Perfidne kłamanie prosto w twarz...

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Perfidne kłamanie prosto w twarz...

Postprzez Osssa » 9 lut 2012, o 18:37

Witam. Postanowiłam napisać na forum jaki mam problem z moją kuzynką, która mieszka u nas bo jesteśmy jej rodziną zastępczą.Kiedy do nas trafiła miała 12 lat. Trafiła do nas bo potrafiła tak nagadać na babcię i na wszystkich w koło a tylko żeby obronić swoja skórę. Tutaj była mowa, że nikt jej nie zna i nie musi każdemu opowiadać swojej żałosnej historii w połowie zmyślonej aby ktoś ją polubił ale ona oczywiście każdemu opowiedziała jaka ma rodzinę itd i kumpluje się z taką dziewuchą nie dość że rok młodszą bo przepadła w tej klasie to jeszcze ta dziewczyna też jest jakąś totalną patologią bo buntuję M. i mówi jej że ma pyskować mi i mojej mamie że ja nie jestem jej siostrą to może mi dowalić jakimś tekstem. I M. miała przez nią problemy mnie z resztą też zepsuła nerwy....i zakazałam M. się spotykać z tą dziewczyną bo zaczęła przeklinać, przychodzi 2h później ze szkoły i ciągle oszukuje mówiąc prosto w twarz mojej mamie jak i mi że się z nią nie spotyka a my i tak widzimy ją przez okno z kim idzie i co robi poza tym ja już wiem kiedy ona kłamie bo ją znam. Ostatnio przeprowadziłam z nią rozmowę prosiłam żeby się nie zadawała z nią bo tamta ją namawia do palenia papierosów i ciaglę o chłopakach a ona miala już "prawie" stosunek ze swoim kolega.... gdy miala 10 lat wiem wiem szook ale pisze żebyście wiedziały dlaczego nie chce zeby się kolegowała z taka patologią. Teraz ma 14 i tak przekonująco zapewniała mnie ze już z nia skonczyla i ze koleguje sie z lepszą "partia" . Wczoraj spoznila sie do domu ok. 2h klamala w zywe oczy ze wrocila sie do szkoly po blok bo cos musi narysowac a okazalo sie bo przyznala sie mojej mamie ze byla z ta dziewuchą bo ta się miała z kims bic....ja się po prostu rozryczałam bo juz brak mi sił... mam 21 lat chce jej zastapic siotre i jej pomoc jak moge zeby jej poprawic jakosc zycia choc troche a ona nas tak traktuje....juz rok czasu z nia walczymy o to zeby sie zmienila i nic.... i najlepsze jest to ze nic na nia nie dziala ani kuratorka ani dyrektorka...kiedys ja nawet zawstydzilam przy chlopaku ze klamie ale dalej klamie nie pomoglo...potrafi nawet przysiegac na Boga ze czegos nie zrobila a potem wychodzi ze jednak to zrobila...jak mam do niej trafić ? bo ja juz nie mam sil...a mama wyjezdza do pracy na jakis czas i znowu ja bede miala nad nia opieke. Jakieś rady? sorki za błedy ale szybko pisalam:)
Osssa
 

Re: Perfidne kłamanie prosto w twarz...

Postprzez fifa66 » 10 lut 2012, o 20:57

A może psycholog by pomógł? Musicie się dowiedzieć dlaczego tak kłamie, trzeba jej pomóc uwierzyć, że nie musi tego robić. Podstawą jest szczera rozmowa, jesli nie potrafi się otworzyć przed wami, może przed psychologiem? Może być cieżko tym bardziej, że dziewczyna jest w trudnym wieku...
fifa66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:36

Re: Perfidne kłamanie prosto w twarz...

Postprzez Osssa » 10 lut 2012, o 23:43

i tu się właśnie sprawa komplikuje bo ona już chodziła tu do psychologa i plotła bez sensu to psycholog w szoku była ze ona ma takie gadane i to na tematy ktore nie powinny ja interesowac i uwazamy ze to strata czasu bo chodzila i nic to nie pomoglo ...
poza tym nawet po zlosci nagadalaby na mnie jakies niestworzone rzeczy chociażby dlatego ze ja jestem dla niej troszke ostrzejsza niz moja mama jak przesadzi to ma kare na tv albo na kompa albo po prostu siedzi w ksiazkach ale to dla jej dobra...
Osssa
 

Re: Perfidne kłamanie prosto w twarz...

Postprzez Jamelia » 10 wrz 2014, o 08:12

Moze psychologa wystarczyło zmienić... jesli rozkłada rece to żaden psycholog...
Moje dziecko ma 11, tez zaczyna kłamać... To taki wiek chyba..

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Lapphe03