Co z tymi oczkami?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Co z tymi oczkami?

Postprzez czarna.orchidea » 12 mar 2014, o 14:01

Dziewczyny, jak pielęgnujecie oczka swoich dzieci? Położna polecała mi sól fizjologiczną, bo nie powoduje pieczenia i można używać od pierwszego dnia życia. Czy coś jeszcze powinnam robić? Może możecie polecić jakieś konkretne, sprawdzone produkty? Pomóżcie niedoświadczonej mamie!
czarna.orchidea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 19:43

Re: Co z tymi oczkami?

Postprzez iwonaa0 » 18 mar 2014, o 16:24

Do pielęgnacji oczu niemowlaka powinno używać się tylko specjalnych, delikatnych i wyjałowionych gazików. Można używać sól fizjologiczną, ale przegotowana i ostudzona woda również jest odpowiednia. Czasem można przemywać oczy dziecka naparem z rumianku czy świetlika, ale trzeba pamiętać żeby ruchy były delikatne, a gazik musi być zmieniany dość często :)

iwonaa0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 12:50

Re: Co z tymi oczkami?

Postprzez klimatycznie » 26 mar 2014, o 18:48

My mieliśmy problem z ropieniem i używaliśmy unimer baby, można jej używać od pierwszego roku życia więc sprawdzi się nawet u noworodków. Dostaniesz ją bez problemu w aptece :)
klimatycznie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 20:18

Re: Co z tymi oczkami?

Postprzez KwitnieBez » 27 mar 2014, o 23:45

Dzięki za rady :) ja jeszcze dodam, że jeśli chodzi o sól fizjologiczną to warto używać takiej, która jest sterylna, np. unimer baby, która jest pakowana w pojedyncze ampułki, dzięki czemu proces przemywania jest higieniczny.
KwitnieBez
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 11:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]