Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Joline » 26 lut 2012, o 00:57

Wiem, że dla niektórych osób ten temat może być nieco bulwersujący, bądź nawet niedorzeczny.
Dziwi mnie jednak to, że my zwykli ludzie nie potrafimy dociec prawdy.
Dlaczego tak wielu ludzi interesujących się prawdą o naszej religii zginęło przypadkowo, lub wstrzymali swoje badania na temat życia Jezusa?
Czy naprawdę Kościół ( w szczególności Watykan ) ukrywa przed nami mroczne tajemnice, które mogły by nas odsunąć od wspólnoty? Dlaczego tak naprawdę boimy się prawdy?

Ludzie od zawsze pragnęli poznać tajemnice przeszłości, a także odpowiedzi na wszystkie pytania. W naszym zgromadzeniu ( zgromadzeniu chrześcijańskim ) są osoby, które świadomie tłumią prawdę i informują nas o fałszywych zdarzeniach, które czasami nie miały w ogóle miejsca.

Avatar użytkownika
Joline
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 lut 2012, o 18:08

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez dzo » 26 lut 2012, o 20:51

Joline napisał(a):Dlaczego tak wielu ludzi interesujących się prawdą o naszej religii zginęło przypadkowo, lub wstrzymali swoje badania na temat życia Jezusa?


wymień przynajmniej 5 osób w takim razie
dzo
 

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez pstro » 26 lut 2012, o 21:40

Też chętnie bym te nazwiska poznała...
pstro
 

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 5 sty 2013, o 10:09

Amyslicie ze mowi prawde , Moje zdanie tez jest takie ze zataja prawde i nie mowi o tym bo tak jest wygodnie aby zwykli ludzie sie nie dowiedzieli . Chociazby pedofilstwo jest skretnie ukrywane aby nie ujzało swiatla dziennego czy tez niemoralnos wsród ksiezy to tez jest powszechne
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Adix257 » 5 sty 2013, o 16:25

Religia tak jak polityka to bardzo śliskie tematy więc wolałbym się nie wypowiadać, bo może tu być niezła jadka
I zaraz mi sie przypomniały filmiki z sieci
http://www.youtube.com/watch?v=A7c9aXB7Ne4
http://www.youtube.com/watch?v=XXI3QlJ67NM

Ostatnio edytowano 5 sty 2013, o 16:43 przez Adix257, łącznie edytowano 1 raz

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 5 sty 2013, o 16:27

myslisz ze bysmy sie pobili . Mysle ze az tak zle by nie było , To tez nie temat tabu , i mysle ze o religi trzeba rozmawiac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Adix257 » 5 sty 2013, o 16:52

Nie pani Elu nie was miałem na myśli. Z tego co zauważyłem to kobiety na tym forum są na bardzo wysokim poziomie, ale chodziło mi bardziej o ludzi z zewnątrz którzy zapewno czytają tutaj nawsze wątki a jak wiadomo ludzie mają różne zboczenia, między innymi religijne.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 5 sty 2013, o 17:42

Tu mi zostaje sie z Taba Adrian zgodzic
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 6 sty 2013, o 00:51

Joline napisał(a):Wiem, że dla niektórych osób ten temat może być nieco bulwersujący, bądź nawet niedorzeczny.
Dziwi mnie jednak to, że my zwykli ludzie nie potrafimy dociec prawdy.
Dlaczego tak wielu ludzi interesujących się prawdą o naszej religii zginęło przypadkowo, lub wstrzymali swoje badania na temat życia Jezusa?
Czy naprawdę Kościół ( w szczególności Watykan ) ukrywa przed nami mroczne tajemnice, które mogły by nas odsunąć od wspólnoty? Dlaczego tak naprawdę boimy się prawdy?

Ludzie od zawsze pragnęli poznać tajemnice przeszłości, a także odpowiedzi na wszystkie pytania. W naszym zgromadzeniu ( zgromadzeniu chrześcijańskim ) są osoby, które świadomie tłumią prawdę i informują nas o fałszywych zdarzeniach, które czasami nie miały w ogóle miejsca.




