Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 20:16

tak sie zdaza
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 23 sty 2013, o 00:19

Nie ja nie mam pecha ,bo to nie mi przeszkadza tylko tobie, po za tym widzę ,że cechuje cię ,iż błędy zaóważasz tylko na tematach religijnych. Czy to przypadek , czy raczej masz w tym cel?
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 23 sty 2013, o 08:27

jak niewie czego sie czepiac to czepia sie ortografi . Ma mało tolerancji , bo nie zwraca soe uwagi , mysli pewnie ze jak jest w necie i nikt nie zna nie widzi to ma prawo zwracac uwage . Miłego dnia
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez dzo » 23 sty 2013, o 20:58

Szkoda mi czasu na Was i wasze dokształcanie i na tym kończę temat ortografii 8-)

Pozdrawiam
dzo
 

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 23 sty 2013, o 23:15

dzo napisał(a):Szkoda mi czasu na Was i wasze dokształcanie i na tym kończę temat ortografii 8-)

Pozdrawiam


I dzięki Bogu będzie przyjemniej :D nie przyszłam tu na wykłady z ortografii :pisze:
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 24 sty 2013, o 08:26

bardzo dobrze bo nie logowałam sie po to aby sie uczyc . A tylko miło spedzic czas i popisac :pisze:
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 24 sty 2013, o 19:48

Witam. Osobiście uważam, że jeśli ktoś chce poznać prawdę powinien zacząć od wnikliwego czytania Pisma Świętego. Jedynie ta Księga jest w stanie udzielić właściwej odpowiedzi, gdyż przecież jest podstawą chrześcijaństwa. Gdy dowiemy się, czego naprawdę uczy Biblia to z pewnością dowiemy się, dlaczego kościół zataja prawdę. Muszę przyznać, że od wielu lat analizuję tę wspaniałą Księgę i znam odpowiedź na postawione pytanie. Jeśli ktoś z Was ma ochotę na dyskusję to zapraszam do korespondencji :). [email protected]
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 24 sty 2013, o 20:28

Wiem ze w Pismie Swietym znajdziemy wszystkie odpowiedzi na nurtujace pytania jesli bedziemy czytac i zastanawiac sie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez anita147 » 24 sty 2013, o 23:10

NIESTETY AKTUALNE PISMO ŚW. NIE JEST AUTENTYCZNĄ KOPIĄ ORYGINAŁU WIĘC PONIEKĄD TEŻ KŁAMIE.

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 25 sty 2013, o 00:31

anita147 napisał(a):NIESTETY AKTUALNE PISMO ŚW. NIE JEST AUTENTYCZNĄ KOPIĄ ORYGINAŁU WIĘC PONIEKĄD TEŻ KŁAMIE.


Po pierwsze nie rozumiem dlaczego krzyczysz?
Po drugie masz rację Pismo Święte nie jest prawdziwą kopią oryginału ponieważ jest Ono zbiorem ksiąg natchnionych Duchem Świętym pisanych na przestrzeni tysiącleci.
Nie sadzę abyś miała chociaż cząstkową wiedę na temat życia języka czy kultóry oraz zwrotów, którymi posługiwali się ówcześni ludzie. Słownictwo było wtedy bardziej ubogie, a duchowo posiadało tą samą wymowę co teraz. Jak widzisz zaistniała więc potrzeba aby tę piękną Ksiėgę przetłumaczyć na jezyk nowożytny. Gwarantujè Ci , iż wymowa jego jest ponad czasowa i w dalszym ciągu natchniona Duchem Świętym.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 25 sty 2013, o 08:41

Biblia jest natchniona duchem swietym . Bo gdyby tak niebyło to by nie przetrwała do naszych czasow . A jednak jest i jest przetłumaczona na wiele jezykow . A jesli chodzi o spisanie w tamtym jezyku to watpie czy my ludzie dzisiaj bysmy byli w stanie ja czytac w orginale . Mowa , jezyk przez wieki sie zmienia i juz my dzisiaj w archaicznym jezyku niebylibysmy w stanie jej przeczytac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 28 sty 2013, o 17:23

Czytając historię Kościoła doszłam do wniosku, że nominalne chrześcijaństwo zdradziło zarówno Boga jak i Biblię. Księga ta przetrwała do naszych czasów tylko dlatego, że zadbał o to Bóg. Natomiast Kościół robił wszystko aby przeciętny człowiek nie miał do niej dostępu bo przecież łatwiej się rządzi ciemnotą.
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 28 sty 2013, o 18:08

to my ciemnota jestesmy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 29 sty 2013, o 00:53

Nie Elu nie chodzi o to że my jesteśmy ciemnotą,tylko że ludźmi którzy nie mają świadomości odnośnie danej sprawy ,łatwiej jest coś wcisnąć. Np.ludziom u władzy na rękę jest,aby nie kształcić wszystkich ponieważ łatwiej wtedy jest nimi manipulować,gdyż nie są oni tego świadomi z powodu braku wiedzy.

trentonend napisał(a):Czytając historię Kościoła doszłam do wniosku, że nominalne chrześcijaństwo zdradziło zarówno Boga jak i Biblię. Księga ta przetrwała do naszych czasów tylko dlatego, że zadbał o to Bóg. Natomiast Kościół robił wszystko aby przeciętny człowiek nie miał do niej dostępu bo przecież łatwiej się rządzi ciemnotą.


Jeżeli jesteś osobą wieżącą,katoliczką to wiesz za pewne,iż Kościół Święty założony został przez Jezusa i ,że jest on przez Niego prowadzony w Osobie Ducha Świętego. Jak wiesz Duch Święty oznajmia ludzią wolę Boga, który zna przeszłość,przyszłość i teraźniejszość. Na przestrzeni wieków Kościół działał w różny sposób,ale zawsze pod natchnieniem Ducha Świętego. A Bóg jest nieomylny i nie znamy dokładnie Boskiego planu odkupienia człowieka. Należy też pamiętać o największym wrogu kościoła -diable który za wszelką cenę stara się zbałamucić wolę Najwyższego Boga Ojca. Tak samo jak i Bóg ma swoich wyznawców we wszystkich kręgach ludzkich,tak też ma ich szatan- nawet w kościele.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 1 lut 2013, o 17:19

Skoro Kościół zataja prawdę to czy można wierzyć, że jest prowadzony Duchem Bożym? A co do Bożego planu wybawienia to też nie jesteśmy zdani na domysły. Przecież Syn Boży przyszedł po to by dać świadectwo prawdzie. Ewangelia Jana 14:6, pisze: "Jezus mu rzekł: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Poza tym Jezus rzekł, że "nie każdy kto mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Bożego ale tylko ten kto wykonuje wolę mojego Ojca, który jest w niebiosach", cytat z Mateusza 7:21. Dlatego warto się dowiedzieć, czego naprawdę uczy Biblia.
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 1 lut 2013, o 17:27

kto czyta biblie to wie jakich zasad uczy i jak mozna wprowadzac to w swoje zycie . A czlowiek kazdy jest ni3doskonały i nie ma ludzi doskonałych . Ani tez takich ktorzy sztywno trzymaja sie zasad biblii bo kazdy ja nagina i nie stosuje w zyciu ,chociaz wielu mowi ze przestrzega ale to tylko pozor
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 8 lut 2013, o 18:38

Zgadzam się z tym, że każdy z nas jest niedoskonały. Niemniej jednak miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy Jego przykazań a przecież Jego przykazania nie są uciążliwe. Nie wystarczy jedynie wierzyć w Boga ale istotne jest czy wierzy się Bogu. Natomiast wiara przejawia się w czynach. Dlatego Syn Boży powiedział, że Jego prawdziwi naśladowcy będą rozpoznawani po owocach a więc uczynkach. A kto dziś czyni to co nakazał Jezus Chrystus?
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 8 lut 2013, o 19:04

ludzie sa niedoskonali i niema takich ludzi ktorzy przestrzegaja wszystkie przykazania i swoje zycie temu podpozadkowywuja . bo ja takich nie znam i zapewne nikt nie zna . To , ze ludzie chodza głosza i udaja swietych a w czterech scianach swym najblizszym piekło uzadzaja . Wiec niema ludzi mimo ze sa tacy ktorzy mysla , ze robia to co Bog kaze i przestrzegaja tego . To tylko pozory bo w srodku niema ludzi polegajacych i przestrzegajacych zasad Bozych
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 9 lut 2013, o 19:00

elzbieta45 napisał(a):ludzie sa niedoskonali i niema takich ludzi ktorzy przestrzegaja wszystkie przykazania i swoje zycie temu podpozadkowywuja . bo ja takich nie znam i zapewne nikt nie zna . To , ze ludzie chodza głosza i udaja swietych a w czterech scianach swym najblizszym piekło uzadzaja . Wiec niema ludzi mimo ze sa tacy ktorzy mysla , ze robia to co Bog kaze i przestrzegaja tego . To tylko pozory bo w srodku niema ludzi polegajacych i przestrzegajacych zasad Bozych

Gdyby było jak piszesz , to nie ma co liczyć na zbawienie.Wobec tego daremna nasza wiara, po co to komu. Czyżby i Syn Boży niepotrzebnie przyszedł na Ziemię? Jego śmierć nie ma dla nas żadnego znaczenia? Osobiście znam wiele osób żyjących zgodnie z wolą Bożą choć jesteśmy wszyscy niedoskonali i popełniamy błędy. Jak już pisałam ten kto miłuje Boga to przestrzega Jego praw, gdyż te prawa są oparte na miłości. Jezus Chrystus jednoznacznie powiedział, że mamy miłować Boga nade wszystko, to jest pierwsze przykazanie. A drugie podobne do tego a bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło a także Prorocy. Potwierdza to relacja z ewangelii Mateusza 22:34-40. Czy to tak trudno darzyć Stwórcę miłością?
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 10 lut 2013, o 08:21

A teraz ja ci powiem znam tylu Swiadków Jehowy ktorzy sa pionierami ale w domu sieja zamet . i nie tłumacz ich niewiedza niepotrafia w zgodzie zyc zgodnie z zasadami Biblii bo nawet sie nie staraja a uswiecani sa za to ze sa pionierami bo chodza i głosza . I to jest moj ostatni wpis . Moze bedzie chciał ktos z toba dyskutowac Ja nie wdaje sie w dyskusje i polemiki bo to niema sensu . Powodzenia
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 11 lut 2013, o 19:11

Zapewne zgodzi się Pani z tym, że Boga nie da się oszukać połowicznymi wysiłkami. Niektórym osobom nie rozumiejącym dobrze wymagań Boga może się wydawać, że mogą sobie wypracować zbawienie przez głoszenie. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Biblia jednoznacznie reguluje i tą kwestie. Proszę zwrócić uwagę na słowa z 1 Koryntian 13:2 i 13, gadzie pisze: " I gdybym miał dar prorokowania i znał wszystkie święte tajemnice, i posiadł całe poznanie, i gdybym miał całą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym". "Teraz jednak pozostaje wiara, nadzieja, miłość — te trzy; lecz z nich największa jest miłość." A więc aby ta służba cieszyła się uznaniem w oczach Boga to nasze życie musi poświadczać to o czym głosimy. Więc czyny muszą być wyraźniejsze niż słowa.
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez trentonend » 11 lut 2013, o 19:58

Joline napisał(a):Wiem, że dla niektórych osób ten temat może być nieco bulwersujący, bądź nawet niedorzeczny.
Dziwi mnie jednak to, że my zwykli ludzie nie potrafimy dociec prawdy.
Dlaczego tak wielu ludzi interesujących się prawdą o naszej religii zginęło przypadkowo, lub wstrzymali swoje badania na temat życia Jezusa?
Czy naprawdę Kościół ( w szczególności Watykan ) ukrywa przed nami mroczne tajemnice, które mogły by nas odsunąć od wspólnoty? Dlaczego tak naprawdę boimy się prawdy?

Ludzie od zawsze pragnęli poznać tajemnice przeszłości, a także odpowiedzi na wszystkie pytania. W naszym zgromadzeniu ( zgromadzeniu chrześcijańskim ) są osoby, które świadomie tłumią prawdę i informują nas o fałszywych zdarzeniach, które czasami nie miały w ogóle miejsca.



Poruszony przez Panią temat jest obszerny. Proszę mi napisać jaką prawdę mam Pani na myśli? I o jakich zwykłych ludzi chodzi? A czy Pani chce poznać prawdę pochodzącą ze Słowa Bożego? Jeśli tak to chętnie pomogę. Bóg nie zakrywa przed ludźmi tego co ma zamiar uczynić i tym bardziej nie jesteśmy zdani na domysły co do osoby Syna Bożego. A jeżeli chodzi Pani o tajemnice Watykanu to tylko tam znajdzie Pani odpowiedź jeśli oni zechcą je wyjaśnić. Aby ułatwić nam kontakt podaję swój adres mailowy: [email protected]
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Ewa
trentonend
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 18:52

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 19 lut 2013, o 13:00

Również znam wielu świadków Jehowy i mają charakterystyczną cechę która mi się nie podobaja żyją w zamkniętych społecznościach inaczej niż głoszą potępiają wszystkich do okoła,odwracają się od swoich za drobne przewinienia ,najważniejsze nie uznają Matki Bożej jako naszej orędowniczki a jako matkę Chrystusa ,nie uznają osoby Ducha Świętego twierdzą iż jest to jakaś siła pochodząca od Boga Jezus jest dla nich tylko Synem Bożym a nie Bogiem Trójedynym.Przytaczają fragmęty Pisma Świętego nie licząc się z całością danego kontekstu,nigdy nie mają własnego zdania potrzebują zawsze zapytać starszego w zboże jakby byli odmóżdzeni,zawsze mają swoją prawdę nawet gdy jest to"gówno"prawda.
Wykorzystują błędne podejście Chrezścijan do kościoła, wykorzystują iż często katolicy nie rozumieją czym jest naprawdę kościół,że kościół to nie bódynek tylko ludzie . Większość doszukuje się błędów u księdza tak jakby to dla niego wierzyli,nie patrząc na to iż ksiądz jest tylko człowiekiem taksamo jak my zwykłym zjadaczem chleba,grzesznikiem.
Ludzie są grzeszni,ale mają szansę odkupienia,czyż nie za to Jezus Chrystus oddał za Nas życie na krzyżu. Jeżeli zadamy sobie pytanie ,po co tak naprawdę żyjemy? I kim jest dla Nas Jezus?
Możemy dostrzec jakie błędy popełniamy i ,że nasze życie ziemskie wcześniej lub póżniej przeminie i warto już teraz zadbać by z chwilą śmierci nie był to koniec naszej egzystencji.
Jezus oddając za nas życie zesłał na ziemię Dobrą Nowinę odkupienia grzechu i życia wiecznego w niebie . I każdy nawet ten najbardziej maluczki i grzeszny ma prawo odkupienia,wystarczy wiara,żal za grzechy i szczera chęć poprawy. Dlatego też życie jest piękne. Wystarczy tylko pojąć jego sedno.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Carina » 18 paź 2013, o 15:07

Dlaczego?
Mysle, ze dlatego by nie wyszlo na jaw to jak nami manipuluja.Ze wiele rzeczy przez nan gloszonych jest tylko ich wymyslem...i ze tak naprawde kosciol w obecnych czasach to instytucja zarobkowo-finansowa.I z pierwotym chrzescijanstwem tylko nazwa jest powiazana.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 18 paź 2013, o 22:52

Wiesz nie zgodze się z tym , co piszesz . ksiądz jeśli podjol te droge i chce nauczać ludzi prowadzic do boga to powinien być bez skazy . A dzisiaj niestety tak nie jest , sa pedofilam i sa bardziej grzeszni niż zwykły człowiek . Nawet w tym obarczają wina ludzi a nawet dziec bo to te bezbronne istoty ich nakłanaja aby być pedofilami . To jest podłe aby niemoc się przyznać , ze to ci przywódcy religijni sa winnni . a ile księży ma kochanki ,dzieci i razbija związki , a innym potrafią wypominać ze popelniaja błędy a sami do swych się nie przyznają . sa zwykłymi ludzmi to prawda i nie powinni przewodzić w kościele bo się do tego nie nadaja i sa grzesznikami i maja wiele na swym sumieniu
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników