Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 12 paź 2013, o 02:50

powiem tak miałam laserowe prześwietlenie jakieś nie szkodliwe dla malucha dodatkowo dostałam ten antybiotyk 3x dziennie po jednej tabletce przeszło po kilku dniach okey za 3 tygodnie mam termin mam nadzieję że już nie zacznie boleć .. wtedy pójdę i zrobię leczenie kanałowe .. bo wyrwać zęba jest łatwo ale ja o niego walcze .. najdziwniejsze jest to że 3 tygodnie temu kupiłam gazete : M jak Mama i co w niej jest napisane?! " w ciąży lecz zęby bez obaw " jest opisane dosłownie wszystko napiszę wam bo może będziecie kiedyś potrzebowały takiej pomocy ..

Leczenie ubytku próchnicowego - całkowicie bezpieczne
Znieczulenie stomatologiczne - bezpieczne przez cały okres ciąży
Zdjęcie RTG - w nowoczesnych aparatach nie stanowi zagrożenia dla płodu
Leczenie KANAŁOWE - CAŁKOWICIE BEZPIECZNE
Leczenie Ozonem _ nie stosuje się tej metody leczenia u kobiet w ciąży
Aparat Ortodontyczny _ możliwe i bezpieczne
USUWANIE ZĘBA - należy przed zabiegiem zapytać lekarza prowadzącego czy nie ma przeciwwskazań

Jakbyście potrzbowały więcej informacji do każdej z wyżej wymienionych rzeczy jest opis : na czym polega / czy jest bezpieczne / lepiej zrobić to teraz czy poczekać ? / Uwagi i komentarze lekarzy / młode mamy o swoich doświadczeniach ..


ja żałuję że nie wiedziałam o tym wcześniej bo bym już dawno zrobiła kanałowe ale miałam podtrzymywanego tego zęba już kilka razy lekarstwami do tego antybiotyk zostało mi 3 tygodnie także już poczekam do porodu i porządnie z porządnym znieczuleniem zrobią mi zęba ..

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Panna_Mysia » 5 lut 2014, o 20:16

Dziewczyny, podczas ciąży można bez problemu iść do dentysty, borować, plombować i wyrywać ile nam dusza zapragnie. Trzeba tylko uprzedzić dentystę, że jest się w ciąży, ponieważ nie może stosować niektórych specyfików służących znieczulaniu miejscowemu. Ja chodziłam podczas ciąży do stomatologa i zarówno ja, jak też Piotruś mamy się dobrze.

Jeśli chodzi o tabletki przeciwbólowe bez recepty typu Paracetamol, polecam jedną dziennie maksymalnie - tak jak zalecił mój lekarz.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez maryjannas » 6 lut 2014, o 13:19

A ja polecam nie łykać żadnych tabletek przed skonsultowaniem się z lekarzem - zawsze lepiej chuchać na zimne i radzić się specjalisty :) A co do dentysty, to faktycznie, jeśli nie załatwiliśmy spraw z zębami przed ciążą, to w jej trakcie oczywiście możemy to robić, ale trzeba zakomunikować swój stan dentyście ;)

maryjannas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 13:12

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Panna_Mysia » 2 mar 2014, o 18:12

Kochana, nie bój się wizyt u dentysty podczas ciąży. Jeśli wybierzesz dobrego stomatologa, to bez względu na rodzaj zabiegu, wizyta przebiegnie bezpiecznie.

Moja dentystka leczyła mi zęby w czasie całej ciąży - plombowała. Wiem jednak również od niej, że inne zabiegi także można wykonać. Wystarczy, że dobierze się odpowiednie znieczulenie, a wówczas można sobie leczyć i wyrywać ząbki bez szkody dla mamy i dziecka. Dla pewności możesz porozmawiać ze swoim ginekologiem - wiadomo, że każdy ma inny organizm i każda ciąża przebiega inaczej.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]