Wydaje mi się że my tak zwani zwykli ludzie nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrozumieć
Nie urodziliśmy się w czasach gdy Jezus chodził po ziemi i nauczał ale wiem że w tamtych czasach napewno była inna kultura i inaczej formułowano zdania więc nawet jeżeli dostali byśmy do własnych rąk księgi spisywane wieki temu to nie tylko język był by problemem co zrozumienie tego jaki to miało przekaz. Więc co za tym idzie nie wszystko jest nam dane wiedzieć choćby na możliwość złej interpretacji tego o czym byśmy usłyszeli.
Czasami oglądam programy czy czytam książki o tematyce powstania świata i ewolucji gdzie naukowcy przedstawiają swój pogląd na początek ewolucji krok po kroku odkrywając kolejne fakty często spójne z religią,powstało takze bardzo kontrowersyjne muzeum o tej właśnie tematyce a pytanie ,dlaczego ktoś rezygnuje z prowadzenia dalszych badań powinno zadać się danej osobie.
Domagamy się ujawnienia nowych faktów czegoś co zostało przed nami zatajone ale czy tak naprawdę znamy fakty które zostały nam wyjawione.Nie sądzę żeby coś lub ktoś był w stańie nas odsunąć od wiary.Wiara jest każdego z nas sprawą indywidualną ,i każdy z nas ma prawo wyboru to jaką obierzemy drogę jest tylko i wyłącznie naszym wyborem.Nie możemy zrzucać na kogoś winy za swój ateizm.Małe dzieci wierzą w świętego Mikołaja i po paru latach dowiadują się że Mikołaj nie istnieje,więc w oczach dziecka tak samo może wyglądać wiera w Boga ,ile tych dzieci tak naprawdę ma wytłumaczone kim był Święty Mikołaj ? W czasach obecnych Mikołaj to dziadek w czerwonym kubraczku z brodą i mieszka w Laponii.Mało kto wie kim naprawdę była ta osoba.
Co udawadnia że ludzie przeinaczają fakty które zostały im dane,tak samo może być zinterpretowany Jezus ,Matka Boża i każdy inny. Także czy my boimy się prawdy czy ją przeinaczamy na własną modłe to jest różnica. Szukamy nowinek ale ilu z Nas zna to co zostało nam już wyjawione? Ilu z tych poszukiwaczy prawdy i nas wszystkich chrzścijan przeczytalo chociaż raz w życiu Pismo Święte? A ilu stara sie je wdrażać w swoje życie w celu jego zrozumienia (np.Rekolekcje Ignacjańskie) ,przecież Pismo Święte to Prawda Objawiona. Przedstawia nam co było,co jest i co będzie,wszystko w nim jest zawarte trzeba tylko zrozumieć.
Z tego co i mi wiadomo Watykan zataił część Trzeciej Tajemnicy Fatimsky powód nie jest nikomu do końca znany księża mają bardzo podzielone zdanie na ten temat.


elzbieta45 napisał(a):Amyslicie ze mowi prawde , Moje zdanie tez jest takie ze zataja prawde i nie mowi o tym bo tak jest wygodnie aby zwykli ludzie sie nie dowiedzieli . Chociazby
pedofilstwo jest skretnie ukrywane aby nie ujzało swiatla dziennego czy tez niemoralnos wsród ksiezy to tez jest powszechne



Problem pedofili nie dotyczy tylko kościoła,nie sądzę żeby to było nie wiadomo jak ukrywane przez kościół skoro się o tym tak jawnie mówi i słyszy,z tego co się oriętujė kościół wszelkie odstępstwa od normy potępia ,a i te fakty zawiera Pismo Święte. Także nie wrzucajmy wszystkich księży do jednego kotła wkońcu ksiædz to też tylko człowiek tak jak i my wszyscy jesteśmy tylko ludźmi a pedofile zdażają się w różnych grupach społecznych i etnicznych.

elzbieta45 napisał(a):myslisz ze bysmy sie pobili . Mysle ze az tak zle by nie było , To tez nie temat tabu , i mysle ze o religi trzeba rozmawiac


Popieram
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 6 sty 2013, o 09:00

Tak kazda osoba ma prawo wyboru , ma prawo decydowania o swoim zyci i tak samo co do wiary . Zostało ukrywane i tajone przez kosciól problem pedofili , zmieniły sie troszke czasy wiecej ujzało swiatła dziennego i to dopiero teraz w xx| w bo w poprzednim wieku nikt o tym nie słyszal . I tak samo kochanki ktore maja ksieza o tym sie nie mowi to jest temat tabu . Nie mogli by zalozyc normalnie rodzin , przeciez nie stałoby nic na przeszkodzi niestety zaslaniaja sie celibatem .Tak czytajac Pismo Świete duzo mozna sie dowiedziec o zyciu jezusa ale ez na temat powstania zycia czy tego jakim drogowskazem jest w zyciu . Tylko nie czytamy i nie zastanawiamy sie nad tym , wolimy tak jak jest nie wgłebiac sie . To ze ktos jest prostym czy wykształconym czlowiekiem to nieznaczy ze nie posiada wiedzy czy rozumu i nie ma takiego czegos jak analiza . ale tez nam jest wygodniej powiedziec ze to nie dla takich prostch ludzi jak my
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez agatka1010 » 8 sty 2013, o 04:31

Kościół to przede wszystkim mentor psychologii, na podstawie najprostszych ludzkich wartości, ciekawości i strachu, dokonuje właśnie tego wszystkiego. Kto sam decyduje własnym losem plus dla niego, kto chce by ktoś mówił mu o jego wartościach niech wierzy ślepo we wszystko. Oczywiście nie mówię, że Kościół to najgorsze itd. bo tak nie jest, ale ma wady i wie, że gdy wyjdą na wierzch straci autorytet u ludzi tak mocno jak trzyma go w tym momencie.

Avatar użytkownika
agatka1010
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 04:07

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 8 sty 2013, o 17:53

Jak juz wcześniej pisałam coś co już jest ujawnione czyli Pismo Święte nie da sie zataić.
Wiec nie rozumiem o jakich tajnych rzeczach piszesz,nakieruj co masz na myśli.
Jedyne o czym moze kościół nie mówić są to ,,prawdy pozakoscielne,, które poprzez swą drogę i mimo pięknych chaseł prowadzą do skrajnego egoizmu i pychy,robi to też miedzy innymi decydowanie zawsze za siebie bez patrzenia na innych. Jest to przeaw pychy.
Kościół jako Szafarz tajemnic Bożych prowadzi wszystkich za Jezusem który jest Królem jako jedyny człowiek i Bóg jest idealny.
Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego więc jest nieomylny a Księża to tylko ludzie a Kościół stanowią Wszyscy.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez dzo » 17 sty 2013, o 21:46

Armigor napisał(a):Jak juz wcześniej pisałam coś co już jest ujawnione czyli Pismo Święte nie da sie zataić.
Wiec nie rozumiem o jakich tajnych rzeczach piszesz,nakieruj co masz na myśli.
Jedyne o czym moze kościół nie mówić są to ,,prawdy pozakoscielne,, które poprzez swą drogę i mimo pięknych chaseł prowadzą do skrajnego egoizmu i pychy,robi to też miedzy innymi decydowanie zawsze za siebie bez patrzenia na innych. Jest to przeaw pychy.
Kościół jako Szafarz tajemnic Bożych prowadzi wszystkich za Jezusem który jest Królem jako jedyny człowiek i Bóg jest idealny.
Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego więc jest nieomylny a Księża to tylko ludzie a Kościół stanowią Wszyscy.


haseł a nie "chaseł" :ugeek:
dzo
 

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 18 sty 2013, o 00:18

Nie ukończyłam polonistyki po za tym od prawie dziesięciu lat nie przebywam w Polsce wiec nie dziw mi się proszę że popełniam czasami błędy w pisowni nie siedzę ze słownikiem pisząc posty
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 08:27

ale tez nieraz sam komputer wyskakuje z błedami bo inaczej jakos wyskoczy . Mi to sie tez zdaza nie przejmuj sie Armigor
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 18 sty 2013, o 12:16

Dziękuję Elu za wyrozumiałość
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 12:42

bo mi to sie tez zdaza , a nieraz wiem ze zrobiłam blad a niechce mi sie tego poprawiac . Dla mnie najwazniejszy jest sens tego co sie pisze anizeli ze tam jest jakis bład . Chyba kazdy umie czytac i wie o co chodzi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez dzo » 18 sty 2013, o 19:19

ale jaki piszesz posta i napiszesz błąd ortograficzny to masz ten wyraz podkreślony na czerwono więc wystarczy poprawić wtedy błąd i tyle filozofii

taka moja skromna sugestia ;)
dzo
 

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 19:35

dzieki
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez 456 » 18 sty 2013, o 20:44

Temat nie jest tabu tylko głęboki i szeroki a my możemy jedynie opierać się na niektórych faktach i gdybać. Faktem jest, że powstało wiele Ksiąg, które nigdy nie trafią w nasze ręce i sporo ewangelii zostało usuniętych z Pisma Świętego dla tzw. "wygody" żebyśmy za wiele nie wiedzieli. Czego mieliśmy się nie dowiedzieć? Nie dowiemy się nigdy. Istnieje wiele "przecieków", dzięki którym można niektóre usunięte ewangelie przeczytać. Tzn. aktualnie mnie tam już ten temat nie interesuje ale jak się chce to się znajdzie. Coś chcieli ukryć to ukryli. Podobnie dzieje się tak z Pieczęciami. Jedni zadają sobie pytania "Po co je zamykać?", drudzy coś nieco o nich wiedzą a jeszcze inni w ogóle nic. Tak czy siak my nigdy się nie dowiemy, bo takie rzeczy są zatajane. Widocznie coś na rzeczy być musi skoro to takie ważne i tego strzegą. I być może w naszym "ludzkim" świecie pewne sprawy mogłyby zaszokować a nawet zmienić nieco wiarę. Z resztą nawet gdyby teraz wszystko wyszło na jaw to i tak wybuchnąłby chaos. Ludziom ciężko byłoby zaakceptować inną "prawdę".
Poza tym to nie Kościół zataja tylko "głowy" stojące ponad nim.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 19 sty 2013, o 14:48

dzo napisał(a):ale jaki piszesz posta i napiszesz błąd ortograficzny to masz ten wyraz podkreślony na czerwono więc wystarczy poprawić wtedy błąd i tyle filozofii

taka moja skromna sugestia ;)


Tak się składa że u mnie nic się nie podkreśla na żaden kolor być może dlatego że piszę na IPadzie i mam inny system operacyjny :pisze:

Blackfox napisał(a):Temat nie jest tabu tylko głęboki i szeroki a my możemy jedynie opierać się na niektórych faktach i gdybać. Faktem jest, że powstało wiele Ksiąg, które nigdy nie trafią w nasze ręce i sporo ewangelii zostało usuniętych z Pisma Świętego dla tzw. "wygody" żebyśmy za wiele nie wiedzieli. Czego mieliśmy się nie dowiedzieć? Nie dowiemy się nigdy. Istnieje wiele "przecieków", dzięki którym można niektóre usunięte ewangelie przeczytać. Tzn. aktualnie mnie tam już ten temat nie interesuje ale jak się chce to się znajdzie. Coś chcieli ukryć to ukryli. Podobnie dzieje się tak z Pieczęciami. Jedni zadają sobie pytania "Po co je zamykać?", drudzy coś nieco o nich wiedzą a jeszcze inni w ogóle nic. Tak czy siak my nigdy się nie dowiemy, bo takie rzeczy są zatajane. Widocznie coś na rzeczy być musi skoro to takie ważne i tego strzegą. I być może w naszym "ludzkim" świecie pewne sprawy mogłyby zaszokować a nawet zmienić nieco wiarę. Z resztą nawet gdyby teraz wszystko wyszło na jaw to i tak wybuchnąłby chaos. Ludziom ciężko byłoby zaakceptować inną "prawdę".
Poza tym to nie Kościół zataja tylko "głowy" stojące ponad nim.



Niektóre Ewangelie można przeczytać jako pisma apokryficzne i wcale nie są zatajone.
Kanon naszego Pisma Świętego został ujęty w całość pod natchnieniem Ducha Świętego podczas Soboru a pisma które są po za nim w dużej mieże odwodzą ludzi od prawd wiary.
Przecież niektóre z nich zostały napisane przez Gnostyków czy też Masonów a więc mówią one o pól prawdach- tak jak szatan np.kuszenie szatana - zjedz owoc z drzewa poznania a będziesz jak Bóg.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez elzbieta45 » 19 sty 2013, o 14:54

ja mam normalny internet i pisze na laptopie i tez mi sie nie podkresla na zaden kolor .
a co do Pisma Swietego to Przetrwalo przez tyle wiekow i jest jedyna ksiega spisana dla nas ludzi abysmy my wiedzieli jak postepowac i czym sie kierowac w swoim zyciu . Za nasze czyny nikt nie ponosi odpowiedzialnosci tylko my sami zdamy sprawozdanie przed Bogiem za nasze postepowanie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Taki ja » 20 sty 2013, o 02:06

Czy Kosciol zataja prawde?-a co jest prawda.Otoz Prawda,Droga I Zyciem jest samJezus,Bozy Syn,Slowo Wcielone,a Duch Sw.to ''ucielesniona milosc''Ojca I Syna.Wszystko co jest nam potrzebne jest zawarte w Pismie Sw.,to ono-czyli sam Jezus mowi nam jak postepowac,aby byc zbawionym.Tak jak ela zauwazyla kanon ten trwa juz kilka wiekow i jak pisala armigor zostal ujety dla ujednolicenia I spojnosci na Soborze,a kazdym Soborem kieruje Duch Sw.
Oczywiscie sa przed nami tajone pewne ksiegi,czy tez elementy wiedzy,lecz tylko te , ktore moga nas zwiesc na zla droge.A z tej prosze uwierzcie bardzo ciezko jest wrocic.Jak myslicie,co by sie dzialo gdyby dano ludzia do dyspozycji skuteczna metode manipulacji?
Tak jak pisala armigor-wszystko jest w Biblii,nawet zgorszenia o ktorych piszecie,ale mimo to mamy wierzyc caly czs w Boga Trojjedynego,I Kosciol,ktorego glowa jest sam Jezus,nasz Brat,Pan ,Krol ,Bog......To On ustanawia Kaplanow powolujac ich ze swego ludu,tak jak Nas powoluje do pelnienia Jego woli.Ksieza jak my sa tylko ludzmi I tez sa sklonni do odstepstw.Sam Crystus uczy nas nie oceniac,a kochac I przebaczac.Aby byli lepsi musimy sie za Nich modlic....
Powinnismy tez miec swiadomosc tego ,ze jezeli Kosciol jest Szafarzem tajemnic bozych I przez Niego mamy zbawienie,to tym bardziej bedzie atakowany przez diabla,aby nas o Kosciola odwiesc.Ja teraz wierze w to,chociarz wczesniej myslalem inaczej.Ja tez wiele bledow popelnilem,ale dzieki wlasnie wladzy kaplanskiej samJezus w osobie ksiedza przebaczyl mi , wiec i ja ze swej strony nie chce oceniac,choc napominac o faktach to nasz obowiazek
Taki ja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 00:25

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez Armigor » 20 sty 2013, o 12:24

U mnie również Jak w inwokacji Pana Tadeusza - "Litwo,ojczyzno moja ...." ,doceniam kościół dopiero po paru latach licznych odstępstw. W wierze należy dojrzewać i się w nią wgryzać.
Masoni naprawdę starają się nas odwieść od wiary. Wiara to każdego indywidualny wybór nikt nas nie zmusza do niej.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Chrześcijaństwo - Dlaczego kościół zataja prawdę?

Postprzez dzo » 21 sty 2013, o 20:14

Armigor napisał(a):
dzo napisał(a):ale jaki piszesz posta i napiszesz błąd ortograficzny to masz ten wyraz podkreślony na czerwono więc wystarczy poprawić wtedy błąd i tyle filozofii

taka moja skromna sugestia ;)


Tak się składa że u mnie nic się nie podkreśla na żaden kolor być może dlatego że piszę na IPadzie i mam inny system operacyjny :pisze:



ale pech :|
dzo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]