Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Hadassa » 27 cze 2014, o 15:42

Olejek jak olejek, jest tłusty, więc zdecydowanie po nim trzeba umyć głowę.
Ja daję na końcówki, z reguły na noc, a na poduszkę ręcznik.
Można też kombinować z maseczkami, i wtedy chyba na godzinę w ręcznik się włosy daje.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Iryska » 27 cze 2014, o 16:02

no właśnie mi by się wydawało, że lepiej położyć na cebulki...Końcówki mam ekstremalnie zniszczone, wątpię, żeby dało się je odbudować...No ale się nie znam, spróbuję zatem nałożyć u nasady i na końcówki
Iryska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 14:14

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Hadassa » 27 cze 2014, o 18:55

Więc możesz spróbować dać na skórę glowy i na końcówki...
jak masz je bardzo zniszczone, to raczej fryzjer i podcięcie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Iryska » 30 cze 2014, o 14:38

Prawda jest taka, ze musiałabym się chyba obciąć na łyso :D Podcinanie końcówek mi wiele nie daje...okazuje się, ze nawet jak podcinam co miesiąc parę centymetrów to końcówki są takie same..włosów nie da się nawet normalnie rozczesać a bez użycia tony odżywki w ogóle mogę nawet nie próbować. Ostatnia nadzieja w tym olejku :P
Iryska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 14:14

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Natka92 » 30 cze 2014, o 23:13

A uważacie że ten olejek rycynowy daje lepsze efekty od arganowego? Bo ja jak na razie wypróbowuje ten drugi, mam w takiej złotej buteleczce z bielendy, nakładam na wlosy i później spłukuje, włosy sa później lśniace i ładnie nawilżone :)
A co do olejku rycynowego jeszcze to gdzie go można dostać? W każdej drogerii normalnie?
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Tygrys » 2 lip 2014, o 13:00

olejek rycynowy kupisz w aptece, kosztuje niewiele.
Ja nie stosowałam go na włosy tylko do rzęs - efekt był, więc podejrzewam, że na włosach też by dal radę.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez BlackWolf » 5 lis 2015, o 12:18

Odświeżam temat. Olejek rycynowy co prawda pomógł mi kiedyś na zniszczone włosy, ale znalazłam coś odnośnie tematu.
Tutaj kilka ciekawostek o nim:

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy:
Zaleca się nakładać olejek rycynowy na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Należy uważać z ilością nakładanego preparatu, ponieważ może się dostać do oczu i spowodować ich przekrwienie i łzawienie.
Zasadę umiaru stosujemy także podczas wcierania olejku w brwi. Efektem kuracji są ciemniejsze, dłuższe i grubsze włoski brwi i rzęs.

Olejek rycynowy na włosy i skórę głowy:
Olejek rycynowy ma bardzo ciężką konsystencją, w związku z tym najlepiej sprawdza się jako jeden ze składników maski na włosy. Można go zmieszać z oliwką do włosów lub naftą kosmetyczną.
Olejek rycynowy możemy wsmarować w:
•końcówki włosów, które zazwyczaj wymagają większego nawilżenia niż włosy u nasady,
•nasadę włosów i skórę głowy - w tym wypadku olejek rycynowy najlepiej zmieszać z oliwką do włosów.

Olej rycynowy można też połączyć z żółtkami jajek i naftą kosmetyczną w celu stworzenia regeneracyjnej maski. Można ja aplikować na całą długość włosów.

Efekty maski regeneracyjnej:
lśniące, miękkie i puszyste włosy,
ciemniejsze i grubsze włosy,
zamknięcie łusek włosa i zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek,
szybszy porost włosów.

Olejku rycynowego nie poleca się osobom, które mają problem z wypadaniem włosów, ponieważ zbyt ciężka konsystencja olejku przyczynia się do utraty kosmyków.

Zmiękczy twardą skórę pięt, łokci i kolan:
Twarda skóra pięt, kolan czy łokci zostanie zmiękczona, jeśli będziemy regularnie wcierać w nią kilka kropli olejku rycynowego. W celu regeneracji popękanych pięt, można zrobić okład z oleju rycynowego i gęstego kremu nawilżającego. Następnie należy owinąć je w folię, założyć bawełniane skarpetki i położyć się spać.

Obrazek

Niby taki olejek na przeczyszczenie a tyyle ma zasobów. :roll:

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez kolorowe_kredki » 5 lis 2015, o 20:49

Słyszałam o włosach ale o rzęsach nie, nie jest on niebezpieczny gdy dostanie się na gałkę oczną?

Avatar użytkownika
kolorowe_kredki
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lis 2015, o 20:39

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez BlackWolf » 7 lis 2015, o 12:10

kolorowe_kredki napisał(a):Słyszałam o włosach ale o rzęsach nie, nie jest on niebezpieczny gdy dostanie się na gałkę oczną?


Jest napisane powyżej:
"Należy uważać z ilością nakładanego preparatu, ponieważ może się dostać do oczu i spowodować ich przekrwienie i łzawienie."

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:23

Ja też stosowałam olejek rycynowy na rzęsy. Mogę powiedzieć, że naprawdę działa, choć czasami dostał się do oka i wtedy szczypało.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Kuracja olejkiem rycynowym na rzęsy

Postprzez Hadassa » 9 lip 2016, o 22:26

Mozna zrobic mieszanke. Olejek rycynowy wymieszac z konopijnym i kilka kropel witaminy E

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron