Planowanie dzidziusia

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ence » 27 kwi 2014, o 18:23

Lena20 napisał(a): my pół roku się staramy i nic ..

Starania do roku czasu uważa się za normalne. Potem należy udać się do lekarza.
Armigor napisał(a):Ja starałam się 6 lat i faktycznie dopiero jak dałam na luz zaszłam w ciąże i mam dwa maluszki

Leczyłaś się jakoś?
ence
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 28 kwi 2014, o 16:36

ence napisał(a):
Lena20 napisał(a): my pół roku się staramy i nic ..

Starania do roku czasu uważa się za normalne. Potem należy udać się do lekarza.


do lekarza możesz się udać od razu może da ci coś na wyregulowanie, albo jakiś suplement wspomagający ciąże bo przecież takie coś też już jest na rynku, albo faktycznie możecie jeszcze poczekać.

ence napisał(a):
Armigor napisał(a):Ja starałam się 6 lat i faktycznie dopiero jak dałam na luz zaszłam w ciąże i mam dwa maluszki

Leczyłaś się jakoś?


z tego co widzę koleżanka napisała że się wyluzowała i to było jej lekarstwo. ale może się jednak mylę?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Tygrys » 29 kwi 2014, o 11:32

przyjmuje się, że własnie jakies wspomaganie czy czukanie przycyzn i ew. leczenie po roku bezskutecznych starań. No chyba, że wcześniej wiadomo, że coś nie tak.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ania_inofolic » 29 kwi 2014, o 15:40

Zdrowa, zbilansowana dieta w ciąży zagwarantuje utrzymanie prawidłowej sylwetki. Fizjologią jest to, że możesz zwiększyć masę ciała do 12kg. Nie przejmuj się więc każdym dodatkowym kilogramem, po ciąży na pewno je stracisz. Natomiast już teraz zadbaj o swoją aktywność fizyczną. Dobra kondycja będzie sprzyjać zarówno Tobie, jak i dziecku.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
ania_inofolic
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 15:32

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ence » 4 maja 2014, o 22:54

Sieria napisał(a):
do lekarza możesz się udać od razu może da ci coś na wyregulowanie, albo jakiś suplement wspomagający ciąże bo przecież takie coś też już jest na rynku, albo faktycznie możecie jeszcze poczekać.

Coś na wyregulowanie czego?

Sieria napisał(a):
z tego co widzę koleżanka napisała że się wyluzowała i to było jej lekarstwo. ale może się jednak mylę?


No właśnie przez te 6 lat starań chyba się jednak leczyła, skoro 6 lat próbowali.

ania_inofolic napisał(a):Zdrowa, zbilansowana dieta w ciąży zagwarantuje utrzymanie prawidłowej sylwetki.

Słyszałam właśnie, że czasem przed ciąża dobrze jest trochę zrzucić. Wtedy podobno łatwiej zajść.
ence
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 5 maja 2014, o 21:33

ence napisał(a):
Sieria napisał(a):
do lekarza możesz się udać od razu może da ci coś na wyregulowanie, albo jakiś suplement wspomagający ciąże bo przecież takie coś też już jest na rynku, albo faktycznie możecie jeszcze poczekać.

Coś na wyregulowanie czego?


wyregulowanie cyklu owulacyjnego dzięki czemu zwiększa się szansa na poczęcie dziecka


ence napisał(a):
Sieria napisał(a):
z tego co widzę koleżanka napisała że się wyluzowała i to było jej lekarstwo. ale może się jednak mylę?


No właśnie przez te 6 lat starań chyba się jednak leczyła, skoro 6 lat próbowali.


z drugiej strony nie koniecznie, niektórzy chcą metodą naturalną starać się aż Bóg da
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ania_inofolic » 6 maja 2014, o 17:19

Przed ciążą warto utrzymywać prawidłowe BMI. Pamiętajmy, że zbyt niska waga również może powodować bezpłodność. Nie stosujmy też radykalnych diet, które wyniszczą organizm. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna na pewno wystarczą.

Pozdrawiam.
ania_inofolic
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 15:32

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 10 maja 2014, o 20:07

rozumiem że radykalna dieta ale nie wiedziałam że zbyt niska waga ciała też wpływa na problemy... to mnie zaskoczyłaś
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez linka_91 » 11 maja 2014, o 20:25

BMI? Też nie wiedziałam o tym, ale w sumie to by miało sens. Bo przecież przy zbyt niskiej wadze zdarza się, że może się zatrzymać miesiączkowanie.
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 11 maja 2014, o 21:16

ale to już chyba przy stanach anorektycznych ?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez a_gatka » 11 maja 2014, o 21:25

No raczej. :)
a_gatka
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ence » 12 maja 2014, o 21:48

Sieria napisał(a):rozumiem że radykalna dieta ale nie wiedziałam że zbyt niska waga ciała też wpływa na problemy... to mnie zaskoczyłaś

niska waga = mało sił, dodatkowo zmniejszasz źródła 'pożywienia dla dzidziusia'. Organizm w pierwszej kolejności zawsze żywi płód. Potem kobietom lecą włosy i zęby i się dziwią dlaczego.
ence
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Jamelia » 13 maja 2014, o 11:42

Dokładnie tak jak mówi Ence, w pierwszej kolejności wszystkie wartości z pozywienie zaspokajaja dziecko, potem matkę. Więc zadne głodówki i diety dziewczyny! Po prostu, przestawic się na większa ilość warzyw, owoców. chciał czy nie chcial, w czasie ciąży trzeba się zdrowo odzywiać więc jeśli nie będziesz słuchać bzdór pod tytułem w ciąży trzeba jeść za dwoje, a jedynie zmienisz jakość jedzenia to nie ma szans na przytycie. Pamietaj tez że w ostatnich miesiącach może się zbierac woda więc nie myl dodatkowych kilogramów z przytyciem :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez linka_91 » 14 maja 2014, o 23:43

Sieria napisał(a):ale to już chyba przy stanach anorektycznych ?


No chyba niekoniecznie :) Ja anorektyczką nie jestem, ale pamiętam, że jak ważyłam 2kg mniej to moje miesiączki "żyły własnym życiem". Od tamtego czasu usilnie próbuję przytyć ;)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 19 maja 2014, o 13:31

tylko dwa kilo a już taka różnica? ja czy ważyłam 64kg czy 53kg to nie miałam problemów z regularnością cyklu, dlatego jestem w takim szoku
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ence » 19 maja 2014, o 22:59

Jamelia napisał(a): jeśli nie będziesz słuchać bzdór pod tytułem w ciąży trzeba jeść za dwoje, a jedynie zmienisz jakość jedzenia to nie ma szans na przytycie.

Dokładnie tak, jakość nie ilość!
Sieria napisał(a):tylko dwa kilo a już taka różnica? ja czy ważyłam 64kg czy 53kg to nie miałam problemów z regularnością cyklu, dlatego jestem w takim szoku

Dwóch takich samych osób nie ma. Pamiętajcie, żeby badać cykl.
ence
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 20 maja 2014, o 18:02

masz rację każdy jest inny, dlatego tym bardziej nie mogę wyjść z podziwu (bo pierwszy raz się z tym spotykam) :)
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez linka_91 » 23 maja 2014, o 00:49

Dziewczyny, ja przy wzroście 168cm ważę 54 kg i wg BMI jestem przy dolnej granicy normalnej wagi, więc mnie to nie dziwi :) I racja, nie ma dwóch takich samych organizmów. Każdy będzie reagował inaczej
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 24 maja 2014, o 19:08

dokładnie tak. ale dobrze o tym wiedzieć żeby w razie czego mnie nie zdziwiło :)
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez linka_91 » 25 maja 2014, o 01:32

ja też się nie spodziwewałam takiego wpływu. Dopiero po rozmowie z lekarzem zaczęłam łączyć fakty.
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ence » 25 maja 2014, o 20:24

Także, zdrowa dieta i kwas foliowy na początek są wskazane. Przebadać się na wszytko, wyleczyć zęby i można działać.
ence
 

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez Sieria » 25 maja 2014, o 20:49

słyszałam jeszcze ze przed ciążą należy poprawić swoją kondycje ... ale nie wiem ile jest w tym prawdy
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ania_inofolic » 25 maja 2014, o 23:52

Sporo. W końcu kondycja świadczy o wydolności naszego organizmu. To od niej zależy, jak nasze ciało zniesie ciążę. Powszechnie wiadomo, że im lepszy stan naszego organizmu tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u dziecka.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
ania_inofolic
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 15:32

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez linka_91 » 26 maja 2014, o 00:15

Czyli sport też jest ważny? A czy jest określona jakaś granica do którego miesiąca można aktywnie uprawiać sport?
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowanie dzidziusia

Postprzez ania_inofolic » 27 maja 2014, o 11:54

Sport jest szczególnie ważny w okresie starań o dziecko. W samej ciąży należy go ograniczać, szczególnie ten ekstremalny. W przypadku innych dyscyplin należy porozumiewać się zawsze z lekarzem.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
ania_inofolic
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 15:32
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron