Zamiast kwiatków...

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez WeselneZaplecze » 27 lut 2012, o 11:56

Chyba coraz częściej młode pary proszą o rezygnację z kupowania kwiatów na rzecz innych upominków. Często są to np. książki, wino, lub kupon totolotka. Jest wiele różnych wierszyków, które można umieścić w zaproszeniu tak aby goście byli o tym poinformowani. Między innymi:

"Bardzo chcemy wszystkich prosić
by nam kwiatów nie przynosić
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!"

"Szanowny Gościu.
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, drobne pamiątki lub książki."
WeselneZaplecze
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Aldonka09 » 1 mar 2012, o 11:41

Byłam na różnych weselach i najczęściej para młoda prosiła, żeby nie przynosić kwiatów, tylko jakieś wino, czekoladki czy lotka, ale zawsze zdarzył się ktoś, kto i tak przyniósł kwiaty. Bywa też tak, że para dostaje np. i wino i kwiaty;] my umieściliśmy w zaproszeniu wierszyk, że chcemy wino a nie kwiaty, ale mam trochę cykora, bo nie jestem pewna czy wszyscy go przeczytają;D tak było u mojej koleżanki;] niestety nie wszyscy czytają wierszyki;)
Aldonka09
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez WeselneZaplecze » 1 mar 2012, o 12:44

Aldonka09 napisał(a):my umieściliśmy w zaproszeniu wierszyk, że chcemy wino a nie kwiaty, ale mam trochę cykora, bo nie jestem pewna czy wszyscy go przeczytają

Może się tak zdarzyć, że ktoś i tak mimo wszystko da Wam kwiaty, ale zobaczysz że większość przyniesie jednak butelkę wina.
WeselneZaplecze
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez alasowka » 7 mar 2012, o 14:42

Kobiety kochają kwiaty!
Może coś takiego:
.....


treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
alasowka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 12:24

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Zorka » 7 mar 2012, o 16:06

LA za takie kwiaty nikt się nie obrazi, co więcej, myślę, że będę jednym z fajniejszych prezentów :)
Zorka
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez tusia25 » 27 mar 2012, o 16:19

Myślę że to wynika z pewnej tradycji-przyzwyczajenia, goście do niedawna zawsze kupowali kwiaty i nie ma się co obrażać jeśli mimo wina, totka, pluszaków itp. ktoś kupi kwiaty. Jego sprawa, bo w sumie mogli te pieniądze przeznaczyć na np. drugą butelkę wina, ale co zrobić, siła się nie zmusi nikogo do zmiany swoich poglądów:)
tusia25
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez szyms88 » 28 mar 2012, o 19:15

kwiatków się nie da zastąpić

szyms88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 19:05

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez mika537 » 28 mar 2012, o 21:31

jak to sie nie da zastapic? wlasnie o tym dziewczyny pisaly przez 4 strony ze sie da a nawet to jest wskazane, jezeli mlodzi o to proszą. naprawde z tymi kwiatami pozniej nie ma co robic, oddaje sie po znajomych i czesto zajmuja pol mieszkania a w rezultacie laduja w koszu. ja bede prosila o karmy do schronisk lub akcesoria do domow dziecka, mysle ze slub to idealna okazja zeby pomoc takze tym najbardziej potrzebujacym:) poza tym patrzcie ile sie wydaje na kwiaty teraz naprawde wiazanki nie sa takie tanie... 30zl minimum;/ lepiej hojniej zagospodarowac te pieniadze:)
mika537
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Kotek1234 » 28 mar 2012, o 22:30

Ja spotkałam się z książkami zamiast kwiatów, co mi się bardzo spodobało i kuponem totolotka, co już było trochę gorsze :) Ale rzeczy na dom dziecka też są dobrym pomysłem. Dla mnie to strata kasy- kwiaty. Po co komu 50 bukietów?
Kotek1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 17:49

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez tusia25 » 29 mar 2012, o 17:53

dokładnie, szkoda wydawać pieniędzy na coś co i tak wyląduje w koszu! a książki, wino to coś co się przyda, jeśli chodzi o prezenty dla domów dziecka - różne słyszałam opinie, nie jest to wcale takie proste, zazwyczaj goście przynoszą pluszaki a w domach dzieci brakuje wielu innych rzeczy np. odzieży, obuwia, przyborów szkolnych, warto więc zrobić rozpoznanie:)
tusia25
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez mrw111 » 1 kwi 2012, o 14:50

Kupony lotka lub wino
mrw111
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez kasia1990 » 4 kwi 2012, o 13:26

ja polecam ksiązki zamiast kwiatów :) tak też bede miala na swoim weselu za miiesiąc :D
kasia1990
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 13:08

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Rożyczka82 » 19 kwi 2012, o 17:00

Je nie bede miala ślubu ale ksiazki sa dobrym pomysłem:)
Rożyczka82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 16:54

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez tusia25 » 20 kwi 2012, o 12:46

ja bym postawila na wino lub ksiazki. Moje kolezanki wlasnie takie propozycje mialy i obie sa mega zadowolone:)
tusia25
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez reffina » 20 kwi 2012, o 15:36

A słodycze, czekoladki? Można później do jakiegoś domu dziecka zawieźć.
reffina
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez halina » 8 lip 2012, o 13:16

Co zamiast kwiatów można wybrać na wesele?

Oto najczęściej wybierane opcje :

dobre wino, ogólnie alkohol
książka,
maskotka,
kupon lotka,
słodycze,
płyta z muzyką, bądź filmem,
kupony na zakupy w drogeriach.
halina
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez brunecia » 25 wrz 2012, o 20:07

My poprosiliśmy o kupony lotto.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez kijanka48 » 26 wrz 2012, o 09:44

A ja uważam, że nie powinno się o nic prosić tylko pozwolić dać gościom to, co chcą. No chyba, że sami zapytają, to już inna sprawa.

Avatar użytkownika
kijanka48
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 09:34

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez jalola » 26 wrz 2012, o 14:28

Spotkałam się z czymś takim, że młodzi prosili o zabawki, które potem oddali do domu dziecka.
jalola
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez bloondi » 2 paź 2012, o 12:59

Ja sobie postanowiłam, żeby zamiast kwiatków goście kupowali, albo wino albo książkę. Fajnie potem mieć swój własny zapas wina, albo wypełnioną, nową biblioteczkę..:)

Prezent dla męża? Ciężka sprawa... trzeba ćwiczyć twórcze myślenie.
Avatar użytkownika
bloondi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 paź 2012, o 12:51

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez miki » 3 paź 2012, o 12:33

Zamiast kwiatów można zażyczyć sobie wino. Dobrze jest poinformować gości, jakie lubimy: białe, czerwone, różowe, wytrawne czy słodkie

Takt jest muzyką duszy.
Avatar użytkownika
miki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez deneris90 » 4 paź 2012, o 11:39

Też słyszałam o zabawkach dla domu dziecka. Poza tym spotkałam się jeszcze z prośbą o ulubioną książkę gości i pieniądze na mieszkanie (to drugie trochę kiepskie, bo przecież i tak wiadomo że większość osób daje pieniądze tak czy siak...)

deneris90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 11:33

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Masjaa » 11 paź 2012, o 11:41

Ja ostatnio podarowałam książkę Projekt szczęśliwe małżeństwo. Para młoda dostała też kilka książek kucharskich i o dziwo sporo kwiatów :)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez sun979 » 16 paź 2012, o 17:57

Podzielę się doświadczeniem. Mój brat miał wesele i trochę było mało zorganizowane to wszytko, gdyż nie chcieli kwiatów, a nie dali taką informację do zaproszeń. Potem jak z kimś byli to mówili, że chcą wino jak coś. I potem pod Kościołem było mnóstwo bukietów i trochę win. Taką informacje trzeba umieszczać w zaproszeniu. Z kwiatami było tyle zamieszania, a i tak potem wylądowały w koszu na śmieci.
Kwestia wina mi się nie podoba, bo potem brzydko wygląda stos win pod Kościołem.
Ja jestem za toto lotkiem i sama tak zrobię na swoim ślubie...
sun979
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez krokusss » 21 lut 2013, o 14:10

halina napisał(a):Co zamiast kwiatów można wybrać na wesele?

Oto najczęściej wybierane opcje :

dobre wino, ogólnie alkohol
książka,
maskotka,
kupon lotka,
słodycze,
płyta z muzyką, bądź filmem,
kupony na zakupy w drogeriach.


ja byłam raz na weselu gdzie państwo młodzi dostali UWAGA dużo butelek wódki. Nie mieli za dużo kasy na poprawiny, salę mieli wynajętą od kogoś znajomego po kosztach więc zażyczyli sobie Pana Tadeusza i mieli 2 dniowe wesele :) można i tak
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron