Materac do spania

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Materac do spania

Postprzez Marzena » 29 paź 2012, o 22:42

Szukam odpowiedniego materaca do spania, ale w związku z tym, że dotychczas spałam na sofie, to niestety nie wiem na co zwrócić uwagę, gdy będę w sklepie szukać materaca. Czy możecie mi coś polecić?
Marzena
 

Re: Materac do spania

Postprzez Paulla » 30 paź 2012, o 21:08

Nie kupuj materaca przez internet, najlepiej jedź osobiście i wypróbuj wybrane materace - połóż się na nich, żeby sprawdzić czy są wygodne. Pamiętaj, że są różne wkłady materaca np. lateks, pianka dobrze, żebyś sprawdziła jeden i drugi, żebyś miała porównanie. Zresztą poczytaj sobie o materacach na stronce http://www.sentozdrowie.pl znajdziesz tutaj sporo informacji na ten temat.
Paulla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 23:11

Re: Materac do spania

Postprzez pomcia » 2 lis 2012, o 13:31

Polecam obejrzeć odcinek Kasi Bosackiej o materacach by nie dać nabić się w butelkę.
pomcia
 

Re: Materac do spania

Postprzez pirouette » 12 lis 2012, o 14:29

czy ja wiem, ja raczej materace do tej pory kupowałam właśnie przez internet :) teraz każdy z domowników śpi na futonie :) ceny takie same jak materacy z ikei a materac wykonany w 100procentach z bawełny, dopasowuje się do ciała, polecany jak ktoś ma problemy z kręgosłupem. ja korzystałam z tego portalu i zawsze wszystko było okej:)
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: Materac do spania

Postprzez babuszka » 21 lis 2012, o 11:55

Ja również mogę się dobrze wypowiedzieć o futonie. Posiadam taki materac http://www.slodkichsnow.com/materac-fut ... dy-140x200 śpię na nim już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona. Mój mąż ma problemy z kręgosłupem i również go sobie bardzo chwali. Plusem jest fakt, że jest to ekologiczny materac, więc mam pewność, że został on wyprodukowany z naturalnych surowców :)
babuszka
 

Re: Materac do spania

Postprzez pirouette » 21 lis 2012, o 12:30

no ja teraz w ogóle zaczęłam bardzo dużą wagę przykładać do tego, z czego korzystam i co jem. chciałabym, żeby wszystko wokół mnie było naturalne :) no ale niestety wciąż jeszcze króluje poliuretan ;/
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: Materac do spania

Postprzez aniag1 » 29 lis 2012, o 14:52

Jak masz gdzieś w pobliżu ikeę to zajrzyj do Ikei tam są fajne materace

aniag1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 14:36

Re: Materac do spania

Postprzez pirouette » 30 lis 2012, o 13:05

no własnie ja nie jestem taka pewna. ikea ma może jeden czy dwa tanie modele materacy, które wcale wygodne nie są a zdrowe to już na pewno :). a na słodkich snów chociażby możesz sobie kupić za niecałe 400zł materac bawełniany, zdrowy, dopasowujący się do krzywizn kręgosłupa i spać jak bobas, o tak: :baby :D
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: Materac do spania

Postprzez glamour » 30 gru 2012, o 14:06

Żaden inny jak materac kieszonkowy. Takie są oprócz tego, że w miarę tanie to jeszcze starczają na lata. Zwykłe sprężynowe to kicz, a inne są zbyt udziwnione i ciągle się z nimi coś dzieje. Ja mam model ESTRELLA

Ostatnio edytowano 29 paź 2013, o 15:40 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
glamour
 

Re: Materac do spania

Postprzez maciejk1 » 2 sty 2013, o 14:04

Ikea ma fajne materace na prawdę ewentualnie poszperaj po allegro:)

maciejk1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:01

Re: Materac do spania

Postprzez krysia19 » 30 sty 2013, o 18:36

Ja lubię raczej twarde materace, na miękkich kompletnie się nie wysypiam. Kupiłam taki materac piankowy http://www.klinikasnu.pl/materace-piankowe/29-materac-medivis-lux-011304.html i muszę powiedzieć że był to strzał w dziesiątkę. Używam go już jakiś czas i na szczęście jeszcze się nie zdeformował.
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Materac do spania

Postprzez Amaretto » 7 lut 2013, o 14:05

Ja również wolę materace twarde ;) Swego czasu stoczyłam bój z mężem który upierał się przy miękkim ale wreszcie postawiłam na swoim (kupiliśmy średnio twardy) i teraz mąż również się ze mną zgadza... :P Mam w swojej sypialni materac Janpolu: http://www.klinikasnu.pl/materace-latek ... 21208.html i jestem z niego bardzo zadowolona. Dopasowuje się do kształtu ciała i jest wygodny. Myślę, że będzie mi służył jeszcze przez wiele lat.
Amaretto
 

Re: Materac do spania

Postprzez izawroc » 26 mar 2013, o 23:06

A ja postawiłam na cos kompletnie nietypowego i mało znanego w Polsce. Po przeczytaniu artykułu http://www.jakkupowac.pl/artykul/196/ja ... lozka.html zdecydowałam, ze wypróbuje futon, jak sie nie będzie nadawał to wstawię go do któregoś z łóżek w goscinnym pokoju, gdzie niezbyt czesto się sypia. No i już go nie oddałam a teraz wymieniłam również dzieciom materace na futony. Odkąd śpię na futonie minęły moje wszystkie dolegliwości z bólem plceów, wstaje wypoczeta. No i co tu mówić.....jest bardzo tani w stosunku do materacy z pianki, lateksu, czy kieszeniowych, chociaż zawiera i kokos i lateks, w zalezności od opcji.
I jeszcze jedno, taki materac można zamówić w kolorze, co swietnie sprawdza się u dzieciaków.
Sporo informacji na ten temat mozna znaleźć na tej stronie http://www.slodkichsnow.com/o-futonie
Ponoć futony są bardzo popularne w Europie, ten producent od którego ja kupowałam mówił mi, że 99% jego produkcji idzie do Niemiec, Francji, a tylko pojedyncze sztuki sprzedają się w Polsce.
Szkoda, bo to znaczy, ze ekologia mało nas interesuje :(
izawroc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 23:04

Re: Materac do spania

Postprzez tusia25 » 24 lip 2013, o 16:09

Materac w łóżku jest tak samo ważny jak jego rama, która dodatkowo powinna jeszcze stylowo wyglądać, bo materac to się przykryje, ale musi być absolutnie wygodny, bo nie kupujemy go co tydzień, ja też wolę te twardsze
tusia25
 

Re: Materac do spania

Postprzez Kolaboracja » 24 lip 2013, o 21:30

Rama ma znaczenie estetyczne a materac bardziej praktyczne. Musi być wygodny bo przecież na nim odpoczywamy
Kolaboracja
 

Re: Materac do spania

Postprzez posterka » 25 lip 2013, o 10:53

Ja również uważam, że warto zainwestować w porządny materac. Na logikę w łóżku spędza się prawie 1/3 swojego życia tak więc warto chyba zadbać o swój kręgosłup i wygodę ;)
Słyszałyście może o słowackich materacach? Tutaj macie duży wybór: SPAM Firmy takie jak Materasso czy Ferreti posiadają w swojej ofercie materace równie dobrej jakości jak te najdroższych firm ale w znacznie lepszych cenach tak więc można sobie na nie pozwolić ;P Śpię na takim materacu zarówno ja z mężem jak i dzieciaki i jest bardzo wygodnie.
Mamy już je jakiś czas i dalej dobrze się trzymają ;)

Ostatnio edytowano 25 lip 2013, o 10:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: Materac do spania

Postprzez Kolaboracja » 25 mar 2014, o 17:30

a Feretti to nie materace dla dzieci? ja mam ramę z bydgoskich mebli, a materac ze sklepu selene, nie wiem jakiej firmy, na pewno kokos-pianka-kokos, bo ja wolę odrobinę twardsze
Kolaboracja
 

Re: Materac do spania

Postprzez badgirl23 » 14 kwi 2014, o 13:48

Ikea ma materace wykonywane z najgorszych pianek jakie się da :) Tak jak koleżanka wyżej pisała - przede wszystkim materac musi być kupiony świadomie, więc polecam wybrać się do sklepu i dobrze się wyleżeć na każdym modelu po czym wybrać odpowiedni dla siebie. Każdy z nas zbudowany jest inaczej i każdemu co innego odpowiada. Na rynku jest mnóstwo modeli a my musimy dopasować jeden dla siebie. Co do materacy kieszeniowych... dziękuje, ale wolę pianę - jest mnóstwo modeli produkowanych z naturalnych pian a nie z metalowych sprężyn, które kumulują wszelkie fale radiowe "latające" w powietrzu :) Ja swój materac kupiłam we Wrocławiu w salonie przy ulicy Strzegomskiej. Spędziłam tam chyba z 1,5 godziny leżąc po 15 minut na kilku modelach i duuuużo słuchając Pani sprzedającej... Na pewno nie Ikea!

Avatar użytkownika
badgirl23
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 11:12

Re: Materac do spania

Postprzez Agito.pl » 19 maja 2014, o 17:01

Materac kieszeniowo-kokosowy to dobry i trwały materac, zobacz sobie materac
Dr Clover KOMODO Anti-Allergic Basic 90/200. SPAM

Ostatnio edytowano 20 maja 2014, o 09:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Agito.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 13:08

Re: Materac do spania

Postprzez badgirl23 » 21 maja 2014, o 13:10

I jak? Wybrałaś już coś ? Jakieś porady co do kupna ?

Avatar użytkownika
badgirl23
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 11:12

Re: Materac do spania

Postprzez Imalicka » 14 cze 2014, o 12:55

Ja zalecam materace viscotherapy dla komfortu i zdrowia. Masa innych opcji na rynku, ale akurat ten producent jest sprawdzony, jeśli chodzi o materace termoelastyczne.
Imalicka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 12:52

Re: Materac do spania

Postprzez roswalika » 1 lip 2014, o 12:00

polecam tempur
roswalika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 11:58

Re: Materac do spania

Postprzez Penelopa » 20 wrz 2014, o 09:03

może zobacz w Jysku. Teraz jest świetna promocja na materace. Jak patrzyłam na ich gazetkę promocyjną na okazjum.pl, to nawet swój model tam wypatrzyłem :-) Sama mam właśnie z tego sklepu i naprawdę za taką cenę naprawdę warto skorzystać.
Avatar użytkownika
Penelopa
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 20:16

Re: Materac do spania

Postprzez milla77 » 21 wrz 2014, o 16:35

nie mam przekonania do ich produktów, kilka razy kupiłam coś i z jakością było tak sobie, a kojarzy ktoś markę sembella? Wczoraj byłam w sklepie i doradca zaproponował mi ich materac, zna ktoś?
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Materac do spania

Postprzez Jinka » 24 wrz 2014, o 04:28

Mam od jakiegoś czasu materac tej firmy i jestem mega zadowolona. Na prawdę dobry materac to podstawa. Zupełnie inaczej się śpi.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Abram, Google [Bot], Hivaa