ANTYKONCEPCJA

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Weronika » 28 paź 2010, o 15:34

Jestem tu nowa jak zauważyliście, chciałam się udzielić w tym wątku pisząc jakiej ja metody używam, ale czytając się zmartwiłam, że żadna z Was nie używa komputerka cyklu?

Ja używam Pearly, nie wiem czy nawet słyszałyście o tej formie antykoncepcji..
Nie zamierzam się truć tabletkami jak kiedyś, więc postanowiłam zainwestować w to genialne urządzonko :)
Czekam na odpowiedzi:)
Weronika
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez tosia » 15 gru 2010, o 22:18

Nie wiem o jakim urządzonku piszesz, ale przypuszczam, że jest to coś elektronicznego co mierzy poziom hormonów chyba.
Ja biorę pigułki sylvie20, jakoś tak się złożyło że najpierw dostałam je na uregulowanie okresu, a potem zostałam już przy nich. Jednak to dobra ochrona przed niechciana ciążą, i w końcu luz psychiczny a nie życie od miesiączki do miesiączki.
tosia
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez apoloniuszka » 22 gru 2010, o 08:45

A ja myślałam, że jestem w miarę obeznana w temacie antykoncepcji, a tu ZONK, bo o czymś takim słysze pierwszy raz w życiu :mrgreen: No podobno człowiek uczy się całe życie, niemniej jednak ja wolę zostać przy swoich tabletkach, które według mnie są najpewniejsze i jak dla mnie, najwygodniejsze :)
apoloniuszka
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez tosia » 23 gru 2010, o 11:46

Nie będę ukrywała, że jak dla mnie jest to trochę sprawa kosztów, bo takie urządzenia z pewnością są super ale cena też jest super i nie stać mnie jednorazowo na tak duży wydatek. A tak miesięcznie płacę za swoje pigułki 20zł i to nie nadszarpuje mojego budżetu domowego.
tosia
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez arpka » 27 gru 2010, o 14:21

faktycznie urządzenie jest fajne - szkoda że nie ma równie fajnej ceny :-) Ja biedna studentka jednak pozostane przy pigułkach - długo szukałam tanich i dobrych tableteczek stąd tak szybko nie zrezygnuje z sylvie :-) Nie po przejściach z masakrycznie drogim logescie: -)
arpka
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Dżana » 23 sty 2011, o 12:10

ja stosuje pigułki:) jazz:) ale to moje piesze takie zabezpieczenie:)
Dżana
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez ABCbielizny » 19 kwi 2011, o 14:46

Jak to piesze zabezpieczenie? Nie bardzo rozumiem o co dokładnie chodzi.. Na temat antykoncepcji było już kilak tematów na forum,więc można sobie o tym poczytać :)
ABCbielizny
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez YYFashion » 21 kwi 2011, o 09:45

Ja stosuję prezerwaywę i kalenarzyk, jak się prawidłowo wykorzysta te dwie rzeczy, to nie ma możliwości zajśćia w ciążę.
YYFashion
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez nikozja83 » 17 maja 2011, o 10:11

Ja długo stosowałam plastry Evra - lekarz przypisał mi je, bo po tabletkach zaczęłam mieć problemy z wątrobą. Potem od innego lekarza dowiedziałam się, że hormony z plastrów też "przechodzą" przez wątrobę, więc po jakimś czasie też jej szkodzą. Zalecił mi regularne wykonywanie testów wątrobowych - i faktycznie, z czasem było coraz gorzej... Odstawiłam. Trochę jestem w kropce: jeden z lekarzy wspominał też nawet coś o spirali - ale ja przecież jeszcze nigdy nie miałam dzieci...! Coś nie ufam tej propozycji. Na razie zostają nam zatem prezerwaywy - a to troche problem, bo mieszkam razem z moim facetem i współżyjemy dosyć często :(. Ogólnie jednak mogę z czystym sumieniem polecić plastry: praktyczne, wygodne, nie trzeba się nimi codziennie przejmować, wystarczy raz w tygodniu przykleić nowy.

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
nikozja83
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez agusnysa » 20 maja 2011, o 14:26

tak ja tez polecam plastry sa skuteczne i wygodne
agusnysa
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez sammy » 16 cze 2011, o 16:14

Ja bym się chciała poradzić. tabletek brać nie mogę więc szukam alternatywy, skutecznej bardzo. Lekarz wspomniał mi o komputerach cyklu-pierwsze usłyszałam o czymś takim, słyszałyście może? Bardzo chciałabym mieć takie urządzenie np Cyclotest 2 plus.
Napiszcie proszę co nie co o tym, jeśli używacie, póki co czytam same superlatywy.
sammy
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Teo » 17 cze 2011, o 16:16

Słyszałam o tych komputerach i podobno mają skuteczność jakieś 98% czyli bardzo dużo, ale nie wiem czy u nas można już je dostać i działają tak jak powinny. Skoro nie możesz pigułek to może spirala? Zawsze zostaje prezerwatywa :D
Teo
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez sammy » 20 cze 2011, o 14:04

No właśnie są już Cyclotesty do kupienia w Polsce, wcześniej jak patrzyłam to tylko w Niemczech można było kupić, tj poprzez niemiecką stronę. Chyba już się zdecydowałam :)
sammy
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez AnnaBabi » 4 lip 2011, o 18:10

przed planowaną ciążą lata stosowałam Diane-35 a zaczęło się od unormowania bardzo bolesnych miesiączek. do antykoncepcji aplikowałam sobie od czasu do czasu lactovaginal, teraz zresztą też bo czasem odczuwam jakiś dyskomfort np. po basenie. Ale co do nowości w antykoncepcji to na jakiś czas mam spokójhttp://www.babskiesprawy.pl/posting.php?mode=reply&f=3&t=41#http://www.babskiesprawy.pl/posting.php?mode=reply&f=3&t=41#
AnnaBabi
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez tosia » 10 sie 2011, o 13:37

A'propos diane 35, to ostatnio mojej koleżance ginekolog przepisał jakiś nowszej generacji odpowiednik diane-cyprodiol. Podobno po nim pojawia się mniej skutków ubocznych, a cena powala bo to niecałe 4zł, ale nie wiem czy to ze względu na to że jest refundowany czy ma taka niską cenę bez refundacji.
tosia
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Kitek » 12 sie 2011, o 10:23

ja właśnie stosuję diane-35 i jestem z niej średnio zadowolona. coraz częściej czytam na forach, że te tabletki mają jakiś odpowiednik. chyba będę musiała się wybrać do ginekologa.
Kitek
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Japaneczka » 12 sie 2011, o 12:54

Do tej pory tylko prezerwatywy ale teraz po pierwszej ciąży rozmyślamy nad tabletkami bo jednak z kolejnym dzidziusiem chcemy odczekać jakiś czas :):)
Japaneczka
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez apoloniuszka » 19 sie 2011, o 16:08

Przecież Cyprodiol to znowu nie taka nowość. Ja wiem o ich istnieniu od co najmniej kilku miesięcy - dwie moje znajome akurat stosują tą metodę antykoncepcji, a przy okazji jedna z nich leczy łojotok.
W sumie nie można mówić, że po Diane są skutki uboczne, a po Cyprodiolu nie ma, bo to nieprawda. Każda z nas jest inna i jednej będą odpowiadać Daine a innej właśnie Cyprodiol. Grunt to odpowiednio dopasować sobie pigułki. A cena tych ostatnich rzeczywiście powala na kolana... i to się chwali :)
apoloniuszka
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Kitek » 24 sie 2011, o 12:13

tabletki.. Diane naprawdę jest tak szkodliwa?
Kitek
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez tosia » 15 wrz 2011, o 21:15

A mnie się wydawało, że cyprodiol ma głównie przeznaczenie dermatologiczne, a przy okazji antykoncepcyjne. Że raczej nie bierze się go tylko i wyłącznie jako antykoncepcji, bo do tego są pigułki o mniejszych zawartościach hormonów.
tosia
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez Hankira » 17 wrz 2011, o 10:00

Nawet nie wiedziałam, że cyprodiol ma działanie antykoncepcyjne. Ja go biorę jako lek na hirsutyzm, by wyregulować gospodarkę hormonalną.
Hankira
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez prawieidealna » 23 wrz 2011, o 19:07

Mam torbiel jajnika. Lekarz zapisał mi Medianę, jak poczytałam ulotkę zobaczyłam, że działanie główne to antykoncepcja. Zostałam już przy niej i nie narzekam.
prawieidealna
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez tosia » 26 paź 2011, o 18:45

Bo właśnie cyprodiol jest stosowany przy lekkiej postaci hirsutyzmu.
Prawieidealna bo na torbiele jajników lekarze własnie przepisują pigułki antykoncepcyjne.
tosia
 

Re: ANTYKONCEPCJA

Postprzez apoloniuszka » 27 paź 2011, o 14:13

Wy mówicie, że Cyprodiol to lek wyłącznie na problemy dermatologiczne i endokrynologiczne, a i tak ginekolodzy przepisują go jako tabletki antykoncepcyjne. To samo jest z Diane.
Tak było, jest i będzie. My tu sobie możemy pisać swoje, a lekarze i tak robią swoje i wypisują na te pigułki recepty..... nawet u nastoletnich dziewcząt
apoloniuszka
 

TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE POMOC!

Postprzez Sylwia5119 » 2 lis 2011, o 20:53

Witam, mam problem. Wybrałam się dzisiaj do ginekologa głównie w celu przepisania tabletek antykoncepcyjnych i wyregulowania miesiączki, ponieważ potrafię nie mieć okresu nawet i przez 2 miesiące. Po krótkiej rozmowie przepisano mi Sylvie 20 i duphaston. Powiedziano mi, iż duphaston brać mam 2x1 tabl. od 2 listopada( czyli od dzisiaj) do 11 listopada, 12 zaś powinnam dostać okres i konieczne jest zażywanie Sylvie 20, 1x1 tabl przez następne 21 dni. problem tkwi w tym, że od 2 listopada do 11 listopada jest 10 dni a recepte wypisano mi na 1 opakowanie duphastonu w którym jest 14 tabletek a przecież w ciągu dnia muszę brać je 2 razy dziennie, nie wiem czy mam odbiec od zaleceń ginekologa i brać przez pierwsze 4 dni po 2 tabletki rano i wieczorem a przez kolejne 6 dni po 1 tabletce i 12 listopada zacząć zażywać Sylvie przez 21 dni czy po prostu lekarz pomylił się w wypisywaniu recepty i wypisał mi o jedno pudełko mniej dlatego mam problem z wyliczeniem tabletek?
Sylwia5119
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 20:49
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron