Zmiany, zmiany, zmiany...

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Zmiany, zmiany, zmiany...

Postprzez dahmerish » 4 wrz 2017, o 16:21

Zauważyłam, że ostatnimi czasy nie jestem do końca sobą. Tyczy się to głównie mojego zachowania, jak i postawy, reagowania na różne sytuacje. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to co robię nierzadko krzywdzi inne osoby, zwłaszcza te w moim najbliższym otoczeniu. Nie ukrywam, ubolewam nad tym cholernie. Chciałabym móc wziąć się wreszcie w garść i zmienić to, co według mnie jest do poprawki, jednak brak mi motywacji, chęci, samozaparcia... Czy uważacie, że jeśli człowiek naprawdę chce to może osiągnąć, co tylko mu się zamarzy, nawet jeśli chodzi o pracę nad sobą i zmianę czegoś, co od dawien dawna siedzi w nas i nie chce się ruszyć? Męczy mnie już to stanie w miejscu. Chciałabym wreszcie "oddychać", a nie tylko łapać malutkie dawki powietrza.

Znacie może jakieś porady, ew. książki/poradniki, które są w stanie mi pomóc? Naprawdę chciałabym się zmienić na lepsze, widzę, że mój partner bardzo cierpi ze względu na niektóre moje zachowania (zazwyczaj wynikające z działania pod wpływem chwili, emocji).
Avatar użytkownika
dahmerish
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 wrz 2017, o 14:23

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Postprzez Karola83 » 21 wrz 2017, o 12:13

Według mnie prawda jest gdzieś po środku, to znaczy terenrzy w TV czy w necie mówią, że możesz wszystko zmienić, że jak będziesz chciała, to za miesiąc Twoje życie będzie idealne, ale raczej nie będzie nigdy takie jak ludzi z TV, aczkolwiek na pewno można je polepszyć :) Musisz znaleźć źródło swoich frustracji, może praca Cię stresuje? Zapisz się najlepiej na terapię, bo poradniki książkowe i blogi działają tydzień po przeczytaniu, nie dłużej.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Postprzez laelia » 25 wrz 2017, o 17:08

ja polecam książki Briana Tracy. Teraz z kolei czytam poradnik : "Ogarnij swój dzień" Kariny Sęp, i zrobiłam pierwszy krok do zmian - znalazłam w domu miejsce na moje biureczko, gdzie będę ogarniać wszystkie sprawy domowe, ale też spisywać swoje cele i marzenia :) Poprzestawiałam wszystko, sama przeniosłam meble (były lekkie na szczęście) i strasznie jestem happy dziś :) W książce jest pokazany schemat dokonywania zmiany, od czego zacząć, na co się przygotować. Myślę ze mogłoby Ci to pomóc.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron