Rajd po Warszawie

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Rajd po Warszawie

Postprzez Kris » 11 cze 2014, o 08:59

Bodajrze ( sorki jeśli zrobiłem błąd w tym słowie :D ) przed wczoraj pokazywali we wiadomościach kolesia, który urządzał sobie wyścigi po stolicy swoim BMW. Gówniarz ( chłopaczek 23 lata ) złamał chyba każdy przepisjaki tylko był.
Nie zatrzymał się też do kontroli więc policja zaczęła go ścigać po paru km go zatrzymali i co .... okazało się że PAN KIEROWCA nie posiada uprawnień do jazdy samochodem. Może jeździć tylko motorami. Widać było że śmieje się z policji i nic sobie z tego nie robi. Mandatu nie dostał tylko psrawa trafi do sądu grodzkiego. Ale już teraz wiadomo że za dużó mu nie zrobią bo prawka nie zabiorą bo niema a mandatu najwyżej może dostać 5tyś.
Dodam że cena BMW którym jeździł zaczyna się od 300 tyś.

Pytam się jaka tu jest sprawiedliwość?? Ten co ma prawo jazdy może zostać bardziej ukarany niż ten co go niema. I jawnie łamie każdy przepis. W ogóle niema w tym kraju sprawiedliwośći a przepisy są śmieszne.
Na samochód za 300 tyś ma a na prawojazdy za 1,3 już niema !!!!!
Ja bym takiego "kierowcy " zabrał samochód i sprzedał je po cenie promocyjnej. Może wtedy kara była by skutecznym straszakiem na takie wybryki.

Miłość odbiera rozum tym, co go posiadają,
a daje tym, co go nie mają.
Avatar użytkownika
Kris
Samiec
 
Posty: 2457
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 08:39

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Hadassa » 11 cze 2014, o 10:08

Ale to prawko jeszcze trzeba zdać ;)
a tu już może być gorzej.
Prawda jest taka że dużo osób jezdzi bez prawka szczególnie motorami.

Co do prawa jazdy i mandatów, szwagier mówił, że podobno mają się zmienić przepisy i jezeli kogoś po raz któryś złapią za np przekroczenie prędkości, mają sprawę kierowac do sądu o odebranie prawa jazdy, bo stwarza zagrozenie lądowe, czy jakoś tak.
Ale co z tego jak i tak bez prawka bedą jeździć.
bo na to chyba sposobu nie ma

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Snajper » 11 cze 2014, o 10:12

Na pewno byłaby to metoda - ale u nas raczej żaden z rządzących nie zdecydowałby się na taki przepis - przecież sami mają synów i dobre samochody ;-)

W Częstochowie dla odmiany istnieje coś takiego jak Aleje - niby centrum miasta. Bogaci synkowie nie mniej bogatych przedsiębiorców mają zwyczaj spędzać wieczory w tamtejszych nie najtańszych lokalach, a potem żeby popisać się przed panienkami, wieczorami urządzają sobie wyścigi wokół Alei. Kiedyś był ciekawy artykuł w lokalnej prasie. Jeden z "rajdowców" opowiadał, że najciekawsze efekty osiąga się po większej ilości alkoholu i jakiejś używce (nazwy nie pamiętam) bo wtedy jest takie wrażenie, jakby rejestrowało się nie ruchomy obraz za szybą tylko slajdy. Oczywiście policja nie wie nic o tych lokalnych zwyczajach nowobogackich :)
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Hadassa » 11 cze 2014, o 10:59

Snajper, ale już podobno kilka spraw jest skierowanych do sądu.
Bo jakaś laska się zdziwila,że nie będzie standardowych 500 zł

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Snajper » 11 cze 2014, o 11:16

Mam nadzieję Hadasso, że sądy zabiorą się za takie sprawy. A dla takich osób jak opisywał Kris, jeżdżących bez prawa jazdy powinno się stosować karę za "umyślne spowodowanie zagrożenia życia w ruchu kołowym" - z karą naprawdę dotkliwą. Może nawet więzienia.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Hadassa » 11 cze 2014, o 11:44

no i chyba za to samo są te osoby skazywane.
Wg mnie takim to jakies prace społęczne

