Ciasto weselne

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Ciasto weselne

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 00:11

paula.x111 napisał(a):noo to witam koleżankę ze śląska! ja też mieszkam na śląsku i wydaje mi się że tylko u nas jest taki zwyczaj rozdawania tego ciacha. Jednak raczej będzie tak że to ja z rodzicami kupimy ciasto i dla mnie i dla niego (tzn dla osób które chcę ja obdarować ciachem i on).

torty które przedstawiłaś są fajne, jednak nie wolałabyś czegoś hmm.. takiego bardziej "realnego"? bo te ozdoby są (oczywiście dla mnie!!) trochę sztuczne. Rozumiesz o co mi chodzi? :D nie umie za bardzo tego wytłumaczyć.
Ooo może tak. Mnie się podobają takie normalne (np.) kwiatki na torcie które są oczywiście z jakiejś tam masy cukrowej ale przypominają prawdziwe. Przykład w załączniku.



Pewnie będę mieć bardziej realne :D głównie zależało mi na pokazaniu kolorystyki i na układzie. ;)
sun979
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 14:48

moi rodzice jutro odprawiają (wspólnie) urodziny. I przez Ciebie sun979 kupiłam serwetki i świece w kolorze... lawendowym! :D haha zainspirowałaś mnie :D ale na swoje chcę mieć w kolorze zielonym bo to w końcu prawie wiosna już będzie ;)
paula
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 22:19

paula.x111 napisał(a):moi rodzice jutro odprawiają (wspólnie) urodziny. I przez Ciebie sun979 kupiłam serwetki i świece w kolorze... lawendowym! :D haha zainspirowałaś mnie :D ale na swoje chcę mieć w kolorze zielonym bo to w końcu prawie wiosna już będzie ;)



hehe ;D nioo kombinuj z kolorkami ile możesz! ;) Potem wybór kolorystyki na Twoje wesele to będzie bułka z masłem... ;) Ja zaraziłam się na maxa lawendowym i wiem, że w moim przypadku już tak zostanie! Dzisiaj byłam porozmawiać właśnie w kwestii kolorystyki sali i zrobią mi wszystko tak jak chce ;D bardzo mnie to cieszy... :)
sun979
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 22:31

noo ja mam jeszcze troszkę czasu na to by zdecydować cokolwiek na temat kolorystyki :P
myślałam troszkę o tym: http://www.weselinka.pl/files/images/Cz ... eselne.jpg
bo chciałabym aby ta kolorystyka była dość "ciepła" ;) i dzięki temu będzie hmm.. przytulniej :D
paula
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 23:51

paula.x111 napisał(a):noo ja mam jeszcze troszkę czasu na to by zdecydować cokolwiek na temat kolorystyki :P
myślałam troszkę o tym: http://www.weselinka.pl/files/images/Cz ... eselne.jpg
bo chciałabym aby ta kolorystyka była dość "ciepła" ;) i dzięki temu będzie hmm.. przytulniej :D



dla mnie trochę za mocna kolorystyka i czerwony wydaję mi się taki staroświecki
sun979
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 23:52

no ja właśnie wolę ciepłe kolory. Bardzo mi się kremowy podoba ale krem plus biel obrusów to tak średnio mi się widzi. Dlatego wolę ten krem z czymś połączyć, z jakimś ciepłym kolorkiem, np. z czerwienią ;)
paula
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 12:31

paula.x111 napisał(a):a jak duże te paczki były? tzn te które rozdałaś przed weselem



w każdej paczce było ok 2kg ciasta.

ja tez jestem ze śląska, ale wśród znajomych i rodziny u których byliśmy na weselach nikt nie dawał ciasta przed weselem, tylko zawsze przy wyjściu z imprezy- taka nowa tradycja ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ciasto weselne

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 18:35

brunecia napisał(a):
paula.x111 napisał(a):a jak duże te paczki były? tzn te które rozdałaś przed weselem



w każdej paczce było ok 2kg ciasta.

ja tez jestem ze śląska, ale wśród znajomych i rodziny u których byliśmy na weselach nikt nie dawał ciasta przed weselem, tylko zawsze przy wyjściu z imprezy- taka nowa tradycja ;)


w każdej rodzinie są inne potrzeby tradycyjne ;P u nas zostaje ta stara tradycja - rozdawanie kołaczy przed weselem i myślę, że w moim przypadku też tak będzie... :)
sun979
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 20:53

Nie no, jasne. My po prostu byliśmy zawaleni różnymi rzeczami i ciepieliśmy na chroniczny brak wolnego czasu...
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ciasto weselne

Postprzez sun979 » 3 mar 2013, o 00:02

brunecia napisał(a):Nie no, jasne. My po prostu byliśmy zawaleni różnymi rzeczami i ciepieliśmy na chroniczny brak wolnego czasu...



hehe ;D
sun979
 

Re: Ciasto weselne

Postprzez tasiaka » 19 mar 2013, o 16:22

niby mieszkamy w jednym kraju, ale niektóre zwyczaje nadal są nieznane i zaskakują.
dobrze wiedzieć!
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]