Karmienie piersia + dokarmianie

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Viki91 » 24 lip 2014, o 10:15

hey gdy karmiłam mojego synka samą piersią okazało sie ze spadal z wagi i po dwóch dniach w domu po porodzie wylądowalismy w szpitalu z zółtaczką zasnął mi na cały dzien i nie mogłam go wogule wybudzic okazało się że musze go dokarmiac bo niedojada z piersio pokarmu albo jakis pokarm jest nie taki (Musze dodac ze mały był osłabiony bo poporodzie dostawał dwa antybiotyki bo miał posącznice :( ale naszczescie wyszedł z tego:) ) Karmic piersią zaczełam go dopiero po 4 dniach po porodzie. Myślałam nad tym aby zacząc dawac mu sama pierś i sprawdzic cz dalej spada ale do tej pory się bałam, a wczoraj zauważyłam ze mniej ciagnie z piersi i mam w nich mniej pokarmy Macie jakies pomysły żeby jednak wiecej ciągną z piersi ? i napiszcie cz ktos miał podobna sytuacje że musiał dokarmiac mimo ze miał pokarm i jak sobie z tym poradziliście?
Viki91
 

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez joasia007 » 1 sie 2014, o 21:47

sprawdź na stronie któregoś z producentów mleka dla niemowląt tam jest opcja zapytania się specjalisty czy to lekarza, czy żywieniowca. tam na pewno dadzą Ci odpowiedź
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Jamelia » 3 sie 2014, o 10:38

Witaj.
Powiem Ci że ja miałam bardzo dużo pokarmu ale był nietreściwy i moje dziecko caly dzień ssalo cyca i nie mogło się najeść, w końcu i ja miałam tego dość bo maly zrobil się bardzo nerwowy więc kupilam NAN i dziecko zadowolone, wyspane i ja również. Czasem tak jest i co zrobisz, na siłe karmic dziecko piersią jesli się nie najada to nic dobrego, lepiej przejść na butelke.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez joasia007 » 4 sie 2014, o 19:18

różnie bywa i dobrze, że są firmy które specjalizują się w pomocy matkom mającym problem z pokarmem. :)
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Katia » 6 sie 2014, o 14:29

Ja też muszę dokarmiać niestety. Mój maluch ma ciągle mało. Co 2-3 karmienie musi dopić ok 25 mil. Ma tydzień.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez szczypior526 » 8 sie 2014, o 12:55

Teraz nawet położne mówią by nie dopajać dzieci.Oczywiście jak ttrzeba to trzeba.Ja córki nie dopajam.

Znacie jakieś biuro rachunkowe warszawa godne polecania??
szczypior526
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:45

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Pam_ela » 8 sie 2014, o 16:55

Moim zdaniem to kwestia indywidualna i dużo zależy od samego dziecka. Ja straciłam pokarm po 3 miesiącach (anemia) i niestety karmić nie mogłam dłużej, ale na początku też dokarmiałam trochę jak mały płakał...

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Lilijka » 13 sie 2014, o 14:11

Jest taki zawód jak behawiorystka do dzieci, która analizuje problem na podstawie zachowania dziecka. Przychodzi na wizytę do domu. Moim zdaniem koniecznie skontaktuj się ze specjalistą, bo ten problem może później mieć konsekwencje zdrowotne. powodzenia!
Lilijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 14:08

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Mała_Kaśka » 18 sie 2014, o 17:52

Według mnie musisz byc w stałym kontakcie czy to z położną czy lekarzem, chodzi tu o twoje dziecko.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Viki91 » 28 sie 2014, o 10:21

Zrezygnowałam całkiem już z piersi pił mi tylko nocą i ostatnio był strasznie dokuczliwy cały czas go coś bolało tak jakby miał cały dzień kolkę i jak odciągałam pokarm poczułam, że śmierdzi przestałam go nią karmić i troszku się uspokoił tylko na wieczór go łapie kolka. Najprawdopodobniej zaczął mi się psuć pokarm
Viki91
 

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez lexie » 29 sie 2014, o 11:21

Pokarm w piersi popspuć się nie może. Z kolei odciągane mleko jeśli trochę postoi w lodówce zmienia zapach (zachodzą w nim jakieś procesy z tłuszczami, nie pamiętam jakie). Ale dalej nie jest popsute.
lexie
 

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez Theila » 31 sie 2014, o 13:12

KArmiłam synka piersią 2,5 roku. Na początku też mi powiedziano, ze mogę mieć nietreściwy pokarm, bo synek długo ssał i z krotkimi przerwami znów był glodny. Ale jednak dostawiałam kiedy chcial i na ile chcial i z czasem pokarm się zmienił. Doszlo do tego, ze musialam odciągać i oddawałam do szpitala, gdzie pracuje moja mama dla innych maluchów. Jednak przychodzi taki czas kiedy postanowiłam już wprowadzać nowe rzeczy i pierwsze były soczki. Podstawa to dobra butelka. Ja miałam Canpol ze smoczkiem piersio podobnym i okazala się na tyle dobra, że synek naal ssał pierś. Potem to już na koniec nawet jadł obiad i popijał piersią :P Warto więc nie bać się a powoli usiąść i pomyśleć jak sobie radzić.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Karmienie piersia + dokarmianie

Postprzez a_gatka » 1 wrz 2014, o 00:29

No ładnie. :D Szczerze mówiąc to i ja mam do nich zaufanie. Canpol jest... odkąd pamiętam.
a_gatka
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]