Roztwór na trądzik, steryd w składzie.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Roztwór na trądzik, steryd w składzie.

Postprzez Misqa123 » 27 lut 2015, o 17:48

Witam, moim problemem jest trądzik. Jakieś 5 lat temu poszłam do endokrynologa z polecenia mojej znajomej. Lekarz przepisał mi maść Skinoren i robiony tonik, którym miałam się smarować bodajże 2 razy dziennie, jednak nie powiedział jak długo mam stosować ten roztwór. Trądzik miałam w niewielkim stopniu na twarzy, teraz już praktycznie się go pozbyłam, bardziej doskwierał mi na plecach i ramionach i walczę z nim po dziś dzień. Idzie lato więc postanowiłam wziąć się za swoje plecy i ponownie zaczęłam smarować je tym tonikiem. Ale ostatnio tknęło mnie, żeby sprawdzić skład tej mikstury i okazało się, że jest w niej steryd! Słaby bo słaby, ale jednak, przeraziłam się, bo nie miałam o tym bladego pojęcia.
Skład tej mikstury jest następujący:
Detreomycyni
Ac. Salicilini aa 2,0
Resorcini
Hydrocortisoni aa 1,0
Spir. Vini 70 st.
Czy może się to okazać dla mnie szkodliwe?
Do tego lekarza już nie chodzę ze względów finansowych, gdyż chodziłam do niego prywatnie, więc lek ten co jakiś czas przepisuje mi lekarz rodzinny. Nie wiem, co powinnam teraz zrobić, czy to odstawić? czy wyrzucić ze składu steryd i nadal stosować tonik? :(
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Roztwór na trądzik, steryd w składzie.

Postprzez Astra » 2 mar 2015, o 15:32

Mysle jednak , ze powinnas mimo wszystko skonsultowac to z medykiem .
W koncu mozesz tez zapytac o to farmacutke w aptece.
One sie na tym doskonale znaja i jak poprosisz o opinie to z pewnoscia Ci wyjasnia Twoje watpliwosci.
Dzialanie na wlasna reke moze miec zle skutki dla skory.
To tyle . :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron