Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez sun979 » 4 mar 2013, o 19:38

Hej dziewczyny! ;)

Za trzy miesiące będę zapraszać gości na swoje wesele i mam dylemat odnośnie znajomych.
Tak dokładniej to chodzi tylko o kilka koleżanek z dzieciństwa. Mieszkamy blisko siebie i znamy się od dziecka. Teraz ten kontakt jest trochę słaby. W zeszłym roku spotykałam się tylko z jedną kumpelą i tylko około 5 razy. Nie jest to przyjaciółka tylko zwykła kumpela. Niestety te kumpele są trochę fałszywe, ale mimo wszystko znamy się od zawsze i pytanie - czy je zaprosić na swoje wesele? Dodam, że bez znajomych będę mieć dużo osób z rodziny i zależy mi na oszczędzaniu, jeśli chodzi o ilość zapraszanych osób. Nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji. Najchętniej zaprosiłabym tylko tą 1 kumpele, z którą mam największy kontakt. Jeśli będzie tylko ona na moim weselu to wiadomo, że tamte i tak się o tym dowiedzą i tym bardziej będą złe. Wiem, że jak żadnej nie zaproszę to zapomną o moim istnieniu, ale jak zaproszę wszystkie to nie wiem czy do końca będę się z tego cieszyć. Tak czy tak czuję, że mnie obgadają. Chyba, że to moje przewrażliwione myślenie.
Co Wy myślicie o tej sytuacji?
sun979
 

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez brunecia » 4 mar 2013, o 20:02

Zaproś tylko tych znajomych, na których obecności ci zależy.z reszta sie nie przejmuj ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez karla_gda » 4 mar 2013, o 20:26

Skoro wiesz, że masz z nimi nie ciekawy kontakt to nie zapraszaj żadnej !
Ja na Twoim miejscu bym tylko im wysłała zawiadomienia o ślubie bez zaproszenia o ślubie.
karla_gda
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 17:50

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez sun979 » 4 mar 2013, o 21:30

karla_gda napisał(a):Skoro wiesz, że masz z nimi nie ciekawy kontakt to nie zapraszaj żadnej !
Ja na Twoim miejscu bym tylko im wysłała zawiadomienia o ślubie bez zaproszenia o ślubie.


A to wolałabym nic nie wysyłać jak coś. Ślub jest tam gdzie mieszkamy, więc o dniu wiedzą i o godz. też się dowiedzą. Zawsze będą mogły przyjść do kościoła nie? A jak nie zrozumieją i się obrażą to ja już nic na to nie poradzę...
sun979
 

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez tuptek84 » 4 mar 2013, o 22:36

zaproś tych, na których obecności Ci zależy. Wszystkie dywagacje pt "bo wypada" nie mają sensu. To twoje wesele i bawisz się w towarzystwie przez siebie wybranym:)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez Karmelia » 5 mar 2013, o 12:24

Ja bym zaprosiła tylko tę jedną, jesli masz ochote albo żadnej. Nie ma co się tak roztkliwiać, zaproś tych, na ktorych Tobie zalezy. Czas weryfikuje znajomości, mówi się trudno.
Karmelia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 11:08

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez sun979 » 7 mar 2013, o 21:24

Stwierdziłam, że nie będę się przejmować ich opinią. Nie będę zapraszać osoby, które są fałszywe i które wiedzą o moim istnieniu tylko wtedy, gdy coś chcą... To jest moje wesele, które jest raz w życiu. Nie chcę czuć się na nim źle przez to, że są na nim takie osoby, które chcą mieć nowy temat do plotek i sugestii... Nic więcej.
sun979
 

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez paula » 7 mar 2013, o 22:18

gratuluję podejścia!
gdybyśmy mieli wszystkich swoich "psiapsiułów" zaprosić to wesele byłoby na 200 osób ;D
paula
 

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez 456 » 8 mar 2013, o 00:14

sun979 napisał(a):Stwierdziłam, że nie będę się przejmować ich opinią. Nie będę zapraszać osoby, które są fałszywe i które wiedzą o moim istnieniu tylko wtedy, gdy coś chcą... To jest moje wesele, które jest raz w życiu. Nie chcę czuć się na nim źle przez to, że są na nim takie osoby, które chcą mieć nowy temat do plotek i sugestii... Nic więcej.

Dokładnie, na co Ci plotkary? Będą złe, ponieważ nie będą miały z czego zdawać relacji. Takie znajome najlepiej kopnąć w tyłki i w ogóle się nimi nie przejmować. A niech się złoszczą, że nie zostały zaproszone, ojej jaka szkoda... Nie wrzucą świeżych zdjęć na fejs-zbuka? Ojoj... nie będą miały co obgadywać po udawaniu cieszących się Twoim szczęściem "psiapsiółek"? Ojojoj! :lol: Ależ mają peszka. :roll:

paula.x111 napisał(a):gratuluję podejścia!
gdybyśmy mieli wszystkich swoich "psiapsiułów" zaprosić to wesele byłoby na 200 osób ;D

Ootóż to. :)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez Sorgan » 10 mar 2013, o 14:42

To zależy jak do tego sama podchodzisz, jak są znajomi z którymi utrzymujesz kontakt to ich zaproś, jednak jeśli ktoś miałBy się obrazić to lepiej nie zapraszać znajomych.

Sorgan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 14:27
Lokalizacja: Suwałki

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 11 mar 2013, o 14:31

Ja miałam podobny dylemat. Miałam dwie bardzo dobre koleżanki z czasów podstawówki i gimnazjum. Przez prawie całe liceum się spotykałyśmy mimo, że chodziłyśmy do innych szkół. Później przyszły studia i praca, ja wyjechałam do innego miasta a one nawet do mnie raz nie zadzwoniły. Tylko wspólnym znajomym mówiły, że chciały by się ze mną zobaczyć. W końcu nie zaprosiłam ich i postawiłam na teraźniejszych kolegów i koleżanki, którzy przynajmniej kontaktują się ze mną regularnie ;) a Ty się tak nie przejmuj. Jeśli lubisz tą koleżankę a tylko obawiasz się reakcji tamtych na jej zaproszenie to naprawdę nie masz co sobie zawracać tym głowy.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Znajomi na weselu... zapraszać czy nie???

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 14:38

My, żeby uniknąć tych dylematów postanowiliśmy rozdzielić imprezy i robimy dla rodziny obiad, a dla znajomych imprezę gdzie będziemy mogli zaprosić dowolną ilość znajomych, więc nie będzie "głupich sytuacji" czy kogoś zaprosić czy nie :) na razie wybraliśmy restauracje dla rodziny, a dla znajomych pewnie jakiś klub, ale musimy jeszcze się zdecydować jaki.

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], zerknij-pl