Meble na wymiar

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Meble na wymiar

Postprzez apollo » 19 lut 2014, o 17:11

W swoich domach posiadacie meble na wymiar czy klasyczne zestawy, wcześniej przygotowane? Jakie materiały i ile płaciliście za metr? Jak długo czekaliście na dostawę?
apollo
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez Hadassa » 19 lut 2014, o 19:34

Wydaje mi się że strasznie ogólnikowe pytanie...
do sypialni teraz kupiliśmy gotowe meble z Agaty... w sumie na nasze życzenie były po tygodniu, mogły być wcześniej...
natomiast na inny zestaw który nam się podobał musielibyśmy czekać 3 tygodnie, bo był sprowadzany z niemiec...

natomiast jakies 4 lata temu zamawialiśmy na wymiar meble do kuchni, w gawinie, czekaliśmy 4 tygodnie.

Teraz moja siostra z mężem zamawiali do siebie wersalkę, u jakiegoś sprzedawcy to czekali 3 tygodnie..
a na stól chyba z 2, na pewno był drewniany...

wydaje mi się więc że wszystko zależy od tego co i gdzie kupujemy..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Meble na wymiar

Postprzez apollo » 20 lut 2014, o 21:57

Pamiętasz ile płaciliście za meble na wymiar? Chodzi nam o zestaw do kuchni. Śpiewają u nas w mieście od 1000 do 1500 złotych za metr. Wydaje mi się, że to dużo, do naszej kuchni będzie potrzebne około 7 metrów bieżących mebli ;/
apollo
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez Hadassa » 21 lut 2014, o 10:01

My nie miałyśmy wyliczane wg metrów, tylko ilości szafek
płaciłysmy około 12 tysięcy ale w tym zmywarka i kamienny zlew...
no i kredens do jadalni :)
no i kuchnie mamy duża.... jakieś 12 metrow kwadratowych

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Meble na wymiar

Postprzez apollo » 22 lut 2014, o 10:05

Ale ja mówię bez sprzętów - sprzęty kupuje się samodzielnie, to samo zlew - to kwestia indywidualna. Firma jedynie na ten zlew robi odpowiednią dziurkę, to wszystko. Ale to jeszcze raz - mieliście zestaw na wymiar? Na 100%?
apollo
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez Hadassa » 23 lut 2014, o 00:34

Gawin ma coś takiego że mają gotowe meble, dowolnie je zestawiasz ze sobą niektóre sa dopasowywane do Twoich potrzeb, czyli np skrócone ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Meble na wymiar

Postprzez Kolaboracja » 23 lut 2014, o 20:48

Kupno mebli na wymiar jeśli nie ma się nietypowych wnętrz i metraży czy rogów w domu uważam za bezsens i niepotrzebne przepłacanie, jest taki wybór mebli na rynku, ze na prawdę można coś dla siebie znaleźć z gotowych mebli
Kolaboracja
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez polcia5 » 3 mar 2014, o 10:23

Wystarczy zaprojektować sobie wszystko w programie i później wyszukać meble o wymiarach dla nas odpowiednich.

polcia5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 10:18

Re: Meble na wymiar

Postprzez Kolaboracja » 9 mar 2014, o 12:58

polcia zgadzam się, i zaoszczędzimy pieniądze, ja u siebie nie mam mebli na wymiar, wystarczyło po prostu dobrze poszukać i dostałam do każdego pomieszczenia meble w odpowiednich wymiarach
Kolaboracja
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez Emilia111 » 25 mar 2014, o 11:43

Ja zdecydowałam się na klasyczne zestawy bo były tańsze ale z perspektywy czasu żałuję, że nie zabudowałam przedpokoju szafą, byłoby znacznie więcej miejsca do wykorzystania i chowania rzeczy..:(
Emilia111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 15:30

Re: Meble na wymiar

Postprzez Kolaboracja » 25 mar 2014, o 17:22

no tak, szafa w przedpokoju to jednak podstawa, patrz jak łądnie przedpokój wygląda tutaj: SPAM

Ostatnio edytowano 25 mar 2014, o 23:31 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Kolaboracja
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez kkk-kamila » 31 mar 2014, o 10:45

Ja robiłam na wymiar kuchnię i wyszło dużo taniej niż gotowe meble ze sklepu. Kuchnia w bloku więc mało ustawna. Meble na wymiar wyszły mnie ponad 3000 zł, a takie gotowce wychodziły do mojej kuchni też mniej więcej tyle lub więcej. Róznica jest taka że tutaj wybrałam sobie białe fronty dobrej jakości, a nie zwykła płytę, drewniano podobny blat twardy, ładny, zabudowy do zmywarelk, szuflady duże na garnki i wszystko na najlepszych zawiasach. Teraz jakbym miała robić np. przedpokoj to tez wybrałabym za wymiar. Już kilka osob mowilo mi ze taniej.
kkk-kamila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 10:41

Re: Meble na wymiar

Postprzez apollo » 1 gru 2014, o 14:28

kamila - co ty bredzisz? Przecież w marketach masz zestawy nawet za kilka stówek. Zresztą pod małe kuchnie blokowane zakup jakiegokolwiek innego rozwiązania niż meble na wymiar to jak dla mnie głupota, bo się jedynie traci mnóstwo miejsca.
apollo
 

Re: Meble na wymiar

Postprzez Atlantic Polska » 16 gru 2014, o 15:35

U siebie w mieszkaniu mam meble kuchenne na wymiar, wykonane przez miejscowego stolarza. Moja kuchnia jest wyjątkowo nieustawna, gdyż w kształcie zygzaka :D. Dlatego nie mieliśmy wyboru i musieliśmy zlecić wykonanie mebli. Jednak, gdy ktoś posiada ustawną kuchnię, w kształcie prostokąta, do tego małych rozmiarów, jak najbardziej może zdecydować się na gotowy zestaw.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meble na wymiar

Postprzez Agatka27 » 6 sty 2015, o 20:29

Ja u siebie również zamawiałam meble na wymiar. Teraz nie ma szans żeby inaczej. Najbardziej jestem zadowolona z kuchni. W sypialni jedyne co nie było na wymiar to szafki nocne :D Teraz jeszcze została łazienka do zrobienia od podstaw, ale jak na razie brak funduszy :)

Obrazek
Agatka27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sty 2015, o 20:23

Re: Meble na wymiar

Postprzez kasiapokala » 12 sty 2015, o 19:38

Ja właściwie w każdym pokoju (przedpokój, sypialnia i duży pokój) mam meble na wymiar. Mam stosunkowo niewielkie mieszkania i tendencję do chomikowania, dlatego stwierdziłam że pojemne szafy wnękowe najlepiej sprawdzą się przy moich potrzebach. Po 2 latach mieszkania zostały mi tylko dwie wolne półki ;-)

Moje ulubione meble na wymiar
kasiapokala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 19:35
Lokalizacja: wrocław

Re: Meble na wymiar

Postprzez nnoim87 » 14 wrz 2015, o 11:12

Choć meble na wymiar są droższe od standardowych, to jednak warto się nad nimi zastanowić, gdyż mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim meble te idealnie dopasowują się do wielkości pomieszczenia - świetnie sprawdzają się np. w małych kuchniach (można wykorzystać nawet najmniejsze zakamarki, idealne na szafy wnękowe). Wybierając takie meble można także dostosować ich wygląd, nie wspominając o tym, że są lepszej jakości.

panele podłogi – sklep internetowy
nnoim87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 10:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Meble na wymiar

Postprzez Moon » 14 wrz 2015, o 16:34

To, że meble na wymiar są droższe od zwykłych to jest oczywiste :) ja osobiście jestem zwolennikiem w pierwszej kolejności pójścia do jakiegoś sprawdzonego salonu typu Agata Meble a nie jakieś tam nie wiadomo co rozreklamowane ;) i tam poszukanie mebli dla siebie bo jeżeli chodzi o kasę to jest niebo a ziemia....
Moon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 wrz 2015, o 16:25

Re: Meble na wymiar

Postprzez katrinka » 24 wrz 2015, o 10:20

A czy znacie kogoś ze Śląska komu można byłoby powierzyć zaprojektowanie i stworzenie kuchni pod wymiar? Jaki to może być koszt ostateczny? Kuchnia ma wymiar 3,5 na 5m długości. Chodzi o Gliwice...
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Meble na wymiar

Postprzez słoneczna » 24 wrz 2015, o 12:51

Ja zamawiałam meble na wymiar z jednej z firm we Wrocławiu. Super efekt, wszystko tak jak chciałam ;) Udało mi się jeszcze zdobyć rabat dzięki stronie SPAM ;)


PROSZE NIE SPAMOWAC FORUM

słoneczna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2015, o 13:04

Re: Meble na wymiar

Postprzez Jagoda31 » 28 wrz 2015, o 06:22

Torus meble.Mają swoje placówki w Gliwicach oraz Tychach. Robiłam u nich meble do kuchni i jestem zadowolona. Wszystko zaprojektowane bardzo sensownie oraz kuchnia prezentuje się ładnie. Jest totalnie nieustawna tak wiec zupełnie nie przychodziło mi do głowy w jaki sposób można to zaprojektować aby było w miarę wygodne. Ekipa jednak stanęła na wysokości zadania i musze przyznać,że wszystko jest bardzo sensownie wykonane. Jasne kolory tak więc wydaje się w rzeczywistości większa niż jest naprawdę.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Meble na wymiar

Postprzez luizah » 19 paź 2015, o 17:47

Niby meble na wymiar są droższe, ale moim zdaniem warto w nie zainwestować. Meble zmienia się rzadko, więc myślę że jest fajnie kiedy są do nas idealnie dopasowane.

luizah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 17:30

Re: Meble na wymiar

Postprzez modnestol » 16 paź 2019, o 12:01

katrinka napisał(a):A czy znacie kogoś ze Śląska komu można byłoby powierzyć zaprojektowanie i stworzenie kuchni pod wymiar? Jaki to może być koszt ostateczny? Kuchnia ma wymiar 3,5 na 5m długości. Chodzi o Gliwice...

Zależy jakiej wielkości jest kuchnia. Jak mają przebiegac szafki? Czy są same doły czy dół z góra a może góra pod sufit. Z ajkiego materiału blat? Blaty ze spieków to wydatek kilku dobrych tysięcy. Najkrócej mówiąc małe kuchnie takie 3-4 metry to koszty 7-10 tysięcy duże kuchnie w domach lub apartamentowcach to najczesciej 15< Niestety ostatnio ceny poszły w górę o około 20 % z racji na podniesienie cen na hurtowniach. A jal chcesz dobra firmę do zrobienia kuchni to proszę : Modnestol

modnestol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2019, o 11:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Meble na wymiar

Postprzez Kurlet » 27 mar 2023, o 08:28

W Warszawie możesz przedzwonić pod 888 488 883, pytaj o Luvio Meble. Realizują meble kuchenne, duże garderoby, wytrzymałe meble dziecięce i całkiem designerskie, robią drobne prace pod właściwe wstawienie mebla, jeżeli warunki techniczne nieruchomości do końca się nie zgadzają.
Kurlet
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 30 sie 2022, o 08:43

Re: Meble na wymiar

Postprzez Cepan » 3 sie 2023, o 10:56

Wszystkie rodzaje mebli na wymiar wykonuje luviomeble.pl/ i dysponują też usługami częściowego wsparcia aranżacyjnego.
Cepan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sie 2023, o 09:23
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]