Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez orszulka » 31 maja 2015, o 13:11

Tez slyszalam o lidokainie, ale wydaje mi sie ze trzeba zachowac troche zdrowego rozsadku, nie wszystko jest grozne i niebezpieczne i powoduje efekty uboczne, wszystko jest dla ludzi ;)
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez a_gatka » 22 lip 2015, o 09:54

A nie lepiej pójść w delikatne środki naturalne? Moja chrześnica ostatnio aż się zanosiła przy ząbkowaniu. Jeden wielki krzyk, rozpacz i niezadowolenie. Mama podała jej viburcol i... zupełnie inne dziecko. Wyciszyła się, pięknie nam zasnęła, no widać było, że dolegliwości mijają. Jej mama mówiła mi, że tak samo dobrze działał przy kolkach jak jeszcze miała. Może warto rozważyć posiadanie viburcolu w apteczce zamiast martwić się o działanie lidokainy?
a_gatka
 

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez AleksandA23 » 26 lip 2015, o 11:50

Również gdzieś czytałam o szkodliwości lidokainy u małych dzieci. Podobno może spowodować trudności w przełykaniu, wywoływać alergię, czy zmiany naskórne, więc lepiej nie ryzykować z tymi żelami na ząbkowanie zawierającymi właśnie ta substancję :)
AleksandA23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 11:18

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez a_gatka » 21 sie 2015, o 16:40

Tak i właśnie dlatego jestem zwolenniczką naturalnych środków. Zresztą, same sobie poczytajcie - oprócz informacji o leku sporo fajnych porada tu znalazłam http://www.spokojdziecka.pl/?utm_source ... ign=Social. :knitting
a_gatka
 

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez kataf » 1 wrz 2015, o 19:08

Poza tym zawsze podając lek trzeba liczyć się, że będzie miał skutki uboczne

kataf
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:03

Re: Ostrożnie z lidokainą u ząbkujących dzieci!

Postprzez a_gatka » 14 wrz 2015, o 19:49

Tak, dlatego właśnie pisałam o środkach naturalnych, ziołowych. Jeśli chodzi o viburcol, to został pod tym kątem przebadany i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Jestem do niego przekonana - jako matka przede wszystkim.
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]