Oczy (PILNE!)

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 1 lis 2011, o 20:22

Hej,
to znowu ja. Tym razem problem dotyczy oczu, moich oczu, a tak dokładnie wzroku, a jeszcze dokładniej jego pogorszenia się. Od jakiegoś czasu, kilku miesięcy (2 może 3) nie widzę dokładnie przedmiotów z daleka. Tak jakby krótkowzroczność. Ale u mnie w rodzinie nikt nie ma wad wzroku, nikt nie nosi okularów - tylko babcia z dziadkiem - wiadomo.

Wzrok pogorszył mi się właściwie "od tak". Nie przesiadywałam przed komputerem, telewizorem itp. Zawsze dbałam o oczy. Nie chcę nosić okularów do końca życia. To dla mnie odebranie swobody - kara, a przecież nic nie zrobiłam.

W tym tygodniu idę jeszcze do okulisty. Zobaczymy, co on powie. Zastanawiam się jeszcze od czego może zależeć pogorszenie się wzroku. Czy można wyleczyć krótkowzroczność? Czy będzie się ona pogłębiać? Czy można temu zapobiec?

Proszę o jak najwięcej odpowiedzi.
Czekam z niecierpliwością...

Ostatnio edytowano 13 mar 2012, o 15:25 przez Dora, łącznie edytowano 1 raz

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 1 lis 2011, o 23:04

Dora przede wszystkim przestań panikować ;) pogorszenie wzroku to nie koniec świata ;) ;)

To, że u Ciebie nikt w rodzinie nie nosi okularów nie znaczy, że Ty nie możesz nosić ;) To jest sprawa indywidualna.

Piszesz, że zawsze dbałaś o oczy ale jak ??

Okulary to kara ?? no przestań takie głupoty pisać ;) ;)

Zawsze możesz nosić soczewki ;) nikt Ci okularów na siłę nie założy na nos ;) ;)

W tym tygodniu idę jeszcze do okulisty. Zobaczymy, co on powie. Zastanawiam się jeszcze od czego może zależeć pogorszenie się wzroku. Czy można wyleczyć krótkowzroczność? Czy będzie się ona pogłębiać? Czy można temu zapobiec?


A te wszystkie pytania to w sam raz dla okulisty ;) ;) On Ci najlepiej odpowie
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez anioł12345 » 2 lis 2011, o 14:50

no to wzrok ci się nie pogorszył od tak tylko od kompa, bo gdy przy nim siedzisz nawet jak nie nosisz szkieł to powinnaś nosić takie specjalne właśnie gdy siadasz do kompa
anioł12345
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 17:08

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Luśka » 2 lis 2011, o 18:23

są jeszcze laserowe korekcje oczu, więc jeżeli nie chcesz nosić okularów, ani soczewek, to zawsze da się to naprawić w inny sposób :)
Luśka
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 2 lis 2011, o 20:57

Nie mam nic przeciwko okularom, ale nie będę wyglądać w nich dobrze. Nawet w przeciwsłonecznych mi nie do twarzy ;-). Chodzi też o to, że po prostu się boję, że coś się zmieni i coś się przede mną zamknie. To tyle... :?

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 2 lis 2011, o 22:10

ale co się zamknie bo nie kumam ??
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Luśka » 3 lis 2011, o 12:55

Dora napisał(a):Nie mam nic przeciwko okularom, ale nie będę wyglądać w nich dobrze. Nawet w przeciwsłonecznych mi nie do twarzy ;-). Chodzi też o to, że po prostu się boję, że coś się zmieni i coś się przede mną zamknie. To tyle... :?

bo widocznie nie natrafiłaś na swój model okularów:)
a co do zamknięcia to też nie kumam :)
Luśka
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 3 lis 2011, o 21:11

Byłam dziś u okulisty. Nie wiadomo, czy będę miała okulary. Ale nawet jeśli to może i fajnie? Przecież zawsze to coś nowego. Poza tym może to stać się moim atutem- no na pewno ;-) Przyzwyczajam się do tej myśli. Rozmawiałam też o tym z moją przyjaciółką. Chyba rzeczywiście trochę przesadziłam.

P.S. Dzięki za komentarze.

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 3 lis 2011, o 21:35

no i jaką masz wadę ??
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 4 lis 2011, o 17:41

Zalecił mi jeszcze dokładniejsze badania, ale chyba "połówki" czy jakoś tak. To mała wada wzroku, ale podobno trzeba nosić okulary żeby się nie pogorszyła.

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 4 lis 2011, o 18:46

chyba ?? to nie masz recepty na okulary ??
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 5 lis 2011, o 11:31

Receptę dostanę za tydzień po dokładniejszych badaniach. U tego okulisty nie było odpowiednich sprzętów i zalecił mi badania w innym miejscu, a potem jak przyjdę z wynikami to wypisze receptę.

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez koralowadama » 5 lis 2011, o 18:20

Wyleczyć nie można, ale da się zapobiec powiększaniu wady. Krótkowzroczność nie jest dziedziczna, więc to, że rodzice jej nie mieli nie znaczy, że Ciebie ona nie dotknie :/
koralowadama
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 5 lis 2011, o 20:22

Szkoda, że nie da się jej wyleczyć...No, ale cóż ludzie mają gorsze problemy.

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez pomcia » 8 lis 2011, o 21:33

Wiesz odpowiednia korekcja wzroku to leczenie więc nie myl tu i nie panikuj bo 0,5 to żadna wada a soczewki będą cieniuśnie. A co byś powiedziała na -7? To jest problem.
pomcia
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 8 lis 2011, o 22:42

Moja koleżanka ma właśnie dużą wadę wzroku. Chciała nosić soczewki, ale w jej przypadku to byłoby niebezpieczne. Mam jeszcze takie pytanie, czy chlor szkodzi oczom? W jaki sposób?

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Olimpia » 20 lis 2011, o 14:11

Hej! Trafiłam na ten wątek szukając w necie informacji na temat okularów do pracy przy komputerze. Ostatnio siedzenie przed monitorem strasznie mnie męczy, w dodatku mam wrażenie, że na jedno oko widzę trochę gorzej... Ale głównie chodzi o to łzawienie, szczypanie i bóle głowy. Widzę, że piszecie, że powinno się używać okularów. Szukam bliższych informacji, czytałam o okularach powłoką antyrefleksyjną. Używacie takich? Podobno pomagają :)
Olimpia
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 20 lis 2011, o 22:36

używamy takich ale tego pomagania to za bardzo nie odczujesz ;) powłoka owszem chroni przed kompem ale różnicy strasznej nie ma ;)
najlepiej jak pójdziesz do okulisty i zbadasz oczy

okulista Ci powie wszystko
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Olimpia » 22 lis 2011, o 10:40

Masz rację, chyba wybiorę się do okulisty. Zresztą, to, że na jedno oko gorzej widzę, to chyba wystarczający powód. A czy naprawdę jest tak, że jak się nie koryguje drobnej wady noszeniem okularów, to ona się szybciej pogłębia?
Olimpia
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez dzo » 22 lis 2011, o 19:45

no nie ma na to reguły ale tak bywa. Po prostu oczy się rozleniwiają. Ale wada wzroku pogłębia się podobno do któregoś roku życia a potem staje w miejscu, chociaż na to też reguły pewnie nie ma
dzo
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Laalaa » 28 lis 2011, o 22:29

polowki.... hehehe ja mam - 9
bez okolarow jestem jak slepa i zyje i to swietnie :-)

chlor nie szkodzi oczom

wyleczyc nie mozna , taka wada jak twojato zadna wada, moze sie nawet cofnac... chybaze jestes nastolatka to moze sie pogorszyc bo"rosniesz" :-)
Laalaa
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Laalaa » 28 lis 2011, o 22:30

a co to znaczy ze dla tej twojej olezanki szkla kontaktowe byly niebezpieczne?!?!?
pierwsze slysze o czyms takim...
Laalaa
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez arcticone » 13 gru 2011, o 13:19

Może to z braku witamin czy czegoś, nie wiem :| spróbuj jeść marchewki (wit. A) lub brać jakiś suplement na oczy (chociaż tabletki nigdy nie są dobrym rozwiązaniem). Wady wzroku można wyleczyć, ale laserem, co jest niestety bardzo drogie.
arcticone
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez ferzana » 14 gru 2011, o 11:33

dziewczyny wszystkim tym ,ktore czuja" zmeczenie oczu" lzawia czesto oczy polecam tak zwany zimny kohl dostepny w sklepach z produktami azjatyckimi.rewelacja ja uzywam od 8 lat i uwierzcie mi nigdy nie mam problemow z oczami
ferzana
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez arcticone » 23 gru 2011, o 15:09

ja ostatnio zaczęłam stosować krople systane (poleciła mi koleżanka z pracy po tym jak visine przestały mi pomagać) i czuję ulgę. Oczy są mniej przemęczone.
arcticone
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]