Podrażnienia po depilacji

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez alicjawu » 15 lis 2013, o 12:01

Ja mam dwa super sprawdzone sposoby:
1. - ałun. Taki naturalny jakby kamyk, kryształ, który jest idealny na podrażnienia, ale stosuje się go też jako naturalny antyperspirant i na ukąszenia owadów
2. - sudokrem. Taka maść dla dzieci na poparzenia odpieluchowe.
Obydwa specyfiki używam na okolice bikini. W zależności, który akurat mam. Ten ałun ostatnio kupiłam a on jest bardzo wydajny. Ten co mam starczy chyba na 5 lat.

alicjawu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:54

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez sabinamusial » 18 lis 2013, o 11:00

Ja kiedyś też szukałam metody na podrażnienia bo wszystkie krem itd nie działały, a w końcu znalazłam maść cynkową. To naprawdę pomaga, niby pisze na opakowaniu ze wysusza skórę ale tak długo się wchłania i jest tłusta i bardzo fajnie działa na podrażnienia. Najpierw smaruje po goleniu maścią cynkowa a potem kremem nivea i jest spoko. Nic mnie nie swędzi, nie pieczę itd. Możecie spróbować.

sabinamusial
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 13:27

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Karolcia93 » 16 maja 2014, o 22:51

Tez mam problem z wrastającymi włoskami, najgorze jak chce ogolić np nogi czy bikini po 2 dniach od ostatniego golenia- wtedy mam ogromne podrażnienia. Stosuje co jakiś czas peeling, ale t i tak nie zawsze pomaga, nie wiem jak sobie z tym poradzić. A wy golicie z włosem czy pod włos, bo słyszałam że od tego też mogą wrastać?
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez misiapysia » 18 maja 2014, o 09:23

ja przed depilacja robi peeling z czarnej oliwki z bielendy. wtedy latwiej pozbywam sie wloskow kremem i nie mam zadnych podraznien, krostek czy zaczerwienien :) podobno po peelingu wloski lepiej sie usuwaja- u mnie to sie sprawdza :)
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Cute_5 » 20 maja 2014, o 14:02

Ooo jeszcze nie słyszałam o sposobie z peelingiem. Na pewno wypróbuję :).
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez weronicka1987 » 20 maja 2014, o 14:09

A ja podkradam chłopakowi żel po goleniu :) I też nie mam.
weronicka1987
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 14:00

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez misiapysia » 21 maja 2014, o 23:10

Cute_5 napisał(a):Ooo jeszcze nie słyszałam o sposobie z peelingiem. Na pewno wypróbuję :).

naprawde polecam bo warto :) kosmetyczka tez mi mowila, ze to znacznie ułatwia pozbycie sie wloskow :) a co do bielendy- oni tez maja takie serum ktore łagodzi podraznienia. to jest w zestawie z takim specjalnym kompresem, ktory wlasnie tez ma ukoic podrazniona skore. to jest z aloesem, wiec powinno dobrze zadzialac. mysle ze moze sprawdzic sie na te podraznienia, ktorych juz sie nabawilas :)
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Karolcia93 » 23 maja 2014, o 01:06

misiapysia napisał(a): a co do bielendy- oni tez maja takie serum ktore łagodzi podraznienia. to jest w zestawie z takim specjalnym kompresem, ktory wlasnie tez ma ukoic podrazniona skore. to jest z aloesem, wiec powinno dobrze zadzialac. mysle ze moze sprawdzic sie na te podraznienia, ktorych juz sie nabawilas :)


A jak się nazywa dokładnie to serum Bielendy? Może wypróbuje, juz jestem troche zesperowana... A kremu do depilacji jakiego używasz? Bo wcześniej coś wposminałaś? :)
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez misiapysia » 23 maja 2014, o 23:11

to jest: Bielenda, Aloes, Bezzapachowe serum łagodzące + kompres przywracający równowagę skóry, SPAM cos takiego :)
a krem do depilacji z bielendy nazywa sie vanity expert do precyzyjnej depilacji :)

Ostatnio edytowano 24 maja 2014, o 20:16 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nasze forum umożliwia wklejanie zdjęć. Proponuję skorzystać z tej opcji.
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Kasieka » 28 maja 2014, o 15:39

Dziewczyny,

ja po depilacji miałam często bardzo podrażnioną skórę, i często włoski mi wrastały w skórę (szczególnie pod pachami). Nic nie pomagało :/

Po jakimś czasem poszłam do salonu kosmetycznego na depilację woskiem i rozmawiałam z kosmetyczką co mogę zrobić... I są pewne profesjonalne produkty, które można używać w domu:

1. Folisan - na wrastające włosy (marka Depileve)

2. Balsam łagodzący , który zapobiega powstawaniu zaczeriweń po depilacji - również marka Depileve.

Produkty ostatnio kupowałam w warszawskim salonie Depilove na al. Waszyngtona...

Polecam Wam!
Kasieka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 15:33

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Nadia236 » 28 cze 2014, o 13:48

alicjawu napisał(a):Ja mam dwa super sprawdzone sposoby:
1. - ałun. Taki naturalny jakby kamyk, kryształ, który jest idealny na podrażnienia, ale stosuje się go też jako naturalny antyperspirant i na ukąszenia owadów
2. - sudokrem. Taka maść dla dzieci na poparzenia odpieluchowe.
Obydwa specyfiki używam na okolice bikini. W zależności, który akurat mam. Ten ałun ostatnio kupiłam a on jest bardzo wydajny. Ten co mam starczy chyba na 5 lat.

Ja używam żelu calendeel (z apteki), który bardzo szybko łagodzi podrażnienia - może dlatego, że zawiera wyciąg z eukaliptusa gałkowego (nawet nie wiedzialam, że coś takiego istnieje, hihi) i aloes
Nadia236
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 cze 2014, o 15:00

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Iryska » 30 cze 2014, o 14:44

dobry krem do golenia (jest lepszy niż pianka, bo bardziej nawilża), dobra maszynka. Żadna stępiona, "jednorazówka" to "jednorazówka". Po - balsam nawilżający do cery wrażliwej. Powinno wystarczyć
Iryska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 14:14

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Natka92 » 30 cze 2014, o 23:07

Nadia236 napisał(a):Ja używam żelu calendeel (z apteki), który bardzo szybko łagodzi podrażnienia - może dlatego, że zawiera wyciąg z eukaliptusa gałkowego (nawet nie wiedzialam, że coś takiego istnieje, hihi) i aloes


Aa drogi jest taki preparat? Ja miałam straszny problem z tymi podrażnieniami jak goliłam nogi maszynką... Dlatego zresztą zaczełam używać kremu do depilacji
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez mamamuminka » 9 lip 2014, o 22:50

ja staram sie zapobiegac podraznieniom PRZED depilacja zamiast leczyc je PO depilacji :) przed goleniem pilinguję dobrze skore- mam peeling owocowy z bielendy- wtedy moja skora latwiej pozbywa sie wloskow podczas golenia i nie ma podraznien :) u mnie to sie super sprawdza :) a jak zapomnisz zrobic piling przed to moze jakies oklady czy cos? :P po depilacji oczywiscie :) albo moze taki juz urok twojej skory ze tak reaguje... moze zmien sposob depilacji :)
mamamuminka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 16:30

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Kasieka » 10 lip 2014, o 11:36

Ja też często miałam podrażnienia po depilacji maszynkami i stosowałam olejki łagodzące, ale szczerze mówiąc nie widziałam wielkiej różnicy :/
Potem zdecydowałam się na depilację woskiem i kosmetyczka poleciła mi krem łagodzący Depileve GOLD 4 do stosowania po depilacji. Zawiera on rumianek i aloes, które zapobiegają pojawianiu się zaczerwień i podrażnień na skórze. Teraz stosuję ten krem gdy depiluję się maszynka i moja skóra nie ma podrażnień. Nie wiem gdzie produkt można kupić, ja kupiłam wtedy u kosmetyczki po zabiegu.
Kasieka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 15:33

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Kornelka00 » 10 lip 2014, o 13:31

sudocrem i tylko sudocrem :) cudo

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez clementaine » 10 lip 2014, o 14:03

Kornelka00 napisał(a):sudocrem i tylko sudocrem :) cudo


Taak :) albo nakładanie balsamu i wtedy śmiganie z golarką. Też złagodzi podrażnienia :)
clementaine
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 lip 2014, o 17:19

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez puderniczka » 14 sie 2014, o 13:56

ja stosowałam wiele balsamów, zmieniałam pianki, sposób depilacji i i tak podrażnienia się zdarzają. I na takie najlepiej pomaga Sudocrem, zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Nic lepszego nie znalazłam na ten i inne problemy ze skórą. Zawsze mam w domu.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Violet » 20 sie 2014, o 14:16

o widzę, że nie tylko ja stosuję sudokrem :) chociaż pożyczam od syna inne też kremy nad odparzenia.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Asiaa » 20 sie 2014, o 14:19

Sudocrem forever !
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]