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Tygrys » 11 cze 2014, o 11:50

Zabrać samochód i dotkliwa kara.
Wydaje mi się, że u nas trochę tez konsekwencji brakuje.
Z tego co mówili w tv - to ten z bmw mijał patrol policji - ale oni nic nie zrobili, bo byli nie z drogówki i do innych czynności oddelegowani. Monitoring też nic nie dał, nikt nie zgłosił.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez redorange666 » 11 cze 2014, o 12:03

Sprawa wygląda tak.
Kolo w tym roku chyba w styczniu czy w lutym uciekał policji mercedesem C63 AMG. No i po długiej radosnej gonitwie zaliczył barierkę...
Sprawa została umorzona dostal iles tam punktów 5tyś mandatu i tyle.
Teraz nakręcił filmik i nagle zrobiła się nagonka. (tamta ucieczka mercem też jest do oglądnięcia na youtube).
Kolejny filmik nakręcony wczoraj i wrzucony do sieci z pozdrowieniami dla policji w Nissanie GTR... robi furorę...
Realnie nikt mu nic nie zrobi... prokuratura zmienia zdanie raz że to wykroczenie, raz że zagrożenie w ruchu lądowym... puki nie będzie oficjalnych zarzutów to takich jak on będzie ogrom. W kążdym mieście są nielegalne wyścigi, są kręcone filmiki z takich pojeżdżawek i jest cisza... Nagle ten pojawia się w sieci i oburzenie wielkie.

Ma nastąpić zmiana przepisów że przekroczenie prędkości o 50km/h będzie skutkowało odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.
No to mi powinni go odbierać codziennie bo jadąc autostradą do domu na jednym zjeździe jest ograniczenie 50 a ja zawsze jadę tam minimum 100 i uważam że to ograniczenie jest tam postawione całkowicie od czapy...
Najpierw zróbmy aby ograniczeniaq były realne, przygotujmy miejsca dla ludzi chcących uprawiać ten sport a później bierzmy się za karanie i restrykcje.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Kris » 11 cze 2014, o 15:10

Red masz racje że niektóre znaki stawiał jakiś idiota co jeżdzi na deskorolce.
Wiem bo dwa lata temu w ciągu 2 h jazdy nad morze uzbierałem 32 pkt karne i 1450 zł mandatów.Dobrze że rodzina była tak uprzejma i pozwoliła mi podarować im kilka pinktów :)

Z tym znakiem przy zjeżdzie z autostrady się zgodzę ale to co ten koleś robi w mieście to jest gruba przesada. Niech sobie przekracza przepisy na autostradach i tego typu drogach a nie w centrum miasta. Tak znam Froga czy jak mu tam i widziałem filmik z pozdrowieniami dla policji
Przepisy mamy takie jakie mamy i większy cwaniaczek z premedytacją je łamie bo wie że nic mu nie zrobią.
Co do zmiany przepisów to słyszałem też że coś kombinują z tym że jak zdublujesz ograniczenie to mają zabrać prawko ale na ile to nie wiem

Miłość odbiera rozum tym, co go posiadają,
a daje tym, co go nie mają.
Avatar użytkownika
Kris
Samiec
 
Posty: 2457
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 08:39

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez redorange666 » 11 cze 2014, o 15:21

To że facet jest idiotą... tego nie trzeba mówić to widać na filmie... to że ogarnia też... ale chciałbym zobaczyć go na torze... lub na odcinku specjalnym.. a jak znam życie to jego ego szybko zostało by sprowadzone w odpowiednie rejony.

Wracając do przepisów z tego co dzisiaj czytałem przekroczenie prędkości o 50km/h będzie kosztowało Cię prawko na 3 miesiące i(tutaj nie jestem pewny) 5 tyś zł.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez Hadassa » 11 cze 2014, o 15:29

Kwota może wynieść 5 tysięcy ale nie musi, z tego co czytałam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Rajd po Warszawie

Postprzez redorange666 » 11 cze 2014, o 15:56

ZA jego popisy to jest to jedyny wymiar kary jaki mu dadzą... czyli te 5 tysi ma na bank wlepione i za 100 punktów karnych.
Nie wiadomo nadal czy bedą zarzuty prokuratorskie...
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]