Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez maliczka » 19 paź 2015, o 14:21

ja zapisalam sie na kurs do szkoly jezykowe i nie zaluje , jestem bardzo zadowolona bo duzo sie ucze i przede wszystkim systematycznie. W Lincolnie na razie uczę się angielskiego, ale planuje jeszcze sie zapisac na hiszpanski :ok:
maliczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 16:14

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez BlackWolf » 5 lis 2015, o 14:35

Tego typu kursy są zazwyczaj płatne. Darmowe -różnie z ich kompletnością. W każdym razie nie znalazłam jeszcze takiego, który nie byłby z nudnym tłumaczem. Z aplikacjami to samo. Więc mam pytanie -macie, znacie dobre bezpłatne kursy online? Co byście poleciły z aplikacji?
Korzystałam jakiś czas temu z Duolingo. Nie jest wcale nudne, słówka są świetne, ale... I tu pojawia się ''ale'' -są to wyrywcze zdania, słowa, wyrazy. Jeden chaos w nauczaniu. To tak jakby klepać słowa, zdania, które niezupełnie mogą się przydać. I zero ciągłości. Znacie coś dobrego, co pomoże utrwalić angielski od podstaw?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez milla77 » 24 lis 2015, o 10:08

Niestety z darmowych rzeczy nic nie znam fajnego,a co do kursów płatnych to szukaj dofinansowań, jakiś czas temu w speak upie można było dostać takie dofinansowanie (nawet 100%)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Modna26 » 2 gru 2015, o 13:35

ja często korzystałam przy nauce z metody skojarzenia. Często sobie kojarzę z czymś jakiś zwrot i wtedy szybko zapamiętuje. Każdy ma inną metodę.
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez milla77 » 29 gru 2015, o 13:41

Na naukę słówek to pewnie jedna z lepszych metod :), najtrudniejsza jak dla mnie jednak jest nauka wymowy, ale i tak teraz u mnie ztym dużo lepiej odkąd na kursie jestem
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez RoxanaT10 » 15 lut 2016, o 09:39

Albo rozpocznij studia. ..Ciekawą ofertę mają w Lingwistycznej Szkole Wyższej SPAM. Wieczorowo, to znaczy trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki możesz studiować Anglistykę: Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji .

Ostatnio edytowano 15 lut 2016, o 10:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Pokorny-82 » 10 mar 2016, o 14:35

Uczyłam się w Łodzi w Perfect OK, polecam świetnego nauczyciela, p, Marcina Banasiaka
Pokorny-82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 12:43

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Tacjanab » 18 mar 2016, o 11:56

Oprócz nauki w szkole dużo nauczyłam się podczas pobytu za granicą.

Tacjanab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2016, o 11:45

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez nowik87 » 23 mar 2016, o 11:42

Jak ktoś już ja jakiekolwiek podstawy to warto oglądać filmy, telewizję i czytać książki lub prasę z tego kraju. Naprawdę pomaga.

nowik87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 11:37

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Karameczka » 1 cze 2016, o 12:20

Ta opcja z studiami wieczorowymi w Lingwistycznej Szkole Wyższej to całkiem fajny pomysł
Karameczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:52

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Katarynka » 1 cze 2016, o 14:49

chodzę do szkoły językowej :)

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 15:41

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest oglądanie telewizji w tym języku i słuchanie radia. Trzeba się osłuchiwać, to bardzo ważne!

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez milla77 » 21 sie 2016, o 21:06

Katarynka - a do której chodzisz i jak wrażenia?
Carmen- osłuchanie jest ważne ale samym osłuchaniem cięzko sie nauczyć bo nie ma kto weryfkować czy dobrze coś wymawiasz itp. a to jet najważniejsze w komunikaci, bez dobrego lektora wg mnie nauka jest bardzo utrudniona
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Bounty » 15 wrz 2016, o 13:30

Uczyłam się przez 2 lata w szkole językowej i bardzo dużo dały mi te zajęcia. Mój poziom potem w liceum, na studiach był o wiele lepszy niż innych. Bardzo dobrze kiedy grupy są małe, wtedy można na każdego uczestnika poświęcić taką samą bądź podobną ilość czasu. Dodatkowo w grupie występuje rywalizacja. Kiedy zauważamy że ktoś jest lepszy od nas, będziemy chcieli tej osobie dorównać, co jest dobre podczas nauki języka obcego.

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Jaśmin » 24 sty 2017, o 03:53

