Babka piaskowa

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Babka piaskowa

Postprzez Andziak » 21 lis 2011, o 13:44

Wczoraj upiekłam babkę piaskową-marmurek wg przepisu z internetu. Wyszła pyszna! :cooking

Składniki:
160 g mąka pszenna
100 g mąka ziemniaczana
300 g cukier kryształ
300 g margaryna 80% bez tłuszczów utwardzonych
240 g jaja
50 g kakao
10 g cukier waniliowy
4 g proszek do pieczenia
50g orzecha włoskiego

Jak przyrządzić?

Przesiana mąkę pszenną wymieszać z mąka ziemniaczaną i proszek do pieczenia.
Jaja wymieszać z cukrem kryształem i cukrem waniliowym, lekko podgrzać i ubić.
Margarynę bardzo dobrze ubić w mikserze, dodać ubitą masę jajowo – cukrową i dokładnie wymieszać.
Do uzyskanej masy wsypać mieszaninę mąki pszennej, ziemniaczanej i proszku do pieczenia – dokładnie i delikatnie wymieszać.
Część otrzymanej masy około 1/3 odłożyć do osobnej miski dodać kakao, drobno posiekane orzechy włoskie i delikatnie wymieszać.
Do nasmarowanej formy nałożyć masę białą, następnie na wierzch masę ciemna w proporcji 2/3 do 1/3.
Piec w temp. Około 180 stopni około 35- 45 min w zależności od wielkości gotowej babki.
Po upieczeniu wyjąć z formy, ostudzić i udekorować cukrem pudrem lub polewą czekoladową posypać orzechami włoskimi oraz płatkami migdałów.
Andziak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 17:00

Re: Babka piaskowa

Postprzez justyna1981 » 23 cze 2013, o 21:24

Fajny przepis i nie wydaje się bardzo pracochłonny. A babka to coś co każdy zawsze lubi i na każdą okazję :)
justyna1981
 

Re: Babka piaskowa

Postprzez alapluska » 28 cze 2013, o 14:30

Dzięki za przepis! Babka musi się udać :)
Ja nigdy nie dodaję rodzynek, bo po prostu nie lubię, ale mogą być ciekawym urozmaiceniem...
alapluska
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]