPER EKSPRES (gazeta) i kawa :P
Zabawa jest świetna, goście z przyjemnością pałaszują ciasto a prezent powala z nóg :P
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Zabawy weselne

Postprzez frys1 » 24 sty 2013, o 02:51

Mi się strasznie podobają staropolskie zabawy jak wesele jest z ogarniętym wodzirejem:P

Ciekawie zredagowaneZawiadomienia ślubne idealne dla młodych
frys1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 02:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]