Fotograf Czy Kamerka?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Tinuviel » 24 paź 2012, o 22:56

elzbieta45 napisał(a):to kazdy po latach by widział defekty ale fotki to miłe pamiatki ja jestem za pamiatkami i to do nich naleza fotki


A film nie jest pamiątką? ;-) Moim zdaniem jak najbardziej.

Co do akceptacji zmian to zapewne chodziło o to, że jednak i ciało, i zachowanie, i priorytety, zmieniają się wraz z czasem. I należy to akceptować, w zgodzie z naszą naturą.

Ja nie cierpię oglądać siebie na filmach, ale nie wyobrażam sobie jak mogłoby zabraknąć kamery na moim ślubie. Zdjęcia nie oddają całej atmosfery ślubu i wesela. Czasem na zdjęciach jest coś niewidoczne. A wręcz jest niezgodne z rzeczywistością. Na filmie się tego nie ukryje. A przecież nie o to chodzi by chcieć w takim dniu udawać kogoś innego. Dlatego, pomimo tego, że nie lubię filmów z sobą w roli głównej to uważam, że warto mieć taką pamiątkę, która jest uzupełnieniem naszych wspomnień.

No i nie zapominajmy w jakim świecie żyjemy. Film się uszkodzi? W dzisiejszych czasach można nawet przegrać dawną kasetę VHS na płytę. Z roku na rok powstają nowe nośniki danych. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że to właśnie komputeryzacja daje nam możliwość gromadzenia, z powodzeniem, pamiątek.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez kornelka » 29 paź 2012, o 22:13

Ja korzystałam z usług i fotografa i kamerzysty. Dla pewności wzięłam ekipę z jednej firmy www.camvi.pl, tak aby miec pewność, że bedą razem współpracować.
kornelka
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez brunecia » 30 paź 2012, o 07:52

miki napisał(a):Ja miałam tylko fotografa i nie żałuję. Zdjęcia oglądam z wielką przyjemnością i wątpię, żeby tyle samo dobrych wrażeń dawał mi weselny film. Czy w ogóle chciałoby mi się wysiadywać tyle czasu przed telewizorem. Poza tym brak kamery pozwala też na lepszą zabawę. Goście i państwo młodzi zdecydowanie mniej się stresują.



tyle czasu? wystarczy dogadać się z montażem, my zamówiliśmy skrócony film ok 1,5h+teledysk+ reportaż z kosmetyczki i fryzjerki. więc takie siedzenie przed tv to będzie przyjemność.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 16:01

Fotograf. Różne rzeczy dzieją się na weselach i to niekoniecznie zaplanowane. CZasami pewnych rzeczy nie chcielibysmy potem ogladac.
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Qxxina » 10 gru 2012, o 16:35

Ja uważam że i zdjęcia i pamiątka w postaci filmu są bardzo ważne. Jest cudownie po latach siąść z dziećmi bądź sami i powspominać jest to jedna z najważniejszych pamiątek w naszym życiu. Dlatego jestem i za zdjęciami i za filmem.
Qxxina
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 16:17

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez lajlab » 21 lut 2013, o 22:31

Moim zdaniem lepszą opcją jest fotograf. Filmy ze ślubu są zazwyczaj nudne

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne - www.zaproszeniaslubne.pro
lajlab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 22:26

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Basia1994 » 7 mar 2013, o 22:02

lajlab napisał(a):Moim zdaniem lepszą opcją jest fotograf. Filmy ze ślubu są zazwyczaj nudne


Nudne ? nie ma nudnych są źle zmontowane !!!

Na dowód zajrzycie na moich "kamerzystów" :

http://www.video-imagine.pl/slub_film.php

Obrazek
Basia1994
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez tasiaka » 19 mar 2013, o 16:03

Teraz filmy już nie są nudne!
Jeśli ktoś nie chce 2 godzinnego filmu zawsze może wybrać mocne, skondensowane teledyski ślubne :)
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez ola.nowik » 11 kwi 2013, o 13:17

U mnie była i kamerka i fotograf. Jestem bardzo zadowolona zarówno z filmu jak i zdjęć, które wykonywało mi Photo Art Studio - SPAM. Faktycznie niegdyś filmy były długie i nudnawe, ale dziś już tak nie jest - faktycznie można zrobić krótkie teledyski, albo długi film, który jednak będzie utrzymany w jakimś nietypowym schemacie.

Ostatnio edytowano 21 kwi 2013, o 21:21 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Jagoda_82 » 18 kwi 2013, o 23:30

Zgadzam się z ola.nowik. 3-4-godzinne tasiemce to przeszłość. Teraz w modzie są krótkie filmy i super teledyski. Sprawdźcie jak to robią najlepsi ;)
http://proaction.pl/blog/marta-i-gildas-film-slubny-wroclaw/
Jagoda_82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 23:04

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez vicky0019 » 15 cze 2013, o 00:21

Ja miałam fotografa, który spisał się dużo lepiej niż większość kamerzystów mam zdjęć multum z tańca, sesję , z zespołem. cała impreza fotografowana a do tego jedna z najlepszych jakości jaka była możliwa jestem bardzo zadowolona

Ostatnio edytowano 19 lis 2013, o 18:24 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez brunecia » 15 cze 2013, o 23:04

Mój film z wesela, jest pięknie zmontowanymi 3h życia mnie i mojego męża oraz naszych gości. Genialnie dobrany podkład muzyczny i łezka sie kreci za kazdym razem jak ogladam film...
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez krysia19 » 17 cze 2013, o 15:34

Moim zdaniem warto mieć to i to - po to aby utrwalić wszystkie piękne sceny z wesela :)
_____________________________________________________________________________________
scyzoryki.pl
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez bzusia » 18 cze 2013, o 07:53

Ja sama jestem fotografem, również ślubnym, i zauważyłam że już od dłuższego czasu młodzi wybierają głównie fotografów na swój wielki dzień.
My braliśmy ślub w 2010r. i początkowo też nie chcieliśmy kamerzysty, ale w końcu po namowach mamy i dziadków zdecydowaliśmy się na film. I bardzo się z tej decyzji cieszę, ponieważ oglądając go później (wielokrotnie, bo był tak fajnie zmontowany) zobaczyłam chwile które mnie samej uciekły, albo zatarły się w pamięci, mogłam na spokojnie, bez adrenaliny we krwi która jest w dniu ślubu, pooglądać gości, ich zabawę i śmieszne momenty :)
Avatar użytkownika
bzusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 15:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Carina » 18 cze 2013, o 08:26

bzusia napisał(a):Ja sama jestem fotografem, również ślubnym, i zauważyłam że już od dłuższego czasu młodzi wybierają głównie fotografów na swój wielki dzień.
My braliśmy ślub w 2010r. i początkowo też nie chcieliśmy kamerzysty, ale w końcu po namowach mamy i dziadków zdecydowaliśmy się na film. I bardzo się z tej decyzji cieszę, ponieważ oglądając go później (wielokrotnie, bo był tak fajnie zmontowany) zobaczyłam chwile które mnie samej uciekły, albo zatarły się w pamięci, mogłam na spokojnie, bez adrenaliny we krwi która jest w dniu ślubu, pooglądać gości, ich zabawę i śmieszne momenty :)


Cos w tym jest :) Bo faktycznie spotkałam sie z wieloma takimi stwierdzeniami, że dzieki filmikowi dopiero udaje sie dostrzec to wszystko. Tak jak piszesz własnie.

A co do fotografa. To nie wiem a jak ty ale ja jestem zdania, że to juz niepotrzebny wydatek. KTOS Z rodziny i tak pewnie bd pstrykał foty... ;)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Hadassa » 18 cze 2013, o 09:57

Jeżeli ktoś organizuje wesele i tak dalej może i fakt kamerzysta fajny, ale też trzeba uzgodnić by był do określonej godziny.. itp itd..
Nie wiem, mieliśmy kamerzyste na studniówce i może raz ten film oglądałam, obawiam sie że z weselem będzie podobnie.... ;) Obejży sie raz drugi i koniec...

CO do fotografów... hmm ... ja rozumiem, że to ich praca itp... ale bez przesady, normalna sesja kosztuje 300 za 3h a śłubna już 500 ;)
A w związku z tym, że nie mam zamiaru przepłacać, dogadałam się z kumpelą, która się amatorsko zajmuje ;) Ona popstryka a my już obrobimy ;) Na sesje też się zgadamy któregoś dnia ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez joasia.b » 18 cze 2013, o 17:31

Ja na weselu miałam i kamerzystę i fotografa - małżeństwo. Pan filmował, Pani robiła zdjęcia, no i oczywiście za tydzień pojechaliśmy na sesję w plenerze. :)
joasia.b
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 17:58

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 08:24

Jeśłi miałabym wybierać to fotograf, kamerowanie mogłabym sobie odpuścić ;)
Basia1994
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez bzusia » 21 cze 2013, o 10:53

Oczywiście, ktoś zrodziny, albo jakiś znajomy też przecież może pstryknąć jakieś "fotki", pytanie tylko, czy komuś zależy na profesjonalnej i pieknej pamiatce, czy zwykłych zdjęciach imprezowo-kotletowych ;) bez obrazy oczywiście dla amatorskich zdjęć!
Avatar użytkownika
bzusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 15:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Hadassa » 21 cze 2013, o 10:59

Wiele zależy od tego jakie to zdjęcia i kto robi ;)
Niestety duża część fotografów często popada w standardy...
Przeglądając różne portfolia, oraz ostatnio i samą pracę jednego z fotografów, od razu wiadomo jakie ujęcie zrobi :)

Więc albo na prawdę dobry fotograf, najlepiej nie specjalizuący się tylko w jednym...
Albo ktoś kto ma do tego na prawdę smykałkę....

Jak pisałam mi zdjęcia będzie robić przyjaciółka amator...
Zdjęcia obrabiać będziemy sami, bo oboje i tak siedzimy w grafice...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 11:26

Ja wolę zapłacić i mieć gotowe zdjęcia, a jeśli odpukać przyjaciółce coś nie pójdzie i zdjęcia pójdą w kosz ? Opłacany fotograf bierze odpowiedzialność na siebie.
Basia1994
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Hadassa » 21 cze 2013, o 11:29

Akurat to sprawdzona osoba ;) i nie raz miałam okazję oglądać jej zdjęcia ;)
Czy to plenerowe czy to ustawiane ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 13:21

To w takim wypadku warto skorzystać z takiej okazji ;)
Basia1994
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Hadassa » 21 cze 2013, o 13:48

Gdyby nie to że to osoba sprawdzona, to fakt, bym się zastanowiła kilka razy ;)
A gdybym nie miała takiej sytuacji, to zdecydowanie nie żałowała bym kasy na fotografa ;)
i ściągała wg mnie rewelacyjnego gościa z trójmiasta ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 15:48

No dokładnie metoda zastaw się a postaw się nie wchodzi w grę ;)
Basia1994
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron