Zgaga

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Zgaga

Postprzez Astra » 15 gru 2014, o 21:46

Tak , soda jest dosc czesto stosowana przy wystepowaniu zgagi ale pamietac warto , ze
systematyczne lub nawet czeste stosowanie jej, uszkadza powaznie blone sluzowa zoladka.
Czyli pozbedziemy sie np zgagi a nabawimy sie innego i moze nawet powazniejszego schorzenia.
Dlatego odrobina rozwagi i rozsadku przy stosowaniu sody wskazana i to nawet bardzo. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zgaga

Postprzez Poleczka2015 » 11 sty 2015, o 15:03

Myślę, że może to być nadmiar kwasu solnego w żołądku. Spróbuj codziennie rano pół godziny przed śniadaniem łykać sobie jakiś preparat z prazolami. Hamują one wydzielanie soku żołądkowego i noszą przyczynę zgagi. Polecam BioPrazol, w aptekach internetowych kupisz za około 4 zł. Moją zaufaną jest SPAM. Doraźnie, kiedy piecze używałam Alugastrinu w tabletkach do ssania, działał po kilkunastu minutach.

Ostatnio edytowano 11 sty 2015, o 19:32 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Poleczka2015
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 14:50

Re: Zgaga

Postprzez Lemilla » 11 sty 2015, o 17:36

Polecam się przemóc i pić len, w aptekach można kupić mielony taki do zaparzania :) Jak komuś nie smakuje to dodać np. soku z malin.
Dobra sprawa przed snem, uspokaja żołądek i nie męczy zgaga po nocy. Naturalny sposób bez łykania piguł. Chyba że ostry stan np. po sylwestrze to wtedy tylko pantoprazol i ranigast na zamienę :D

PS. Nie kupujecie bioprazou bo jest najdroższy, w aptece proście o najtańszy odpowiednik dostaniecie dokładnie to samo tylko w innym opakowaniu o połowę taniej. Zagooglajcie sobie "inhibitory pompy protonowej nazwy leków" to zobaczycie że tego typu leków jest kilka grup (substancji), a w każdej z grup kilkadziesiąt preparatów różniących się tylko producentem i ceną ;)

Avatar użytkownika
Lemilla
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 19:40

Re: Zgaga

Postprzez MałaMi88 » 12 sty 2015, o 16:37

Kłucie w żołądku po jedzeniu to raczej wrzody a nie zgaga - najlepiej poradź się lekarza, to będziesz miała pewność co to.

Soczewki kolorowe odmienią Twoje spojrzenie!
MałaMi88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 16:31

Re: Zgaga

Postprzez elzis » 13 sty 2015, o 15:35

Na zgagę polecam migdały w płatkach, szybko koją ból :angrywife
elzis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 14:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgaga

Postprzez minotka » 13 sty 2015, o 18:24

Zgaga to zakała w ciąży. Miałam ja przez cały okres ciąży. Babcia mówiła że dziecko będzie miało bujne włosy. Odebrałam to jako zabobon. Ale jak moja córka urodziła się to włosy miała do ramion. Pielęgniarka jej warkoczyk zaplotła.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Zgaga

Postprzez maryna88 » 13 sty 2015, o 20:48

Ja na zgage pije mięte a jesli nie mam możliwości to stosuje reni.
maryna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 20:41
Lokalizacja: kozielsko

Re: Zgaga

Postprzez Astra » 13 sty 2015, o 22:39

Gdy dopadnie nas juz zgaga, to warto zaparzyc sobie ziele wiazowki blotnej/ 1 lyzeczka zalana szklanka wrzatku/
Nalezy parzyc 15 min. pod przykryciem.
Oczywiscie, pic cieple malymi lykami.
Bardzo skuteczny sposob. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zgaga

Postprzez Lemilla » 20 sty 2015, o 21:35

MałaMi88 napisał(a):Kłucie w żołądku po jedzeniu to raczej wrzody a nie zgaga - najlepiej poradź się lekarza, to będziesz miała pewność co to.


Lekarz i badania to podstawa, ale ja mówię co można przyszłościwo bo branie non stop leków do niczego nie prowadzi, lepiej radzić sobie naturalnymi metodami plus odpowiednia dieta. Tak moje Panie - wiem że to przykre, ale przy tych dolegliwościach odpowiednia dieta jest nieunikniona.

Avatar użytkownika
Lemilla
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 19:40

Re: Zgaga

Postprzez lunka20 » 25 lut 2015, o 18:51

Jeżeli zgaga będzie się powtarzać, to mogą być to objawy jakiś problemów z przewodem pokarmowym, a wtedy konieczna będzie diagnoza lekarska.
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Zgaga

Postprzez aanka91 » 18 wrz 2015, o 13:10

Walcząc ze zgagą należy odstawić lub przynajmniej znacznie ograniczyć w diecie następujące produkty: potrawy tłuste i smażone, alkohol, kawę i herbatę, napoje gazowane, oraz owoce cytrusowe i soki owocowe. Pomocne w zgadze będą z pewnością leki neutralizujące kwasy i zmniejszające wydzielanie kwasów w żołądku. Z domowych sposobów na zgagę polecam natomiast herbatkę imbirową lub herbatkę z kminku.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]