Nadmierne owłosienie...?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Misqa123 » 30 sty 2015, o 00:56

Mam 20 i dość krępujący problem. Chodzi o owłosienie, wydaję mi się, że mam go za dużo i w dodatku jest go coraz więcej. Otóż od jakiegoś czasu zauważyłam, że zaczynają mi się pojawiać pojedyncze, czarne, twarde włoski na brodzie, no i mam delikatny wąsik, ale usuwam je pęsetką i jest ok. Co mnie bardziej niepokoi to to, że pojawiają mi się pojedyncze, ciemne włosy na klatce piersiowej i pod pępkiem. W miejscu intymnym mam dość bujne owłosienie, dodatkowo mam długie, ciemne włosy, po wewnętrznej stronie ud, które od pachwin idą aż do kolan! :( Nie wiem do końca co może być przyczyną, choć przypuszczam, że może to być dziedziczne, ponieważ moja mama ma podobny problem, kiedyś również chorowałam na anoreksję i z powodu zaniku miesiączki leczyłam się hormonalnie, czytałam, że jednym ze skutków ubocznych może być nadmierne owłosienie, więc nie wykluczone, że to też ma jakiś wpływ. Mam wrażliwą skórę, więc maszynka jednorazowa, czy depilacja całkowicie odpada, po kremach do depilacji może w mniejszym stopniu, ale również mam podrażnienia. Chciałabym się poddać depilacji laserowej, ale w tej chwili nie mogę sobie na nią pozwolić. Myślałam o kupnie golarki elektrycznej, bo ponoć nie ma po niej podrażnień. Może któraś z Was ma podobny problem i mogłaby mi coś na ten temat powiedzieć? I przede wszystkim w jaki sposób najlepiej rozprawiać się z tymi włoskami? Z góry dziękuję za pomoc :)
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez oleandra » 30 sty 2015, o 19:07

Być może Twój problem rzeczywiście ma podłoże genetyczne, ale możliwe też, że jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Powinnaś zrobić badania hormonalne krwi.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez LittleAngel » 31 sty 2015, o 21:27

Może zaczęłaś przyjmować jakieś leki hormonalne? Maszynka hmmm.. to chyba nie najlepsze rozwiązanie - mimo wszystko bardzo szybko widać odrastający zarost. Prędzej depilacja woskiem, jest mniej kosztowna od laserowej.

http://katiabeauty.pl - dobry gabinet kosmetyczny :-)
Avatar użytkownika
LittleAngel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 21:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 2 lut 2015, o 14:22

Przede wszystkim powinnaś udać się z tym do lekarza specjalisty bo faktycznie jeżeli jest tak jak opisujesz to może mieć to podłoże hormonalne i niezbędna będzie specjalistyczna kuracja.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez ocilie » 4 lut 2015, o 12:22

Możesz spróbować alternatywy dla depilacji laserowej, czyli zabieg EpilFree. Ja go robiłam w Warszawie na Chodkiewicza w Idealist. Polega to na tym, ze najpierw jest depilacja woskiem albo pastą cukrową a później aplikuje się toner, który redukuje owłosienie. Pani mi mówiła, że w ten sposób można je zredukować nawet o 80%. Czasami moze byc wymagana seria zabiegów, zo zalezy od owlosienia i skory, ale na pewno jest to tanszy zabieg niz depilacja laserowa.
ocilie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 16:20

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez rewelka_ » 6 lut 2015, o 16:38

Niestety może to być uwarunkowane genetycznie, warto wybrac się do endokrynologa aby zbadać przyczyny i zrobić badania hormonalne. Ja osobiście od kilku lat używam depilatora i problem z owłosieniem mam znacznie mniejszy, bo po regularnej depilacji włosy odrastają cieńsze i rzadsze. Jestem już takim hardcorem, że depiluje niemal wszystko: pachy, bikini, twarz :P

________________________________________________
www.rewelka-testuje.blogspot.com
Avatar użytkownika
rewelka_
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 16:25

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Pam_ela » 8 lut 2015, o 09:20

Ja też bym polecała wizyte u specjalisty. Sama u takiego byłam i robilam badania i wyszlo mi, ze mam duzo testosteronu, ktory pozniej obnizalismy. Hormony to wazna sprawa, warto zadbac o ich regulacje.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Specjalista Aspazji » 12 lut 2015, o 20:13

Polecam depilację laserową. Do całkowitego usunięcia owłosienia potrzeba około 3 zabiegów.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Misqa123 » 16 lut 2015, o 20:18

Dziękuję Wam bardzo, za odpowiedzi :) Macie rację, powinnam się z tym udać do specjalisty i tak też zrobię. Oprócz tego mam jeszcze trądzik, z którym walczę dość długo, więc nie zdziwiłabym się, gdyby z moimi hormonami było coś nie tak... :?
Rewelka, podziwiam Cię :) Raz w swoim życiu użyłam depilatora i jedną łydkę goliłam chyba z 1,5 godziny, o mało co nie sikałam z bólu :D dodatkowo problem pojawił się później, gdy włosy wrosły mi pod skórę :| może i byłabym w stanie znieść jeszcze ten ból, bo wiem, że z każdym razem jest on mniejszy, ale nie wiem jak się rozprawić z tymi nieszczęsnymi, wrastającymi włoskami...peelingi, kremy?
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:10

też się z tym borykałam, jest wiele możliwych przyczyn - przede wszystkim nazywa się to hirsutyzm, może być przyczynowy lub bez. Ja akurat borykam się z bezprzyczynowym i nie bardzo da się to podleczyć, jedynie poprzez wieloletnie stosowanie tabletek hormonalnych, których stosować nie mogę. Mam nadzieję, że kiedyś uzbieram na laserowe usuwanie włosów i wtedy znikną moje kompleksy :) w pierwszej kolejności musisz udać się do endokrynologa, który zleci potrzebne badania :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez karola32 » 21 lut 2015, o 17:26

W takim wypadku to nie ma nawet na co czekać tylko trzeba wybrać się do specjalisty. Na dzień dobry może być dobry ginekolog, ale w perspektywie to raczej endokrynolog powinien się Tobą zająć, jeśli problem nie zniknie
karola32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 17:23

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez aga9du » 24 lut 2015, o 02:40

Endokrynolog będzie odpowiedni na sam początek!

aga9du
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lut 2015, o 02:38

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez karolkwarc » 29 sty 2022, o 11:49

Warto zbadać hormony, czy wszystko jest w porządku. Np przy policystycznych jajnikach jest problem z nadmiernym owłosieniem wiec warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Jak już wyjaśni się przyczyna nadmiernego owłosienia to warto korzystać z serii depilacji laserowej. Ja po 6 zabiegach na łydkach i pachach miałam tak gładką skórę! Bez tych czarnych kropeczek, jak to miało miejsce kilak dni po zwykłej depilacji. A wosku..nie cierpiałam...laser to całkiem inna sprawa. Ja chodziłam do salonu LAser Care w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 5
karolkwarc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 13:40

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez szczocinka » 21 paź 2022, o 22:19

ja tez mam duzo wlosow.. tzn wiecej niz kobieta miec powinna :D nogi gole plastrami z woskiem a a bikini poddalam sie laserowi :D warto zbadac hormony
szczocinka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 sie 2022, o 18:51

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Witalka » 23 paź 2022, o 23:19

a nie wolalas tez nog ogolic laserem zamiast bawic sie plastrami?
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez szczocinka » 25 paź 2022, o 14:21

wolalabym ale nie mam kasy to raz a dwa mam jasne wlosy wiec laser nie do konca usunal by wszystkie a tak to na notino kupuje plastry wox nie sa drogie a wyszarpie wszystko :D
szczocinka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 sie 2022, o 18:51

Re: Nadmierne owłosienie...?

Postprzez Cesme » 19 maja 2023, o 07:40

Co do hormonów- trzeba mieć też pewność, że zostały wykonane w odpowiedniej fazie cyklu, można też powtórzyć bo mogą się z czasem znacznie różnić, poza normami należy też zwrócić uwagę na różnice między nimi, ponieważ mogą być niby w normie ale jednak różnice między niby mogą być duże i dawać różne objawy.

Jeśli chodzi o lekarza, możęsz skontaktować się z panią doktor https://ginekolog-rzeszow.pl Przyjmuje prywatnie i na nfz (jest to lekarz z Rzeszowa).
Cesme
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 maja 2021, o 07:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]