Zazdrość o męża

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 24 cze 2016, o 14:04

Cześć wszystkim!
Piszę do Was, ponieważ mam ze sobą problem. Jestem okropnie zazdrosna o swojego męża. Wierzcie mi dziewczyny.. to najlepszy facet na tej planecie. Ma dobre serce, jest czuły, dba o mnie... wiem, że mnie kocha. Nigdy nie dał mi powodu do zazdrości.
Jesteśmy razem 9 lat. Przez około 5 lat byłam zazdrosna..tak zdrowo ;). Ale od tamtej pory.. zdarzyły się dwie sytuacje, które (myśląc o tym rozsądnie) powinnam olać..a których nie mogę w tym momencie przetrawić. Na jakiejś popularnej stronie informacyjnej oglądał sobie pół nagie kobiety. Słuchajcie, wiem że nic złego nie zrobił.. bo te kobiety były ubrane jednak...ale to co czuję jak o tym pomyślę...
Druga sytuacja.. zapiera się, że nie ogląda filmów przyrodniczych ;) ja osobiście nigdy Go nie przyłapałam i nie wiem kiedy i jak miałby to robić.. ale powiedział swoim kolegom, że je ogląda i jeszcze mi się pochwalił tym. Poczułam się, jakbym dostała w twarz.
Nie umiem sobie z tym uczuciem poradzić, to mnie po prostu niszczy... :(

Bardzo Was proszę o jakąś poradę. Co ja mam ze sobą zrobić? Nie piszcie mi tylko, że to chore i w końcu mnie zostawi..bo to mnie tylko bardziej dobija. Może któraś z Was miała podobny problem? Jak sobie z tym poradziłyście? Dziękuję za każdą odpowiedź.
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Edytka77 » 24 cze 2016, o 21:54

Masz bardzo niskie poczucie wartości .Najprawdopodobniej wyniesione z dzieciństwa.Jakie miałas dzieciństwo?Być może potrzebna będzie ci terapia .
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 24 cze 2016, o 22:21

Moje dzieciństwo raczej nie należy do najlepszych. Śmierć Babci na moim rękach kiedy byłam dzieckiem, niedługo po tym mój Tata zdradził moją Mamę. Mama wpadła w depresje, musiałam wziąć za większość rzeczy odpowiedzialność i za brata również. Byłam bita i raz molestowana. Byłam też świadkiem, jak mój Tata biję Mame.. byłam zaledwie 11letnim dzieckiem..
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Edytka77 » 26 cze 2016, o 14:20

Yen napisał(a):Moje dzieciństwo raczej nie należy do najlepszych. Śmierć Babci na moim rękach kiedy byłam dzieckiem, niedługo po tym mój Tata zdradził moją Mamę. Mama wpadła w depresje, musiałam wziąć za większość rzeczy odpowiedzialność i za brata również. Byłam bita i raz molestowana. Byłam też świadkiem, jak mój Tata biję Mame.. byłam zaledwie 11letnim dzieckiem..

I tu masz sedno sprawy ,tak jak ci napisałam wszystko ma swój początek w dzieciństwie ,często brak całkowitej miłości ,Czułas się gorsza ,byłas bita itd.Dlatego masz niskie poczucie wartości ,i powoduje tobą STRACH.Boisz się ze stracisz męza i ze znowu będziesz sama ze wszystkim.Dlatego tak reagujesz.Jest to troszkę traktowanie kogos przedmiotowo .Boisz się ze mąz znajdzie kogos lepszego ze już mu się podobają inne.Boisz się ze go stracisz.Twoj strach jest tak duzy ze nawet nie bierzesz pod uwagę jego uczuc.Mysle ze w twoim przypadku potrzebna będzie terapia.Powinien mąz także z tobą iśc .Jeśli cie kocha to on to zrozumie.Porozmawiaj z nim ,opowiedz mu o dzieciństwie .Ja cie doskonale rozumie bo mam to samo co ty .
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 26 cze 2016, o 15:12

Rozmawialam juz z moim mezem. Rozumie mnie, akceptuje i stara sie pomoc. Jak wspomnialam.. moj maz absolutnie nigdy nie dal mi ani jednego powodu do zazdrosci..wiem, ze to problem ze mna. Klopot w tym, ze ja to wszystko wiem..a i tak czuje sie jak jakis smiec.
Czy Ty chodzisz na terapie? Czy masz na to jakies swoje sposoby? Juz zarejestrowalam sie do lekarza po skierowanie do psychologa..
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 26 cze 2016, o 18:01

Wg mnie po prosty musisz sobie uzmyslowic ze to facet. To ze jest z Toba wcale nie znaczy ze nie ma oczu.. to ze sie nawet za jakas inna kobieta ogladnie to nie musi nic znaczyc.
Natomiast jezeli mowa o filmach przyrodniczych... jezeli to raz na jakis czas... to raczej ok.. moze razem poogladacie ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 27 cze 2016, o 11:21

Szczerze mowiac, ja watpie ze On oglada takie filmy, dlatego ze nie wiem kiedy mialby to robic.. a poza tym, w takim razie mnie oklamuje. A to gorsze niz te zakichane filmy.
W takim razie nie potrafie byc z kims, bo nie jestem wstanie sobie uzmyslowic tego. Mezczyzna czy kobieta.. co za roznica? Czy ja nie mam oczu? Tez moglabym sobie popatrzec na ulicy..w internecie, ale tego nie robie..bo mogloby Mu nie byc milo gdyby sie o tym dowiedzial.
Strasznie mnie to meczy.....
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 27 cze 2016, o 21:40

No ale kobiety sa jednak ciut inne.. nawet wolne beda malo kiedy sie ogladac za facetem na ulicy... a facet to jednak wzrokowiec

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 28 cze 2016, o 12:50

Wiem. Jednak to i tak.. no nie potrafie sobie tego wytlumaczyc, nie dostajac przy tym szalu...
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 28 cze 2016, o 13:01

Powiem tak. Wymaga duzo czasu, cierpliwosci i Twojej pracy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez BlackWolf » 28 cze 2016, o 14:38

Powiem tak... Nie ma na świecie facetów, którzy nie zerkają na inne kobiety i którzy nie dostrzegają urody u nich. Wybaczcie za to stwierdzenie, ale -chyba, że są niewidomi...
Facet to facet, zawsze mu oko poleci gdzieś. Co nie znaczy, że rzuciłby swoją kobietę dla jakiejś laski w miniówce, którą minie na ulicy itp. Nie każdy natomiast ogląda filmy przyrodnicze... To akurat fakt.
Myślę, że powinnaś spróbować to zaakceptować.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Sasza » 30 cze 2016, o 15:54

Tak...czesto ma to zwiazek z dziecinstwem. U mnie np.byla i milosc, i cieplo, i wszystko "niby" super ale ...ciagle krytyki plus nadopiekunczosc to tez nic dobrego...sero. I to wplynelo na mnie a rczej na moje poczucie wlasnej wartosci
Dlugo inni mogli mi tluc do glowy pozytywy ja wiedziala swoje. I to przekladalo sie na zazdrosc
Ale w pewnym momencie sie ogarnelam bo szkoda zwiazku
Czasem tylko mnie najdzie mysl ze skoro ten czy ten facet ktory ma taka ladna zone, dzieci a gapi sie na mnie , to moj maz tez to moze robic
I jeszcze czasem jakies dziwne przekonanie ze " faceci to juz tak maja ze mowia alez kochanie ona mi sie nie podoba " a robia co innego

w samym ogladaniu zdjec erotycznych kobiet nie widze nic zlego
Moze uwazac ze jakas kobieta jest ladna
Ale nie toleruje sytuacji ze ktos mu sie podoba o zakochaniu mowy nie ma
Znaczy...zakochac sie moze. Alez prosze bardzo. ale bez oszukiwania mnie. Wole najgorsza prawde. Niz slodkie klamstwo

Black a tam facet...ja sama zerkam na niezle ciacho. Co nie znaczy ze zaraz chce zdradzac ;)
Sasza
Super Gaduła
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 7 lut 2015, o 18:12

Re: Zazdrość o męża

Postprzez BlackWolf » 30 cze 2016, o 16:52

No dokładnie. Jesteśmy tylko ludźmi.
Kobiety też lubią zerknąć. Na pewno Yen masz ulubionego, przystojnego aktora, co nie znaczy, że poszłabyś z nim do łóżka gdyby był w zasięgu Twojej ręki. ;)

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 30 cze 2016, o 17:09

Oczywiscie dziewczyny macie racje, jest kilku mezczyzn.. ktorzy mi sie podobaja, bo maja super tylki np. Ja jestem natomiast siebie pewna i wiem, ze Go nie zdradze.. a co do meza..no to wiecie..brak zaufania i zazdrosc..
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 30 cze 2016, o 18:35

O wlasnie... brak zaufania..
A czy choc raz dal Ci do tego podstawy?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 1 lip 2016, o 22:05

Nie, nigdy. Mielismy kilka trudnych chwil..ale to nie z powodu Jego wyskokow.. po prostu zycie, doswiadczenia.
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 1 lip 2016, o 22:06

Tak szczerze... to chyba pora bys zaczela mu ufac i musisz nad tym sama popracowac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez BlackWolf » 2 lip 2016, o 16:39