Przede wszystkim to w nauce języka bardzo ważne jest to, by włączyć go sobie w głowie jako język użytkowy. Wiele osób popełnia ten błąd, że na przykład chodzi na zajęcia w wyznaczonym czasie czy samemu sobie wyznacza godziny na naukę, a przed to przyzwyczaja mózg do tego, że język obcy to na przykład godzina w poniedziałek czy dwie godziny w środę a resztę tygodnia wyrzuca go w ogóle z głowy. Przez to wytwarza sztuczne i nienaturalne środowisko danemu językowi. Jasne, można w ten sposób nauczyć się podstaw języka a nawet więcej niż podstaw, ale nigdy nikt nas nie pomyli z nativem i nie będziemy mieć dobrego akcentu, ponieważ dany język będzie dla nas sztuczny/udawany.
Aby nauczyć się języka świetnie trzeba sprawić, że stanie się dla nas naturalny, trzeba się nim otoczyć. Słuchać radia, muzyki, oglądać filmy, czytać gazety. Najlepiej znaleźć sobie znajomych z danego kraju i wychodzić z nimi, słuchać jak rozmawiają między sobą, obserwować ich gesty, ich osobowość, zachowanie. Najlepiej połączyć język z kulturą danego kraju i "wejść" w dane środowisko. Jeśli uda się odnaleźć w nowej rzeczywistości nowego języka to sukces murowany.
Ja się w taki sposób uczyłam języków. Przede wszystkim wyparłam przekonanie, że jeden język jest mój, bo to mój język ojczysty a ten nowy jest "obcy". Krok drugi to duuuuuuużo mówić, pisać, wypowiadać się, myśleć i składać sobie wyrażenia w nowym języku w głowie. Nie bać się. Mówić "Kali jeść, Kali pić" ale mówić. Pisać listy, pocztówki, pamiętnik w danym języku, bloga, zarejestrować się na forach. Mieć go ciągle w obrocie i w użytku, nie wsadzać go w ramki czasowe, nie dopasowywać go do żadnego miejsca (typu, że języka 2 używamy tylko na lekcji w klasie a później zapominamy).

Wielu ludzi popełnia ten błąd, że stara się nauczyć języka ucząc się regułek, a język to stan myślenia. Na podstawie regułek nie da się nauczyć języka idealnie, bo często w języku 2 nie ma niektórych wyrażeń z naszego ojczystego, często język 2 ma wyrażenia, których nie jesteśmy w stanie sobie naszym ojczystym językiem wytłumaczyć i które musimy po prostu zrozumieć - myśląc w języku 2. Myślenie w nowej rzeczywistości językowej to kolejny klucz do sukcesu.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez ZdrovaPani » 24 sty 2017, o 23:09

najważniejsze zeby caly czas miec kontakt z językiem... czytać, mówić, śpiewać...;) powtarzać sobie słówka na aplikacjach...
ZdrovaPani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2017, o 23:06

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez WalutowyInwestor » 25 sty 2017, o 22:47

Wiele czytam w obcym języku, oglądam filmy i seriale. Kontakt z językiem według mnie więcej daje niż sama nauka.
WalutowyInwestor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 21:12

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Jaśmin » 26 sty 2017, o 23:59

Nauka gramatyki i słownictwa to baza, ale rzeczywiście, żeby zacząć mówić naturalnie to kontakt z językiem jest najważniejszy.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Nelly24 » 22 kwi 2017, o 20:46

jaka forme nauki proponujecie do nauki j.angielskiego??
Nelly24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 kwi 2017, o 16:43

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez oluniaa » 25 maja 2017, o 12:57

Ja uczę się poprzez kurs online oraz audiobooki. Kiedyś miałam w szkole angielski, ale nie za dużo z niego pamiętam :/. Jakiś czas temu postanowiłam, że muszę odświeżyć sobie temat. Poszłam do szkoły językowej, ale za długo nie pochodziłam ze względu na brak czasu. Jestem pracującą mamą i niestety czas jest na wagę złota ;)/. No to odpaliłam kompa i postanowiłam się uczyć sama, podstawy jakieś mam więc pomyślałam, że nie może być tak trudno. Pierwsze kroki nie były łatwe bo jest dużo darmowych filmików, blogów do nauki angielskiego i nie wiedziałam od czego mam zacząć. Nie potrafiłam tego sobie poukładać. Trafiłam w końcu na kursy eskk, ale też nie byłam przekonana czy to dobry wybór. Dopiero jak pouczyłam się z nimi za darmo, spróbowałam o co w tym chodzi to postanowiłam kupić kurs. Oprócz nauki na kursie jeszcze dużo słucham audiobooków, filmików na youtuber, słucham muzyki i oglądam filmy bez lektora. Staram się mieć kontakt z językiem gdziekolwiek się da. Jeśli ktoś chce tak jak ja spróbować się osłuchać z angielskim to tutaj można LINK
Ja mam nadzieje, że w przeciągu roku już będę na poziomie zaawansowanym :)

DZIEKUJEMY ZA LINK
oluniaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2017, o 12:27

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Sara98 » 26 cze 2017, o 11:11

Mi bardzo pomagają fiszki językowe. Bardzo lubię uczyć się ich w autobusach. Nauka musi być systematyczna, chociaż 5 minut, ale codziennie.

Sara98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:58

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez Fenek86 » 26 cze 2017, o 13:20

Najlepiej jest zrobić kurs wybranego języka. Zabulisz, zmotywuje cię to przy okazji i przynajmniej nauczysz się w 100%
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:41

Tylko praktyka. W momencie gdy masz już jakieś podstawy, trzeba po prostu rzucić się na głęboką wodę - wyjechać, otoczyć się obcym językiem, czyli słuchać muzyki, czytać książki w nim. To się naprawdę sprawdza.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 12:43

Kilku języków udało mi się nauczyć samodzielnie, potem tylko je szlifowałam w praktyce, bo to właściwie ma największe znaczenie.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Języki obce - w jaki sposób uczycie się języków?

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 18:55

Nie mam jednej określonej metody, wszystko zależy od języka, bo są takie które "wchodzą" bardziej, a inne mniej ;)

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]