Cmentarz Końskie.

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 8 lut 2014, o 14:24

Witajcie, chciałam wam przedstawić coś, co mnie zszokowało. Nie wiedziałam, że takie rzeczy mogą się dziać...

"Andrzej Taler tuż przed pogrzebem ojca, który zginął tragicznie w Nowy Rok, dowiedział się, że w grobie w którym ma zostać pochowany, nie ma trumny z ciałem matki. Według informacji, jakie uzyskał trumna mogła znajdować się w kwaterze obok, na której od 2009 roku stoi już inny pomnik. Kilka dni później, kiedy wraz z panem Andrzejem zjawiliśmy się na koneckim cmentarzu. Ku wielkiemu zaskoczeniu grób, w którym miała znajdować się trumna z matką był pusty. Mężczyzna o podejrzeniu nielegalnej ekshumacji powiadomił policję. W minionym tygodniu po naszej publikacji sprawą zainteresowały się ogólnopolskie telewizje. W Końskich reportaż przygotowała TVP Kielce, który ma trafić na antenę ogólnopolskiej TVP Info. W tym tygodniu na cmentarzu nad swoim reportażem do programu "Interwencja" pracować ma ekipa Polsatu. - Zrobię wszystko, by dowiedzieć się, gdzie jest trumna z moją matką. Nie odpuszczę. Dostałem w tym tygodniu duże wsparcie nie tylko od rodziny, ale również mieszkańców Starej Kuźnicy. Chcę dowiedzieć się, gdzie jest trumna z moją matką, ale tym niech zajmie się już policja - mówi Andrzej Teler.

Trwa postępowanie
Sprawdziliśmy, co wydarzyło się w sprawie tuż po naszej publikacji. Uzyskaliśmy komentarz ks. prałata Edwarda Poniewierskiego, kanclerza kurii biskupiej w Radomiu. - Rodzina zmarłego powinna dążyć do wyjaśnienia tej sytuacji z pracownikami cmentarza. Jeśli jednak posiada informacje o nielegalnej ekshumacji, w takim przypadku może wystąpić na drogę prawną - mówi ks. Poniewierski.

- Prowadzimy postępowanie wstępnie w sprawie zbezczeszczenia zwłok z paragrafu 262 kodeksu karnego. Wszystko zmierza ku temu, że sprawa będzie traktowana jako wykroczenie z ustawy o cmentarzach z paragrafu 18 - Kto narusza przepisy niniejszej ustawy lub rozporządzeń wydanych na jej podstawie, podlega karze aresztu lub grzywny - informuje aspirant Krzysztof Gaca - oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Końskich. Sprawą zajmuje się również konecka Prokuratura Rejonowa. - Jest jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek móc powiedzieć w tej sprawie, bo została nam zgłoszona kilka dni temu. Większą wiedzą będziemy dysponować pod koniec przyszłego tygodnia - mówi Piotr Gładysiewicz - prokurator rejonowy. Do tematu będziemy wracać. "

I co sądzicie?
Ja jestem w totalnym szoku, że w tak małym miasteczku jak moje mogą się odgrywać takie incydenty. To znaczy, że teraz trzeba być wyczulonym i systematycznie sprawdzać nagrobki a czasem i wnętrza trumien swoich bliskich, by sprawdzić czy przypadkiem nikt ich się "nie pozbył".
To jest tak straszne, że aż po prostu zapiera dech w piersiach. Zastanawia mnie co oni zrobili z tym ciałem? Bo myślę, że oni mogli kręcić dobry interes i sprzedali jedną trumnę np. z 5 razy. Ale co z ciałami?? Ciekawa jestem czy wyniknął jeden taki przypadek czy jest tego całe mnóstwo? Co ędzie kiedy ludzie dowiedzą się, że spora część ludzi posiada puste nagrobki, bez ciał swoich bliskich. I przez kilka-kilkanaście czy kilkadziesiąt lat chodzili się modlić do pustego nagrobka? Gdzie są granice człowieczeństwa? Czasy wojny już minęły, jak można tak potraktować ciało człowieka? To przecież jest zbezczeszczenie! I ciekawe jest, że ksiądz nie chce o tym rozmawiać, może ma coś wspólnego z tą sprawą?

Dodam tylko, że w poniedziałek (tj.10.02.2014) będzie transmisja ws. tego incydentu na Polsacie w programie Interwencja. Zapraszam do obejrzenia i zobaczenia skąd pochodzę :)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez miaamy » 8 lut 2014, o 15:08

ojj ... no to jest nie ciekawie ... ja mam trochę inne zdanie na temat religii i troszkę inaczej odnoszę się do nagrobków i chowania zmarłych jednak szanuję zdanie innych no i faktycznie niektórzy mogą czuć się oszukani a wręcz obrabowani. Ciekawe kto za tym wszystkim stoi i wcale się nie zdziwie jeśli ksiądz wie coś na ten temat...