Jeśli nie daje Ci powodu do zazdrości, to czas najwyższy mu zaufać i uwierzyć w siebie. ;)
Bez zaufania związki rozsypują się w dodatku męczy dwie osoby.
Powinnaś spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie "Tak, jestem piękna, mój facet kocha mnie taką jaką jestem" i tego się trzymać. Nie doszukiwać dziur w całym, nie śledzić jego wzroku gdzie on spogląda. Postaraj się skupić na tym, że kocha Cię taką jaką jesteś, jest z Tobą a nie z inną i nie daje Ci powodów do zazdrości.
Zaśmiecanie sobie myśli obawami o inne kobiety do niczego dobrego nie prowadzi. Ani nie jest potrzebne.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 2 lip 2016, o 20:42

Macie oczywiście rację, ale najpierw powinnam pokochać siebie.. wtedy pewnie wątpliwości znikną, a ja przestane doszukiwać się czegoś..czego nie powinnam ;)
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Edytka77 » 3 lip 2016, o 07:14

Tak przechodziłam terapie LATA temu ,i powiem ci ze wpływ dzieciństwa jest taki ,że tak naprawdę zawsze to coś zostaje już na zawsze.Mimo tego ,że zaczynasz panować nad sobą to i tak poczucie włąsnej wartości wyniesione z dzieciństwa w głębi duszy pozostaje.
Jestes dorosła kobieta ale włąsnie w głębi duszy jesteś i będziesz dalej i już na zawsze tą mała dziewczynką zyjącą w strachu bitą itd.A gdy po latach tej samotności spotkałąs człowieka ktory cie pockochał to boisz się go stracic.Nie będę ci pisać że takie osoby jak my maja nawet troszkę inne jakby ci to powiedzieć spojrzenie na miłośc.Tak jakbyśmy nie do końca potrafili kochac .Ufac i to już na zawsze.Znaczy kochamy ale troszkę inaczej bardziej egoistycznie .Tego się dowiesz od dobrego psychologa.I uważaj takie osoby łatwo popadają w uzależnienia ,taka ucieczka od rzeczywistości.
A co do oglądania się za kims.To jest tak że kobieta jest dopóty kobieta dopóki oglądnie się za przystojnym facetem to samo jest z mężczyznami.:)Ale oczywiście cie rozumie denerwuje cie samo spojrzenie.Ale to jest od ciebie silniejsze i włąsnie związane z dzieciństwem .
A zaufanie?Czy jest w ogole cos takiego na 100%?Ja mysle ze tak do końca to nie ,jesteśmy tylko ludżmi.Czy my ufamy samym sobie?Zanim powiemy ufam swojemu facetowi to zadajmy sobie pytanie czy ja ufam samej sobie?Mysle ze niema takiego człowieka tak naprawdę.Jak mogę ufac komus na stowe skoro tak naprawdę nie ufam sobie.Kocham mojego męża dażę go zaufaniem ale ,no zawsze łasnie jest ten jeden procencik za samo to ze jesteśmy niedoskonałymi ludzmi i możemy zrobić błąd grzech itd.Gdybysmy byli doskonali bezgrzeszni to wtedy z cała odpowiedzialnoscia napisałabym jest zaufanie na 100%.:)
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Hadassa » 5 lip 2016, o 09:09

Moze po prostu kwestia zrozumienia ze maz Cie kocha taka jaka jestes ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zazdrość o męża

Postprzez LadyEm » 5 lip 2016, o 18:42

Z takimi sprawami najlepiej radzić sobie wspólnie u specjalisty. A u specjalisty powinnaś przerobić swoje dzieciństwo, bo to odcisnęło spore piętno.
LadyEm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 18:20

Re: Zazdrość o męża

Postprzez hela1989 » 6 lip 2016, o 10:51

Obowiązkowo na terapię DDD. Mówię to bez złośliwości - dla dobra Twojego i Twojego związku. Bo będziesz się w tym wszystkim tylko zapędzać. Masz niezabliźnione rany z przeszłości. Trzeba to wszystko uporządkować i pozwolić temu odejść.
Jeśli mąż jest w porządku wobec Ciebie, nie masz powodu, żeby się źle czuć. To naprawdę jest do wypracowania.
hela1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 14:11

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Yen » 6 lip 2016, o 18:38

Jest w porządku wobec mnie, jestem pewna. Pomimo, że wiem o tym.. nie umiem ufać i nie czuć się głupio zazdrosna. Wiem, że to ciężko racjonalnie wytłumaczyć..a jeszcze ciężej zrozumieć. Dziękuję dziewczyny za dobre słowo i pomoc :)
Avatar użytkownika
Yen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Re: Zazdrość o męża

Postprzez Edytka77 » 7 lip 2016, o 07:52

Pracuj nad sobą najlepiej terapia.Co do zaufania to tak naprawde nigdy do konca nikomu nie zaufasz ,to niestety zostaje .Owszem zaufasz ale do pewnego stopnia.Strach zawsze pozostanie ,tak jak w głębi duszy na zawsze pozostaniesz małą nieszczesliwa dziewczynką.Musisz poprostu nauczyć sie z tym żyć.Będzie dobrze ,:)
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]