Skóra.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Skóra.

Postprzez Adidasowa » 16 kwi 2013, o 13:54

Mam troszkę wstydliwy problem...
Otóż 2 lata temu zaraziłam się od jednej dziewczyny ze szkoły świerzbem :cry: ogólnie zaraziła około 10 osób. No i tak się borykam z tym problemem... Byłam u dermatologa, raz przepisał mi maść siarkową, musiałam się tym smarować, ale to miało tak ohydny zapach, że nie szło wytrzymać ;/ Następnie poszłam do innego dermatologa, przepisał mi jakąś maść, którą trzyma się na skórze ok 8 godzin, a potem trzeba się dokłądnie z niej umyć. Nie powiem, na jakiś czas pomogło. (tak na marginesie oczywiście wszystkie ubrania i rzeczy były wyparzone dokładnie) Teraz mam wrażenie, że to wróciło. Z tym, że 2 lata temu miałam na rękach, na dłoniach, między palcami takie jakby pęcherzyki z jakimś płynem, natomiast teraz mam wszędzie jakieś krostki. Na plecach strasznie dużo mi się tego narobiło, a ja nigdy nie miałam takiego czegoś, miałam gładziutką skórę jak pupa niemowlaka, oprócz tego na ramionach, na brzuchu, na nogach (tez strasznie duzo), nie wiem już jak sobie z tym poradzić, w szkole mam kontakt z tą dziewczyną, od której się zaraziłam, ale omijam ją z daleka;/ a mimo to problem wrócił...Tzn tak mi się wydaje, możliwe, że to jakieś uczulenie? To są drobniutkie krostki. CZASEM swędzą i drapię, a niestety zostają po tym ślady:/ :cry: Co można zrobić?

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skóra.

Postprzez Hadassa » 16 kwi 2013, o 14:19

Nie znam się, ale może najlepwniej będzie się też udać do dermatologa...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Skóra.

Postprzez Adidasowa » 16 kwi 2013, o 14:21

Zastanawiam się czy to w ogóle coś da :/

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skóra.

Postprzez 456 » 16 kwi 2013, o 14:40

Bardzo możliwe, że to zwykłe uczulenie. Może być spowodowane zmianą proszku do prania, płynu, niektóre preparaty uczulają, sierść, nawet pierwsze promienie słońca itd. Świerzb byłby od razu widoczny i potwornie by Cię swędziało, nie jest nawracalny jeżeli wszystko zostało wyparzone, łącznie z pościelą itp. i jeżeli nie masz kontaktu z osobą zarażoną lub z brudem. ;) Poza tym świerzb to nic innego jak robaczki. Myślę, że wizyta u dermatologa pomoże.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Skóra.

Postprzez Adidasowa » 17 kwi 2013, o 15:15

Mam taką nadzieję, wobec tego sie wybiorę, Dziękuję:*

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]