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Jamelia » 8 lut 2014, o 15:58

a komu najbardziej może sie przydać ciało zmarłej osoby? Ja myślę że ten co wykopuje zmarłych sprzedaje je na uniwersytety medyczne by studenci mogli ćwiczyć.Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Porażka co się dzieje na tym świecie.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez miaamy » 8 lut 2014, o 16:47

ale to by musieli wyciągać je ze świerzych grobów... niewiem jak to możliwe że nikt tego nie zauważył...

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez myszka28 » 9 lut 2014, o 15:02

az mi ciarki przeszly straszne jak ludzie zarabiaja na czyims nieszczesciu koszmar strach pomyslec czy moj tato dalej jest w swoim domku jak to sie mowi az chyba zadzwonie do mamy aby to sprawdzila juz raz nam zniszczyli pomnik taty
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 9 lut 2014, o 21:16

miaamy a jakie masz podejście do religii?:) a że nikt nie zauważył to być może grabarze mieli ciekawy pomysł, czyli: kiedy już wszyscy odeszli od miejsca pochówku to wyciągali i robili swoi. A ludzie obcy nie zwracali uwagi, no bo pewnie "aaa grabarze, wiedzą co robią przecież"... a mogli to robić późną nocą albo wczesnym rankiem też...

Jamelia weź mnie nie strasz, bo jak pisałam, bliska dla mnie osoba jest pochowana tuż obok tego nagrobka...

myszka nawet by mi do głowy nie przyszło, że takie rzeczy się mogą dziać. Lepiej sprawdźcie. Przezorny zawsze ubezpieczony:)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez miaamy » 10 lut 2014, o 13:06

Adi ja wieżę w Boga nie w kościół, do kościoła nie chodze do spowiedzi też nie a pogrzeb jest dla mnie czymś symbolicznym poprostu... dla mnie to jest nie istotne czy w tym grobie ktoś leży czy nie ... jest pomnik i to jest poprostu miejsce gdzie mogę powspominać daną osobę skupić się na niej a nie na tych kościach co tam są, po śmierci poprostu ciało dla mnie osobiście jest mało istotne, dla mnie ważne jest mój obraz w głowie tej osoby. Oooo jej na temat moich poglądów religijnych mogła bym mówić i mówić :P

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 10 lut 2014, o 13:25

Heheheh ja też do kościoła nie chodzę, do spowiedzi chodziłam, ale przestałam, bo w zasadzie Bóg wie i widzi co robimy więc czemu mam księżom się spowiadać zgrzechów, z których oni potem się śmiają;]

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez miaamy » 10 lut 2014, o 13:30

księża popełniają jeszcze większe grzechy niż ja czy ty i oni się tego nie wstydzą a ja mam się wstydzić?
Pozatym do piekła raczej nie pujde bo za co? człowieka nie zabiłam nikogo nie okradam itp... niech mnie nie straszą że za seks przedmałżeński do piekła pujde bo oni sami się tego nie boją więc dlaczego ja mam?

Mam nie miłe doświadczenia z księżmi i to chyba dla tego jestem nastawiona anty....

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 10 lut 2014, o 13:48

No bardzo dobrze mówisz i mam takie samo zdanie:) również nic złego nikomu nie zrobiłam:)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez myszka28 » 11 lut 2014, o 08:57

ja na ipli chciałąm obejrzec ale niestety nie ma jeszcze tego reportarzu
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 12 lut 2014, o 02:16

myszka tutaj możesz obejrzeć:
http://www.interwencja.polsat.pl/Interw ... ml#1334409

mam nadzieję, że nie zostanie potraktowane jako spam :)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez myszka28 » 12 lut 2014, o 08:55

juz zobaczyłam mój M w szoku był powiedział że brak mu słów i na miejscu tego pana to by lał po mordach po kolei zaczol by od tego ksieżulka całego
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez Adidasowa » 12 lut 2014, o 17:14

no nie dziwię się. Wszystko to jest bardzo ciekawe.

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez myszka28 » 13 lut 2014, o 09:03

ciekawe jak ciekawe ale oburzajace i niesmaczne na pewno.ktoś tu zaniedbał sprawę i miał nadzieje ze sie nigdy nie wyda cos mi mówi ze ten ksiezulek dokladnie wiedzial o calej sprawie juz od dawna
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Cmentarz Końskie.

Postprzez miaamy » 13 lut 2014, o 15:44

ja już po opisie Adidasowej stawiałam na księdza :D

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]