Podwiązka

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Podwiązka

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 19:37

Zastanawiam się nad podwiązką do ślubu. :) Wiadomo, że musi być niebieska...

Zamieszczę kilka linków podwiązek, które mi się podobają. Proszę o poradę, która jest ładniejsza? :)

Może macie przykłady innych podwiązek? ;)

Linki:

Tutaj podobają mi się prawie wszystkie. Ciężko wybrać... ;) Fajne są te imiona i data ślubu na podwiązce.
http://allegro.pl/podwiazki-slubne-podw ... 43251.html

Tutaj podoba mi się ta zgrabność. :)
http://allegro.pl/podwiazka-slubna-sile ... 38111.html

Sama koronka
http://allegro.pl/sliczna-niebieska-pod ... 33896.html

Co wolicie? Samą koronkę, sam atłas, czy może połączenie tego i tego? ;)
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 20:53

ja mialam podobna do tej ostatniej. Wybralam skromna bo moja suknia była typu princess, więc nie chciałam przesadzac.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Podwiązka

Postprzez paula » 2 mar 2013, o 23:30

mnie się też ta ostatnia podoba.
Moja siostra miała podwiązkę, ale jej wyglądała w ten sposób że ta część przylegająca do nogi była biała a do niej był wszyty paseczek szer. 1 cm w kolorze niebieskim, do tego oczywiście na środku kokardka. Cała podwiązka była zrobiona z tiulu. Powiem szczerze że takie są najlepsze. Bo te satynowe są takie hmmm... "ciężkie" :D
paula
 

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 23:49

Mi się w sumie też najbardziej podoba ta ostatnia, ale znowu nie ma tych imion i daty. Fajnie byłoby ująć taką podwiązkę na zdjęciu, gdy leży jeszcze na stole... :)
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez paula » 3 mar 2013, o 00:10

niby tak ale czy te imiona są takie ważne? ;)
paula
 

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 3 mar 2013, o 12:32

paula.x111 napisał(a):niby tak ale czy te imiona są takie ważne? ;)


fajna pamiątka :)

ale myślę też czy do pończoch np. nie lepsza by była taka cienka, atłasowa, bo może być za dużo koronki. Ta ostatnia jest taka szeroka, a powyżej jest koronka na pończochach
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez paula » 3 mar 2013, o 12:37

ja mam swoją podwiązkę ze studniówki (achh kiedy to było :fallinlove ) i zakładałam kiedyś ją do pończoch. Tylko że nie potrafiłam ją mieć na nodze poniżej koronki z pończoch. Raczej nosiłam ją NA tej koronce. Troszkę to traciło efekt ale jednocześnie mój facet był w siódmym niebie jak pod kołderką wyczuł nie dość że samonośki to jeszcze podwiązkę :D
paula
 

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 3 mar 2013, o 20:39

paula.x111 napisał(a):ja mam swoją podwiązkę ze studniówki (achh kiedy to było :fallinlove ) i zakładałam kiedyś ją do pończoch. Tylko że nie potrafiłam ją mieć na nodze poniżej koronki z pończoch. Raczej nosiłam ją NA tej koronce. Troszkę to traciło efekt ale jednocześnie mój facet był w siódmym niebie jak pod kołderką wyczuł nie dość że samonośki to jeszcze podwiązkę :D


to tym bardziej podwiązka z koronki na koronce nie będzie się fajnie prezentować :/
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez paula » 3 mar 2013, o 21:09

hmm.. powiem Ci że to wszystko zależy od Twojego nastawienia. Bo jeżeli będziesz z góry zakładać że to będzie brzydko wyglądać to tak właśnie będzie. Ja myślę że podwiązka to po prostu tradycja. Jak miałabym rajstopy to dokładnie w tym samym miejscu na nodze miałabym ją założoną.
Na moim ślubie będę starała się ubrać koronkową podwiązkę i samonośki. Bo tego i tak nie widać (nie chcę mieć zdjęć tego typu że chwalę się moją podwiązką), a jeśli chodzi o noc poślubną to przecież ponownie mogę założyć dla mojego męża pończochy i podwiązkę (choć on i tak raczej specjalnie nie będzie na to zwracał uwagi :D)
paula
 

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 5 mar 2013, o 15:26

paula.x111 napisał(a):hmm.. powiem Ci że to wszystko zależy od Twojego nastawienia. Bo jeżeli będziesz z góry zakładać że to będzie brzydko wyglądać to tak właśnie będzie. Ja myślę że podwiązka to po prostu tradycja. Jak miałabym rajstopy to dokładnie w tym samym miejscu na nodze miałabym ją założoną.
Na moim ślubie będę starała się ubrać koronkową podwiązkę i samonośki. Bo tego i tak nie widać (nie chcę mieć zdjęć tego typu że chwalę się moją podwiązką), a jeśli chodzi o noc poślubną to przecież ponownie mogę założyć dla mojego męża pończochy i podwiązkę (choć on i tak raczej specjalnie nie będzie na to zwracał uwagi :D)


to jest właśnie to, że im wszystko zwisa nawet takie coś (przykład chwili obecnej) ;D - nieważne,że jest kurz na panelach w salonie i na stoliku. ON tego nie widział ;D ważnie, że ja zobaczyłam ;P
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez poziomkaa » 5 mar 2013, o 15:51

Ja nie miałam podwiązki i nie uważam, by to była rzecz niezbędna. pamiętam studniówkowe podwiązki, ktore spadały, wolałam na ślubie tego uniknąc.
poziomkaa
 

Re: Podwiązka

Postprzez paula » 5 mar 2013, o 16:45

poziomkaa napisał(a):Ja nie miałam podwiązki i nie uważam, by to była rzecz niezbędna. pamiętam studniówkowe podwiązki, ktore spadały, wolałam na ślubie tego uniknąc.


jeśli podwiązka jest dobrze dobrana to nie ma problemu z jej noszeniem. Ja cała studniówkę przetańczyłam w podwiązce i ani razu jej nie dotykałam = nie spadła ;)

sun979 napisał(a):to jest właśnie to, że im wszystko zwisa nawet takie coś (przykład chwili obecnej) ;D - nieważne,że jest kurz na panelach w salonie i na stoliku. ON tego nie widział ;D ważnie, że ja zobaczyłam ;P


ja nie mogę powiedzieć że mój facet nie reaguje jakoś miło na moje ciuszki typu podwiązki, samonośki, koronkowe majtki itd (a czasem, jak np. w ostatnią sobotę na urodzinach moich rodziców, specjalnie ubieram pończochy i fikuśną bieliznę, do tego zwiewną sukienkę, a on biedaczek aż jest w szoku że ja mam coś takiego na sobie i może sobie co najwyżej mnie podotykać po nogach, nic więcej :D). Ale jeżeli chodzi o porządek to też nie będę się wypowiadać. Tyle że jesteśmy pod tym względem dość zbliżeni bo ja też czyścioszkiem nie jestem ale gdy widzę za duży bałagan to choćby była godz. 22 to biorę się do sprzątania :D
paula
 

Re: Podwiązka

Postprzez czekoladoweciatsko » 5 mar 2013, o 20:05

druga!
czekoladoweciatsko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 mar 2013, o 20:50

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 7 mar 2013, o 21:16

Chyba w końcu znalazłam prawie idealną podwiązkę ;p
http://allegro.pl/podwiazka-podwiazki-s ... 05766.html

Co o niej sądzicie? :]
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez zuza88 » 12 mar 2013, o 19:19

Ja myślalam, że podwiązka to takie tam bzdety, kupiłam niebieska która spadła mi juz na samym początku wesela, a tu po północy zaczęli śpiewać do już mojego męża, że jak ma obrączkę to niech mnie pocałuje w podwiązkę :) i kamera na nas :( Kiwam orkiestrze, że nie mam, a oni dalej swoje...
Taką bieliznę jak podwiązka radzę dobrze dobrać do figóry i ładną
http://www.pikna.com.pl/
zuza88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 11:42

Re: Podwiązka

Postprzez Serena » 13 mar 2013, o 22:26

Ja myślę, że ostatnia jest najładniejsza. Choć mogłoby być mniej tej koronki. Kiedyś widziałam podobną, tylko z kryształkiem svarowskiego, cudowna była :)
Serena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:23

Re: Podwiązka

Postprzez sun979 » 16 mar 2013, o 18:41

Ostatecznie wybrałam tą:
http://allegro.pl/mariann-podwiazka-po0 ... 64083.html

Myślę, że jest to najlepszy wybór. Jest taka słodka i ma to coś :))) Koronkowa podwiązka mogłaby potem zahaczać o tiul pod sukienką...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sun979
 

Re: Podwiązka

Postprzez olenka » 16 mar 2013, o 23:31

sun979 napisał(a):Ostatecznie wybrałam tą:
http://allegro.pl/mariann-podwiazka-po0 ... 64083.html

Myślę, że jest to najlepszy wybór. Jest taka słodka i ma to coś :))) Koronkowa podwiązka mogłaby potem zahaczać o tiul pod sukienką...


I dokonałaś słusznego wyboru. Najładniejsza ze wszystkich, bo prosta, ale urzeka w swej prostocie.

rowery holenderskie to coś pięknego, suną po ulicach i nim się obejrzysz jesteś na miejscu.
olenka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 23:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników